خاورستان ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی:

ارزش تظاهرات دوران انقلاب در بیرجند دو برابرِ شهرهای دیگر بوده است

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی بر بیان تاریخ انقلاب در بیرجند در مراسم‌های مختلف دهه فجر تأکید کرد و گفت: یک‌سوم شهر بیرجند در آن زمان، پادگان و بقیه آن زیر سیطره خاندان علم بوده بنابراین ارزش تظاهرات در چنین شهری دو برابر تظاهرات در شهرهای دیگر کشور بوده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مجید کریمیان رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد دهه فجر شهرستان بیرجند، اظهار کرد: در تبیین ارزش‌های انقلاب بایستی به جذب نسل چهارم انقلاب توجه ویژه شود چراکه اگر به این مهم توجه نشود، اهداف انقلاب اسلامی به نسل‌های بعدی منتقل نخواهد شد.

 

وی با بیان این‌که دومین بزرگداشت حماسه 7 بهمن برای دومین سال متوالی در استان برگزار می‌شود، تصریح کرد: عمق تظاهرات و برنامه‌های انقلاب در بیرجند در 7 بهمن بوده است.

 

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی همچنین از برگزاری نشست مساجد انقلابی خبر داد و افزود: دو مسجد بیرجند به نام‌های مسجد جامع پایین شهر و آیت‌الله آیتی در دوران وقوع حوادث انقلاب نقش پررنگ‌تری داشته‌اند که نباید از اهمیت آن غفلت شود.

 

کریمیان بر بیان تاریخ انقلاب در بیرجند در مراسم‌های مختلف دهه فجر تأکید کرد و یادآور شد: یک‌سوم شهر بیرجند در آن زمان، پادگان و بقیه آن زیر سیطره خاندان علم بوده بنابراین ارزش تظاهرات در چنین شهری دو برابر تظاهرات در شهرهای دیگر کشور بوده است.

 

وی از وجود آرشیو مناسبی از پوسترهای ملی دهه فجر در حوزه هنری خراسان جنوبی خبر داد و افزود: از سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان تقاضا می‌شود که در راستای فضاسازی در سطح شهر از این پوسترهای جذاب استفاده کنند.

 

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی گفت: جشن انقلاب در 18 بهمن‌ماه جاری با رونمایی از آثار جدید حوزه هنری برگزار خواهد شد.

 

طاهره حمیدی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان‌ جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به این که مسئولیت کمیته کودک و نوجوان دهه فجر به کانون پرورش فکری محول شده است، گفت:  با توجه به مقارن شدن ایام‌الله دهه فجر سال جاری با ایام فاطمیه، توجه به عزاداری و برنامه‌های فاطمی از مهم‌ترین تأکیداتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی بر ضرورت اعمال خلاقیت در برنامه‌های دهه فجر تأکید و اظهار کرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ربزی شود که شاهد حضور حداکثری کودکان و نوجوانان در ویژه برنامه‌های دهه فجر باشیم.

 

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان‌ جنوبی با اشاره به ویژه برنامه دهه فجر سال جاری توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان، گفت: نواختن زنگ انقلاب اسلامی در 12 بهمن‌ماه در کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان، برپایی نمایشگاه دست‌سازه‌های کودکان و نوجوانان، برپایی نمایشگاه انقلاب اسلامی با معرفی کتاب‌هایی در این زمینه و قصه‌‌گویی و شعرخوانی از مهم‌ترین برنامه‌ها است.

 

حمیدی با بیان این‌که باید خاطرات مؤثر انقلاب اسلامی جمع‌آوری شود، یادآور شد: همچنین برپایی ایستگاه‌های نقاشی و کاردستی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن، برگزاری کارگاه‌های ادبی هنری، اجرای نمایش عروسکی برای کودکان بستری در بیمارستان‌ها، اجرای برنامه سفر کتاب و همچنین معرفی شخصیت‌های مؤثر در پیروزی انقلاب اسلامی از دیگر برنامه‌های دهه فجر است.


وی کودکان و نوجوانان را آینده‌‌سازان کشور دانست و اظهار کرد: ما وظیفه داریم که کودکان را با خاطرات انقلاب و بیان دستاوردهای آن آشنا سازیم.

 

انتهای پیام/101