خاورستان ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۶
امام جمعه موقت بیرجند مطرح کرد

داخلی بودن عمده مشکلات کشور/ موفقیت دولت را موفقیت نظام می‌دانیم/ راه نجات ما چیزی جز مقاومت نیست

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه بخش عمده مشکلات ما داخلی است، گفت: مشکلات اقتصادی به دلیل ناکارآمدی مسئولان است و رئیس جمهور باید به سخنان دلسوزان نظام توجه کند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی امام جمعه موقت بیرجند و نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در خطبه‌ اول نماز جمعه ضمن گرامیداشت سالروز ورود اسرای جنگ تحمیلی به میهن، اظهار کرد: آزادگان جنگ تحمیلی شهیدان زنده و رنج و زحمت کشیده‌ هستند و به عنوان گنجینه‌هایی در بین ما زندگی می‌کنند.

 

وی با اشاره به اینکه هفته آینده مناسبت‌های زیادی در پیش داریم، افزود: یکی از این مناسبت‌ها روز عرفه است؛ روز عرفه، روز دعا و مناجات در پیشگاه حق است.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه روز عرفه روز اجابت دعا است، گفت: دعایی که در جمع خوانده شود زودتر مستجاب می‌شود و برخی گناهان فقط روز عرفه بخشیده می‌شوند.

 

عبادی با اشاره به اینکه از روزهای قبل باید برای درک روز عرفه آماده شویم، تصریح کرد: دعای عرفه امام حسین پر از درس‌های اخلاقی، فرهنگی و سبک زندگی است.

 

وی با بیان اینکه گاهی در گرفتاری‌ها به جای اینکه به خداوند متوسل شویم به خلق خدا روی می‌آوریم، افزود: بسیاری از دعاها بسیار دیر و هر موقع که به صلاح فرد باشد، مستجاب می‌شوند.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه دعا سلاح مومن است، گفت: دعا سلاحی برای مقابله با دشمن است و همین کمک‌های غیبی با خواندن این دعاها ایجاد می‌شوند.

 

عبادی با بیان اینکه تفکرات، علاقه‌ها و سبک زندگی با خواندن دعا عوض می‌شود، خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات، دعواها و نزاع‌های خانوادگی با خواندن دعا حل و یک لطافت و طراوت خاصی به انسان می‌دهد.

 

امام جمعه موقت بیرجند در خطبه دوم نماز جمعه به امروز 26 مردادماه سالروز ورود آزادگان اشاره کرد و گفت: خداوند با حضور آزادگان، دعای ما را هم مستجاب می‌کند.

 

عبادی خاطرنشان کرد: شنبه 27 مردادماه سالروز شهادت مظلومانه زائران خانه خدا به دست آل سعود است.

 

وی به شهادت امام محمدباقر(ع) در روز یک‌شنبه 28 مردادماه اشاره کرد و افزود: امام محمد باقر(ع) با این که سن کمی داشت شاهد و راوی کربلا بود و در حال حاضر فبرایشان در قبرستان بقیع است و مسلمانان جهان از زیارت او محروم هستند.

 

امام جمعه موقت بیرجند به کودتای 28 مرداد اشاره کرد و گفت: آمریکا برای بازگرداندن شاه به ایران و سرنگون کردن دولت مصدق کودتا کرد.

 

عبادی به 30 مردادماه روز بزرگداشت علامه مجلسی کاتب کتاب بحارالانوار اشاره کرد و یادآورشد: همچنین در این روز مسجد الاقصا به آتش کشیده شد و این روز به روز جهانی مسجد نامگذاری شده است.

 

وی با اشاره به اینکه مسجد خانه خدا است، افزود: شهرداری‌ها بهترین و ارزشمندترین مکان‌ها را در سطح شهر برای مساجد در نظر بگیرند.

 

امام جمعه موقت بیرجند به شهادت مسلم ابن عقیل در سه‌شنبه هفته آینده اشاره کرد و گفت: چهارشنبه 31 مردادماه عید سعید قربان است.

 

عبادی به روز صنعت دفاعی اشاره و خاطرنشان کرد: کشور ما در زمینه صنعت دفاعی دستاوردهای مهمی را کسب کرده است اما دشمنان نمی‌خواهند ما پیشرفت داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه روز پنج شنبه اول شهریورماه روز ابوعلی‌سینا و پزشک نامگذاری شده است، افزود: در سال‌های گذشته، همین سالهای تحریم بیمارستان‌های زیادی با تجهیزات کامل در مرکز خراسان جنوبی ساخته شده که بیمارستان‌های رازی و حضرت ابوالفضل (ع) از جمله آنها است.

 

امام جمعه موقت بیرجند از گرفته شدن مجوز برای احداث یک بیمارستان در شمال شهر بیرجند خبر داد و گفت: زمین این بیمارستان مشخص شده و امیدواریم به زودی ساخته شود تا مردم این منطقه از شهر از خدمات درمانی آن برخوردار شوند.

 

عبادی با اشاره به اینکه یکی از مسائلی که در حال حاضر مورد بحث است مذاکره با آمریکا است، تصریح کرد: بعضی‌ها فکر می‌کنند ما از سر لجاجت و یکدندگی با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم، این در صورتی است که بعد از انقلاب در هر عرصه‌ای که لازم بوده با آمریکا مذاکره کردیم.

 

وی افزود: وقتی مقام معظم رهبری می‌گویند" مذاکره با آمریکا هیچ فایده‌ای ندارد" بر اساس تجربه است و سبک آمریکا این‌گونه است که با هیچ کشوری به صورت عادلانه مذاکره نمی‌کند.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: ایران در برجام به همه تعهدات خود عمل کرد اما آمریکا به تعهدات خود عمل نکرده و حتی سنگ‌اندازی نیز کرده است.

 

عبادی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری چنان تیزبینانه هستند و آینده را می‌بینند، خاطرنشان کرد: مسئولان به مذاکرات خوش بین بودند و این در صورتی است که آمریکایی‌ها یک کشور توسری‌خور و ضعیف از نظر دفاعی مانند عربستان می‌خواهند.

 

وی با اشاره به اینکه از دیدگاه آمریکا، ایران نباید از لحاظ فناوری هسته‌ای و موشکی پیشرفت داشته باشد، افزود: هدف آمریکایی‌ها این است که در خاورمیانه هیچ کشوری از نظر دفاعی و فناوری از رژیم صهیونیستی برتر نباشد و خودشان همه‌کاره باشند.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها در منطقه گروه‌های تروریستی داعش را ایجاد کردند، گفت: آمریکایی‌ها می‌خواهند ما با تروریست‌ها در عراق و سوریه مبارزه نکنیم و هر وقت که به کشور ما وارد شدند به مبارزه با آنها بپردازیم.

 

عبادی با بیان اینکه آزادگان ما کتک خوردند تا ما به استقبال آمریکایی‌ها نرویم، خاطرنشان کرد: راه نجات ما چیزی جز مقاومت نیست.

 

وی با بیان اینکه بخش عمده مشکلات ما داخلی است، افزود: مشکلات اقتصادی به دلیل ناکارآمدی مسئولان است و رئیس جمهور باید به سخنان دلسوزان نظام توجه کند.

 

امام جمعه موقت بیرجند  با اشاره به اینکه ما موفقیت دولت را موفقیت نظام می‌دانیم، گفت: بانک مرکزی در دوران گذشته موسسات اعتباری را به شکل بسیار بدی ساماندهی کرد که افراد زیادی متضرر شدند.

 

عبادی تصریح کرد: ساختار اقتصادی را درست کنید و به سخنان نمایندگان دلسوز مردم در مجلس شورای اسلامی توجه کنید.

 

وی با بیان اینکه اگر ما در داخل درست عمل کنیم، تحریم‌ها به درستی قابل حل است، افزود: روسیه، چین، ترکیه و عمده کشورهای جهان این تحریم‌ها را محکوم کردند.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه با مبادلات پولی دوجانبه با کشورهای دیگر می‌توانیم دلار را کنار بگزاریم، گفت: در دراز مدت سیاست‌های کم‌خردانه ترامپ تیشه به ریشه او خواهد زد و دلار از چرخه مبادلات پولی خارج خواهد شد.

 

عبادی با بیان اینکه باید همه ما مشکلات را تحمل کنیم و گروه‌های سیاسی وحدت داشته باشند، یادآور شد: قوه قضائیه باید با مفسدان برخورد کند تا بتوانیم شرایط فعلی را پشت سر بگذاریم.

 

کاظم خسروی آزاده و جانباز 35 درصد جنگ تحمیلی نیز در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه بیرجند ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب و 8 سال دفاع مقدس، خاطراتی از دوران اسارت در زندان‌های رژیم بعثی بیان کرد و گفت: مسئولان بدانند کسانی که از اسارت برگشتند ولایی بوده و خواهند بود.

 

وی افزود: ما به نمایندگی از تمام آزادگان به ندای مقام معظم رهبری لبیک می‌گوییم و از کرده خود پشیمان نیستیم.

 

آزاده بیرجندی گفت: آزادگانی که در سنین بالایی به سر می‌برند و عواقب شکنجه‌های دوران اسارت را تحمل می‌کنند، سربازان واقعی امام زمان هستند.

 

خسروی خاطرنشان کرد: امیدواریم پرچم اسلام را که به دست ولی فقیه است را به دست امام زمان (ع) برسانیم.

 

انتهای پیام/ 132