خاورستان ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۳۱
گلایه شهروندان و پاسخ مسوول

گلایه های شهروندان بیرجندی از پزشکان درمانگاه فرهنگیان

مگر غير از اين است مکاني که نام کلينيک را يدک مي کشد بايد تمام تجهيزات مورد نياز بيماران را داشته باشد؟

به گزارش خاورستان: «از آن جا که هزينه هاي درماني در کلينيک فرهنگيان گاهي اوقات تفاوتي با هزينه هاي درماني در برابر خدمات پزشکان داخل شهر ندارد و حتي بعضي اوقات هم بايد بيشتر هزينه کنم بنابراين سعي مي کنم کمتر به کلينيک فرهنگيان مراجعه کنم»، «فقط براي درمان موارد جزئي مثل دريافت دفترچه سلامت فرزندم به کلينيک فرهنگيان مراجعه مي کنم.

 

قبلا براي دندانپزشکي يک بار به اين کلينيک مراجعه کردم اما تشخيص پزشک اشتباه بود و اين مسئله را وقتي متوجه شدم که با يک دندانپزشک در شهر مشورت کردم به همين دليل سعي مي کنم بيشتر نزد پزشکان متخصص داخل شهر بروم»، «بخش دندان پزشکي کلينيک فرهنگيان وضعيت چندان مناسبي ندارد و حتي هزينه هاي درماني برابر با بيرون از کلينيک است» و «متخصص قلب و عروق در کلينيک حضور ندارد همچنين فيزيوتراپي و سونوگرافي در اين کلينيک انجام نمي شود و مسئولان دليلش را نبود متخصص عنوان مي کنند.

 

مگر غير از اين است مکاني که نام کلينيک را يدک مي کشد بايد تمام تجهيزات مورد نياز بيماران را داشته باشد؟» اين ها بخشي از اعتراض ها و انتقادهاي جمعي از فرهنگيان بيرجند است .

 

يک مدير مدرسه نيز گفت: نامه اي در 92.2.25 مبني بر حضور پزشک فوق تخصص کودکان و نوزادان، فوق تخصص کبد و گوارش و آندوسکوپي، فوق تخصص خون، سرطان و تيروئيد، فوق تخصص غدد باليني، فوق تخصص کليه و فشار خون، فوق تخصص گوش، حلق و بيني و متخصص جراحي عمومي در کلينيک فرهنگيان به دستمان رسيد.

وي افزود: امااز اين که در حال حاضر همه اين پزشکان در کلينيک حضور دارند يا خير، اطلاع زيادي ندارم و سعي مي کنم تا آن جا که مي توانم از خدمات خارج از کلينيک و مطب هاي خصوصي پزشکان استفاده کنم چون وقتي همسرم براي نوشتن آزمايش نزد يکي از پزشکان رفته بود، او را از اين کار منصرف کرده و گفته بود 4 ماه پيش آزمايش گرفته ايد و ديگر لازم نيست. در حالي که پزشک در بيرون از کلينيک دوباره آزمايش نوشته و بيماري همسرم تشخيص داده شد.

 

به گفته وي، گاهي اوقات در بخش دندان پزشکي کلينيک فرهنگيان هم از مواد مناسبي براي پر کردن دندان ها استفاده نمي شود در حالي که دندان پزشکان در مطب هاي خصوصي از مواد عالي تر با همان هزينه براي درمان بيماران استفاده مي کنند.

مسئول کلينيک فرهنگيان بيرجند در پاسخ به گلايه هاي مطرح شده گفت: درست است که متخصص قلب و عروق و زنان در اين کلينيک حضور ندارد اما متخصص اطفال، کبد و گوارش، خون و سرطان، کليه و فشار خون، جراح عمومي و گوش، حلق و بيني در اين کلينيک حضور دارند و همه اين پزشکان اعضاي هيئت علمي دانشگاه هستند و براي همه فرهنگياني که زيرپوشش بيمه طلايي هستند، خدمات به صورت رايگان ارائه مي شود.

«اکبري» افزود: در زمينه متخصص قلب و عروق هم براي انعقاد قرارداد با پزشکان آمادگي داريم.

 

وي با اشاره به کمبود متخصص راديولوژي در بيرجند گفت: از آن جا که افراد غير بومي حاضر نيستند به خدمات دهي بپردازند و حتي بيمارستان هاي تامين اجتماعي و ارتش هم با کمبود کادر راديولوژي روبه رو هستند و نيروي بومي براي اين بخش نداريم، دستگاه راديولوژي را نمي توانيم فعال کنيم.به گفته وي، اين کلينيک توان خريد دستگاه سونوگرافي را دارد و در صورت اعلام آمادگي يک پزشک، مي توانيم اين بخش را فعال کنيم.

 

وي اظهار داشت: لوازم دندان پزشکي در بيرجند توسط دندان پزشکان از يک جا تهيه مي شود و اين که در کلينيک فرهنگيان از مواد با کيفيت استفاده نمي شود، صحت ندارد و چنانچه مواد دندان پزشکي بي کيفيت باشد بايد مردم پس از حضور در مطب دندان پزشکان شهر هم معترض باشند در حالي که بسياري از دندان پزشکان کلينيک فرهنگيان خارج از اين جا هم مطب دارند و هيچ وقت کارشان را با نقص تحويل نمي دهند.

منبع:خراسان جنوبی