خاورستان ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۱

آغاز المپیاد علمی، فرهنگی و ورزشی خراسان در فردوس + تصاویر

350 نفر در اولین المپیاد علمی، فرهنگی و ورزشی از استان‌های خراسان رضوی، شمالی وجنوبی رقابت های خود را آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، اولین المپیاد علمی، فرهنگی و ورزشی با شرکت 350 شرکت‌کننده از استان‌ های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی به میزبانی شهرستان فردوس در سالن لاله­‌های سرخ این شهرستان در مراسمی ویژه و با حضور مسوولان محلی آغاز به کار کرد.
 
فرماندار فردوس در این مراسم مهمترین مزیت این المپیاد را برنامه‌ریزی و برگزاری این مراسم توسط جوانان برشمرد و تأکید کرد: جوانانی که کار با این اهمیت و حجم را مدیریت می­‌کنند، قطعاً در آینده می­‌توانند جو مدیران توانمند نظام باشند.
 
المپیاد علمی، فرهنگی و ورزشی خراسان در فردوس
 
رجبی‌مقدم از همه مدیران فردوس خواست با برگزارکنندگان این المپیاد همه نوع همکاری را داشته باشند.
 
وی ضمن خیرمقدم به تمامی شرکت‌کنندگان، برگزاری این المپیاد در شهرستان فردوس را فرصتی مناسب برای معرفی آثار تاریخی و توانمندی­‌ها و پتانسیل شهرستان در بخش گردشگری و سایر بخش­‌ها برشمرد و از شرکت‌کنندگان خواست در فرصت­‌های مناسب حتماً از جاذبه‌ های گردشگری فردوس دیدن کنند.
 
این المپیاد در  دو بخش آقایان و بانوان  و در سه رشته 1.علمی 2.فرهنگی 3ورزشی تشکیل میشود.
 
المپیاد علمی، فرهنگی و ورزشی خراسان در فردوس
 
 بخش علـــمی شامل قسمت‌های سازه‌های ماکارونی، تست هوش و مهارت و ارائه طرح است که سازه‌های ماکارونی به صورت تیمی و تست هوش و ارائه طرح به صورت انفرادی برگزار می‌شود. این قسمت در بین آقایان و بانوان مشترک است.
 
بخش فرهــنگی شامل قسمت‌های شعر، داستان‌نویسی، عکاسی و فیلم است و تمامی رشته‌های فرهنگی به صورت انفرادی و در دو مرحله برگزار می‌شود. این قسمت در بین آقایان و بانوان مشترک است.
 
بخش ورزشــی در قسمت آقایان شامل فوتسال، بدمینتون، تیراندازی و شطرنج و در قسمت بانوان فوتسال، پینگ‌پنگ، تیراندازی و شطرنج برگزار می‌شود.
 
المپیاد علمی، فرهنگی و ورزشی خراسان در فردوس
 
المپیاد علمی، فرهنگی و ورزشی خراسان در فردوس
 
المپیاد علمی، فرهنگی و ورزشی خراسان در فردوس
 
انتهای پیام/ 121/ الف/ 4