خاورستان ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۷
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی در شورای اداری نهبندان خبر داد

راه‌اندازی اورژانس اجتماعی در نهبندان در آینده‌ای نزدیک

این نهاد آموزش‌های مورد نیاز را در قالب مهارت‌های زندگی به افراد ارائه می‌دهد که این مهم تاثیرگذاری بیشتری در افراد دارد.

به گزارش خاورستان:محمدحسن اکبری‌مطلق عصر دیروز  در جلسه شورای اداری شهرستان نهبندان اظهار کرد: بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، تأمین اجتماعی، هلال احمر و بنیاد شهید و امور ایثارگران از نهادهای حمایتی کشور هستند که هرکدام طیف خاص و جامعه هدف مشخصی را حمایت می‌کنند.

وی ادامه داد: بهزیستی نهادی از متن انقلاب است که قبل از انقلاب اسلامی حمایت از معلولان، سالمندان و افراد دچار آسیب توسط انجمن‌ها و ادارات خاصی به صورت موازی‌کارانه انجام می‌شد، اما با تلاش و پیگیری‌های شهید فیاض‌بخش تشکیل سازمان بهزیستی در سال 58 مصوب شد. 

مشاوره تلفنی راهی موثر برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه این سازمان در حوزه پیشگیری در دو بخش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از معلولیت‌ها تلاش دارد، تصریح کرد: امروز مهم‌ترین رسالت بهزیستی کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

اکبری‌مطلق افزود: در راستای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند خرد جمعی و همکاری تمامی ادارات و مسئولان و اطلاع‌رسانی عمومی هستیم.

وی، مشاوره تلفنی به عموم مردم را یکی از راه‌های مؤثر و مهم در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه عنوان کرد.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی متذکر شد: این نهاد آموزش‌های مورد نیاز را در قالب مهارت‌های زندگی به افراد ارائه می‌دهد که این مهم تاثیرگذاری بیشتری در افراد دارد.

ضریب معلولیت در خراسان جنوبی از میانگین کشوری دو درصد بالاتر است

اکبری‌مطلق با اشاره به کنترل نرخ معلولیت در این استان، اظهار کرد:  میزان نرخ نفوذپذیری آسیب‌های اجتماعی در خراسان جنوبی نسبت به میانگین کشوری دو درصد پایین‌تر است اما ضریب نفوذپذیری معلولیت در این استان از میانگین کشوری دو درصد بیشتر است.

وی، تأمین و خریداری دستگاه‌های شنوایی و بینایی‌سنجی برای تمامی شهرستان‌های استان را یکی از اقدامات این سازمان به منظور کنترل و کاهش نرخ معلولیت دانست و اذعان داشت: نوزادان در بدو تولد توسط این دستگاه‌ها غربالگری شنوایی و بینایی می‌شوند و هر کدام از این دستگاه‌ها با اعتباری بالغ بر 200 میلیون ریال تهیه شده است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی در پایان از راه‌اندازی اورژانس اجتماعی در شهرهای نهبندان و  شوسف در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اضافه کرد: اورژانس اجتماعی(123) خدمات مختلفی را به عموم مرد ارائه می‌دهد.

منبع:/سوغات نیوز