خاورستان ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۸
معاون امور مجلس تبلیغات اسلامی:

نگاه ویژه امام جمعه بیرجند نسبت به مسائل فرهنگی، مایه دلگرمی ما است

معاون امور مجلس و استانهای سازمان تبلیغات اسلامی گفت: نگاه ویژه و توجه خاص امام جمعه بیرجند نسبت به مسائل فرهنگی در خراسان جنوبی، مایه دلگرمی و مباهات است.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی خاورستان، حجه الاسلام و المسلمین سید ناصر الدین نوری زاده پیش از ظهر امروز در دیدار با امام جمعه شهرستان بیرجند ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: بسیار خرسندم که امکان حضور در استان فرهنگی خراسان جنوبی و همچنین دیدار با مسئولین فرهنگی این خطه نصیب بنده و همکارانم شده است.
وی با بیان این که سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه خودش نهادی بسیار وسیع است تصریح کرد: این سازمان به دور از مسئله افراط و تفریط در عرصه های گوناگون انجام وظیفه می کند.
معاون امور مجلس و استان های سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه اقدامات و همچنین حوزه فعالیت ما وابسته به ولایت فقیه است بیان کرد: خوشبختانه با شناختی که بنده از شخصیت امام جمعه بیرجند دارم، وی نگاه ویژه ای به مسائل فرهنگی دارد که این مسئله مهم، موجبات دلگرمی و آسودگی خاطر ما را فراهم می آورد.
امام جمعه بیرجند نیز در این مراسم ضمن خیر مقدم به مدعووین جلسه، تبریک هفته دفاع مقدس و همچنین تسلیت شهادت امام باقر(ع) اظهار داشت: جای بسی خوشبختی است که در سطح استان خراسان جنوبی شاهد انسجام بین مردم و مسئولین استانی هستیم.
حجه الاسلام و المسلمین رضایی با بیان این که بیرجند دانشگاهی ترین شهر کشور بوده و اولین شهری است که لوله کشی آب در آن انجام شده است متذکر شد: امروز بر خود می بالیم که شخصیتهای علمی فاخری همچون آیت الله تهامی، آیت الله عارفی، آیت الله هادوی، آیت الله آیتی و پروفسور گنجی از بیرجند و خراسان جنوبی  به پا خواسته اند.
وی با اشاره به اینکه حوزه های علمیه ما در سطح استان و بویژه شهرستان بیرجند فعال و پویا می باشند گفت: تقاضای بنده از مسئولین سازمان تبلیغات اسلامی کشور و سایر دستندرکاران مربوطه این است که خراسان جنوبی را با نگاه ویژه ای ببینند.
امام جمعه بیرجند از خراسان جنوبی به عنوان استانی با ظرفیت بسیار بالا یاد کرد و یادآور شد: این استان می تواند پایگاه بسیار خوبی حتی بیشتر از گذشته در ترویج مسائل و مباحث دینی باشد.
حجه الاسلام و المسلمین رضایی ادامه داد: در خراسان جنوبی حتی بخشی فاقد امام جمعه وجود ندارد و حتی در شهرستان اسدیه که اکثر جمعیت آن شامل برادران و خواهران اهل سنت می باشد؛ امام جمعه شیعه، مستقر بوده و انجام وظیفه می کند.
وی در ادامه سخنانش ضمن اشاره به اینکه خوشبینی، امروزه مهمترین نیاز جامعه فعلی محسوب می شود گفت: بنده کتابی راجع به خوشبینی تالیف کرده ام که از مسئولین فرهنگی سازمان تبلیغات استان تقاضامندم تا نسبت به تهیه این کتاب و توزیع آن در بین طلبه ها و مردم اقدام کنند.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن اشاره به مسئله غدیر و اهمیت زیاد آن در جامعه تصریح کرد: امسال در ایام غدیر، شهر بیرجند بیشتر از گذشته حال و هوای غدیری پیدا می کند.
حجه الاسلام و المسلمین رضایی متذکر شد: برای ما جای بسی افتخار است که در بعد انفاق، خراسان جنوبی بالاترین استان کشور بوده و همچنین طبق نظریات و آمارهای پزشکی قانونی در سال 92 این استان به رغم وسعت زیاد و همجواری با مرز دارای کمترین میزان درگیری و مشاجره در بین استانهای سطح کشور بوده است.