آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89056
تاریخ انتشار: 1397/12/23 - 09:01
هرچند که در چند سال اخیراخباری از اختلاس در کشورمنتشر شد اما تا به حال اوضاع در این خطه کهن کویری فرق داشته است؛ در استان فرهنگ‌ساز خراسان‌جنوبی این‌طور مسایل ناراحت‌کننده ای تا به حال رخ نداده بود .

طبق اخبار موثق، رئیس سابق یکی از شعب بانک کشاورزی در بیرجند که از سال 91 تا همین چندماه پیش در مسند ریاست بوده، به جرم اختلاس چند میلیارد تومانی، با حکم دادستان بیرجند دستگیر شده است؛ مبلغ اختلاس شده توسط این رئیس دست کج، سی و هشت میلیارد ریال اعلام شده است که به دلایلی که در همین نوشته ذکر می‌شود، نباید آن را کوچک شمرد .

 
نبایست اختلاس را فقط ضربه مالی به حق الناس و اقتصاد کشور دانست، بل آنکه این اقدام پلید ضربه روانی بسیار شدیدی به سطح اعتماد مردم نسبت به مسئولان وارد می سازد؛ ضربه ای که شاید مدت ها زمان لازم باشد تا صدماتش از ذهن مردم پاک شود.
 
 
به طور کلی در این مقطع زمانی، جنبه تاسف‌بار اختلاس‌ها، هر چند روز خبری از اختلاسی کوچک و یا بزرگ در رسانه‌ها، فضای مجازی و جراید منتشر می‌شود؛ انگار مردم هم کاری  از دستشان بر نمی آید، گاهی سری به نشانه تاسف تکان می‌دهند و گاهی آن را به طنز و لطیفه در می آورند.
 
 
هرچند که در چند سال اخباری از اختلاس‌ها منتشر شده است اما تا بحال اوضاع در این خطه کهن کویری فرق داشته است؛ در استان فرهنگ‌ساز خراسان‌جنوبی این‌طور مسایل ناراحت‌کننده ای تا به حال رخ نداده بود و جای تاسف دارد که قدوم نحس چنین فاجعه دردناکی به این استان مذهبی و محروم باز شده است. استانی که مردمش سمبل تقوا، نجابت و اخلاق مداری در کشور هستند.
 
 
امید است که مسئولان محترم قضایی، با این اختلاس اول انجام شده در بانک های خراسان‌جنوبی به شدت تمام برخورد کنند تا به قول آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضائیه کشور برای دیگران هم عبرت آموز باشد .
 
 
بایستی جوانه‌ای که تا ریشه نکرده قطع گردد در غیر این صورت، اگر ویروس اختلاس با قاطعیت از استان ریشه کن نشود، به تدریج شاهد مسری شدن آن و آلودگی ادارات خراسان جنوبی خواهیم بود.
 
 
انتهای پیام/141
 


نظر شما