خاورستان ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۴
مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی:

دشمن‌شناسی افراد با شنیدن خطبه‌های نمازجمعه به اوج برسد

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: خطبه‌ها باید روشنگر باشد یعنی دشمن‌شناسی افراد با شنیدن خطبه‌های نمازجمعه به اوج برسد.

مهدی رحیم‌آبادی مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در آستانه 5 مرداد سالروز اقامه اولین نمازجمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، پیرامون رسالت و اهمیت نماز جمعه گفت: در حکومت اسلامی مهم‌ترین مسئله در موفقیت نظام اسلامی، پیوند قوی بین امام و امت است و برای جاویدان ماندن این پیوند امام باید پیام‌های خود را به گوش مردم برساند و امت باید در زمینه‌های مختلف حضور خودشان را اعلام کنند.

 

وی افزود: نمازجمعه مصداق بارز یک مسئله اسلامی است که خداوند متعال در سیستم سیاسی اسلام طراحی کرده است لذا امام جمعه که از طرف حاکم اسلامی انتخاب شده است، پیام‌های ولی‌امرمسلمین را بیان می‌کند و مردم با حضورشان در نماز جمعه در وهله‌ی اول از پیام‌های ولیِّ خودشان مطلع می‌شوند سپس با حضورشان اعلام به یاری ایشان می‌کنند بنابراین نمازجمعه اهمیت بسیاری دارد.

 

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی اظهار کرد: به فرمایش امام خامنه‌ای نمازجمعه یک قرارگاه است و فرمانده این قرارگاه، امام جمعه است و هدف آن تبیین است یعنی وظایفی که مؤمنان در حاکمیت اسلامی دارند و همچنین مباحث و راه‌هایی که دشمن می‌تواند برای مردم مشکل به وجود آورد را مطرح می‌کند.

 

رحیم‌آبادی در خصوص ویژگی‌های نماز جمعه اظهار کرد: خطبه‌ها باید روشنگر باشد یعنی دشمن‌شناسی افراد با شنیدن خطبه‌های نمازجمعه به اوج برسد.

 

وی با بیان این‌که فرمانده باید میدان عمل را ببیند و براساس آن فرماندهی کند تصریح کرد: ائمه جمعه براساس اشرافی که در سراسر کشور دارند، برای مردم روشنگری می‌کنند.

 

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: اجتماع نمازجمعه برآیند کل کارهای فرهنگی است که در طول هفته توسط تمامی مبادی فرهنگ‌ساز در جامعه به وجود می‌آید.

 

انتها پیام/137/ 16/ 4