خاورستان ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۴
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

ایجاد تفرقه های مذهبی هدف از اعدام شیخ نمر / تردید علما در محکوم کردن جنایات آل سعود مهم ترین نگرانی جهان اسلام

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: متشنج کردن فضای خاورمیانه، ایجاد تفرقه مذهبی و تعصب های مذهبی از اهداف اعدام شیخ نمر است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی؛ نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص شهادت شیخ نمر توسط آل سعود، در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: این اقدام آل سعود در چارچوب بقیه اقداماتی است که عربستان در منطقه انجام داده است.

وی هدف از این اقدام را متشنج کردن فضای خاورمیانه، ایجاد تفرقه مذهبی و تعصب های مذهبی دانست و افزود: آل سعود در این زمینه از ایجاد و حمایت مالی و فکری گروهک های تکفیری کمک گرفته و این اقدامش برای تمام دنیا مثل روز روشن است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی این اقدامات آل سعود مختص امروز نیست بلکه در همه زمان ها سعی داشته با حمایت از جریانات تند مذهبی به تفرقه افکنی بین مسلمانان بپردازد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی تصریح کرد: همه سیاست های آل سعود به نفع صهیونیسم جهانی و بخصوص اسرائیل است و تاکنون مشاهده نشده که این دولت یک نفر از صهیونیت های مسلح را کشته باشد. درحالی که شهادت مسلمانان شیعه و سنی همیشه در برنامه هایشان بوده است.

وی با بیان اینکه قصدعربستان از اعدام شیخ نمر سرگرم کردن دنیای اسلام به موضع گیری های سیاسی و مشغول شدن به خود است گفت: عربستان در هر اقدامی که سبب افزایش حساسیت و فشار به اسلام و مسلمانان شود پیشقدم است اما تاکنون هیچ قدمی برای مبارزه با اسرائیل برنداشته است و حتی برای حمایت از صهیونیسم با پایین آوردن قیمت نفت خود سبب ضربه جدی به اقتصاد کشورش شده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خضوع و خشوع در برابر اسرائیل و آمریکا را از نشانه های آل سعود دانست و افزود: این در حالی است که این دولت نه تنها در برابر پیامبر و ائمه اطهار خضوع و خشوع ندارند بلکه حتی این موضوع را شرک تلقی می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی تصریح کرد: از دولتی که کشتن مسلمانان را عین آیه قرآن می داند انتظار بیشتری نمی رود، اما نگرانی ما تردید علمای جهان اسلام در خصوص محکوم کردن جنایات آل سعود است.

وی بیان کرد: اندیشمندان و علمای جهان اسلام باید یک دست و یک صدا و با قاطعیت جنایات آل سعود را محکوم کنند و از این طریق نه تنها حسابشان را از استعمارگران جدا کنند بلکه حمایت خود را از وحدت جهان اسلام نشان و از خشونت های استکبار بیزاری بجویند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون استکبار با راه انداختن گروهک های تروریستی به دنبال تغییر در چهره واقعی اسلام است اظهارکرد: اگر در برابر این دشمنان تندرو نرم برخورد کنیم و جنایاتشان را محکوم نکنیم حتما باید منتظر بیزاری ملت ها از اسلام باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی تاکید کرد: یقینا اقدامات آل سعود بخصوص شهادت شیخ نمر و یارانش نتیجه ای جز بیداری اسلامی نخواهد داشت و خون این شهدا دامنگیر این دولت و تیشه ای به ریشه اش خواهد بود.

 

انتهای پیام/ 7