خاورستان ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۲
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی خبرداد

نیاز اعتبار ۷۷ میلیارد ریالی برای تکمیل پروژه های حوزه فرهنگ و هنر خراسان جنوبی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت:برای تکمیل پروژه های فرهنگی و هنری استان به ۷۷ میلیارد و ۹۵۳ میلیون ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش خاورستان، احمد محبی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: پروژه خانه فرهنگ بیرجند در سال ١٣٩٠ شروع و تاکنون از پیشرفت ٦٣ درصدی برخوردار است.

 
 به گفته وی، برای این پروژه ١٠ میلیارد و ٣٩١ میلیون ریال تاکنون اختصاص یافته است که از این مبلغ ٥٠٠ میلیون تومان از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مابقی از منابع استانی بوده است و برای اتمام نیازمند ٨ میلیارد و ٦٤٤ میلیون ریال است.
 
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار امیدواری کرد: با تکمیل این پروژه، بخش اداری اداره کل به این ساختمان منتقل می شود و ساختمان فعلی در اختیار اداره کل فرهنگ و ارشاد استان، در اختیار انجمن های فرهنگی و هنری قرار خواهد گرفت.
 
 وی هچنین به توسعه مجتمع فرهنگی هنری نهبندان اشاره کرد و گفت: ساخت نگارخانه این پروژه در سال ١٣٩١ آغاز و تاکنون با تزریق ٣ میلیارد و ٢٨٧ میلیون ریال اعتبار استانی، از رشد ٩٠ درصدی برخوردار است.
 
 محبی گفت: از این پروژه تنها دیوار محوطه و انشعاب برق و گاز باقی مانده است که با اختصاص ٢٠ میلیون تومان تکمیل می شود.
 
وی به فاز دوم مجتمع فرهنگی هنری سربیشه نیز اشاره کرد و افزود: این پروژه از سابل ١٣٩٠ آغاز و با تخصیص ٩ میلیارد و ٩٨٤ میلیون ریال از منابع استانی، ٥٠ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
 
 به گفته وی، این پروژه شامل سالن آمفی تئاتر ٦٠٠ نفره، اتاق های تمرین، اتاق های گریم و ... است که برای افتتاح نیازمند ١٣ میلیارد ریال است.
 
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به پروژه مجتمع فرهنگی هنری سرایان گفت: برای این پروژه که در سال ١٣٨٦ آغاز و از پیشرفت ٥٠ درصدی برخوردار است، ٨ میلیارد و ٥٦٦ میلیون ریال از منابع استانی هزینه شده است.
 
 وی با بیان اینکه در حال حاضر ساختمان اداری و آموزشی این پروژه به بهره برداری رسیده است، تاکید کرد: برای تکمیل این پروژه (سالن آمفی تئاتر، موتورخانه و محوطه) نیازمند ١٠ میلیارد و ٥٦٠ میلیون ریال هستیم.
 
 وی به پیشرفت ٩٧ درصدی مجتمع فرهنگی هنری خوسف هم اشاره ای کرد و با بیان اینکه این پروژه در سال ١٣٨٤ آغاز شده است، گفت: اعتبار هزینه شده برای این پروژه ١٠ میلیارد و ٨٩٥ میلیون ریال و اعتبار مورد نیاز برای دیوار محوطه ٥٢٠ میلیون ریال است.
 
به گفته محبی، برای تکمیل سالن آمفی تئاتر این مجتمع که از سال ١٣٩٣ آغاز و از پیشرفت ٤٥ درصدی برخوردار است، تاکنون ٢ میلیارد و ٨٩٠ میلیون ریال هزینه شده است و ١٢ میلیارد و ٢٦٠ میلیون ریال دیگر مورد نیاز است.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به پروژه تکمیل مجتمع فرهنگی هنری سه قلعه هم اشاره ای کرد و گفت: این پروژه از سال ۱۳۸۸ آغاز شده است که تاکنون از پیشرفت ۶۱ درصدی برخوردار است.
 
وی با بیان اینکه یک میلیارد و ۶۸۱ میلیون ریال برای این پروژه اختصاص یافته است که هم اکنون فضای اداری آموزشی تکمیل شده است و سالن آمفی تئاتر در دست احداث است، افزود: برای تکمیل این پروژه به ۳ میلیارد و ۵۶۱ میلیون ریال اعتبار دیگر نیاز است.
 
محبی تصریح کرد: برای پروژه فرهنگی هنری بشرویه (فاز ۱) که از سال ۱۳۸۸ آغازشده است یک میلیارد و ۸۶۲ میلیون ریال هزینه شده است که با پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد نیازمند یک میلیارد و ۸۸۵ میلیون ریال دیگر است.
 
به گفته وی، برای احداث و تکمیل دیگر فضاهای فرهنی شهرستان بشرویه (فاز دوم مجتمع) که از سال ۱۳۹۲ شروع شده و ۱۵۰ میلیون ریال هزینه شده است؛ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز است.
 
مقام عالی حوزه فرهنگ و هنر در خراسان جنوبی همچنین با اشاره به احداث و تکمیل فضاهای فرهنگی هنری شهرستان قائنات اظهار داشت: مجتمع فرهنگی هنری بوذرجمهر قائنات که از سال ۱۳۹۲ آغاز شده است و تاکنون ۵ میلیارد ریال برای آن اعتبار اختصاص یافته است، از پیشرفت ۳۱ درصدی برخودار است که برای تکمیل به ۱۳ میلیارد و ۳۵۶ میلیون ریال اعتبار نیاز دارد.
 
وی اضافه کرد: برای احداث و تکمیل فضاهای فرهنگی شهرستان زیرکوه (نگارخانه) که از سال ۱۳۹۲ شروع شده است ۵۹۸ میلیون ریال هزینه شده است که با پیشرفت فیزیکی ۲۶ درصد نیازمند ۴ میلیارد و ۶۶۲ میلیون ریال است.
 
محبی در خصوص احداث و تکمیل فضاهای شهرستان درمیان (نگارخانه) هم گفت: این پروژه در سال ۱۳۹۲ آغاز شده است و تاکنون ۵۸۹ میلیون ریال برای ساخت آن اعتبار اختصاص یافته است.
 
به گفته وی، برای تکمیل این پروژه که هم اکنون ۲۲.۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ۳ میلیارد و ۵۳۱ میلیون ریال اعتبار مورد نیاز است.
 
وی درخصوص شهرستان طبس هم گفت: احداث و تکمیل اتاق تمرین شهرستان طبس که از سال ۱۳۹۲ آغاز و تاکنون یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال اعتبار به آن اختصاص یافته و از پیشرفت ۳۶ درصدی برخوردار است، نیازمند یک میلیارد و ۱۳۶ میلیون ریال است.
 
محبی همچنین درخصوص تکمیل مجتمع فرهنگی هنری بیرجند(فاز ۳ ) هم تصریح کرد: این پروژه که از سال ۱۳۸۷ شروع شده است ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
 
وی با اشاره به اینکه ۱۴ میلیارد و ۹۰۷ میلیون ریال برای این پروژه اختصاص یافته است، افزود: ۴ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال اعتبار به آن اختصاص یافته است.
 
وی همچنین از نیاز ۲ میلیارد و ۵۰ میلیون ریالی مجتمع فرهنگی هنری شهرستان فردوس (اداری و آموزشی) برای تکمیل خبر داد و گفت: سالن این پروژه در سال گذشته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد به بهره برداری رسید.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی درخصوص تالار بزرگ شهر بیرجند واقع در بلوار شهید ناصری هم گفت: این پروژه که از سال ۱۳۹۰ آغاز شده است،‌ در زیربنای ۱۰ هزار و ۵۰۰ مترمربع و در زمینی به مساحت ۷ هزار و ۹۰ مترمربع در حال ساخت است.
 
وی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی این پروژه ۱۲ درصد است، افزود: اعتبار هزینه شده برای ساخت این پروژه ۵۰ میلیارد ریال و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل ۲۵۰ میلیارد ریال است.
 
منبع: روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی
 
انتهای پیام/ 5