آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 86947
تاریخ انتشار: 1397/08/07 - 16:06
مدیرعامل آبگرم لوت در یادداشتی به مطالب مطرح‌شده در جوابیه فرماندار خوسف پاسخ داد.

به گزارش خاورستان، داریوش خسروی مدیرعامل مجتمع آبدرمانی آبگرم لوت در یادداشتی به مطالب مطرح‌شده در جوابیه فرماندار خوسف پاسخ داد.

 

آن زمان که آبگرم لوت شنیده‌ای بیش نبود و فاقد هیچ زیرساختی، جاده، برق، آب آشامیدنی، تلفن، امنیت و بهداشت نداشت، تلاش همه مسئولان بومی و غیربومی جهت تأمین زیرساخت‌ها بدون هیچ منتی و عذری فقط بر اساس تعهد به نظام و احساس مسئولیت و وظیفه ذاتی سبب گردید ۲۷ کیلومتر آسفالت، ۱۰ کیلومتر آماده آسفالت و مابقی جاده به طور منظم و دوره‌ای تیغ‌زنی و رگلاژ می‌گردید. ۷ کیلو وات برق خورشیدی، تأمین آب آشامیدنی گردشگران، خط تلفن بی‌سیم، امنیت و بهداشت به ارمغان آورده شد. همه این‌ها قبل از فرماندارشدن آقای شفیعی در شهرستان خوسف انجام گرفت. اما زمان تصدی آقای شفیعی به عنوان فرماندار شهرستان خوسف متأسفانه همه زیرساخت‌ها به دست فراموشی سپرده شد و در حال تخریب قرار گرفت و چنان‌چه مسئولان محترم و آینده‌نگر، بلندنظر و متعهد استانی و حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی ادامه زیرساخت‌ها را در دستور کار قرار می‌دادند، با مخالفت، مقاومت و کارشکنی آقای شفیعی فرماندار خوسف مواجه می‌شد و وقتی کار انجام می‌شد، فرماندار خوسف آن را به عنوان گزارش کار ارائه می‌کرد.

 

جناب فرماندار؛ امروز که مستأصل از وسعت شهرستان خوسف و کمبودهای آن شده‌اید، باید یادآور شد مجموعه آبگرم لوت که در منطقه‌ای دورافتاده قرار دارد، در گذشته جزو شهرستان بیرجند محسوب می‌شد. با وجود وسعت زیاد شهرستان بیرجند که خوسف گوشه‌ای از شهرستان بیرجند بود، جاده به طور منظم و مرتب تیغ‌زنی می‌شد و برق، تلفن، امنیت، آب آشامیدنی و بهداشت در آن‌جا مهیا بود و وسعت شهرستان بیرجند، بهانه‌ای برای انجام ندادن مسئولیت نبود. آنگاه که شهرستان جدیدالتأسیس خوسف در حال شکل گرفتن بود، همانطور که سروران گرامی مستحضر هستند، راه‌اندازی هر کاری، دشواری‌های خاص خود را دارد اما با این وجود، اولین فرماندار پرتلاش و زحمت‌کش خوسف جهت تکمیل زیرساخت‌های فوق تمام تلاشش را انجام می‌داد و هیچ‌گونه مشکلی وجود نداشت و مجموعه‌ای زنده و پویا با ۳۲ نفر مشغول کار بودند. این بزرگواران بر اساس آرمان‌های انقلاب و فرمایشات مقام معظم رهبری و تدابیر دولت‌ها گام برمی‌داشتند و هرکسی در دوران تصدی خویش به اندازه توانش کار می‌کرد و نتیجه آن تأمین زیرساخت‌ها و راه‌اندازی مجموعه فعلی است که پاسخ‌گوی ده‌ها هزار گردشگر در دل کویر است. حال بهانه وسعت و کمبود امکانات، نشانه ضعف مدیریت و ناتوانی شماست. همانند وزنه‌برداری که ۲۵۰ کیلوگرم را به راحتی از زمین بلند می‌کند و بالای سر می‌برد و افتخاری برای کشورش می‌آفریند اما شما عاجزتر از آن هستید که این وزنه را حتی از زمین بلند کنید و حتی راه چاره همان دروغ و وعده و هیاهوی رسانه‌ای و شگردهای دیگر است که تبحر خاص در آن دارید.

 

اکنون ناامنی، تحریم زیرساخت‌ها، رعب و وحشت بین گردشگران و پرسنل مجموعه توسط بومیان منطقه، قراردادن مجموعه در آستانه تعطیلی، ایجاد اختلاف بین مردم و ادارات، تهدید و توهین به سرمایه‌گذار و تشکیل چندین پرونده دادگاهی نتیجه تلاش‌های شما است. تا جایی که این ناامنی‌ها و اختلافات به درون روستاهای خوسف سرایت کرده و در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۷ افراد روستاهای شهرستانک و مرغوک درگیر و زخمی می‌شوند و شیشه‌های خودروی صداوسیما را می‌شکنند و در تاریخ ۶ آبان‌ماه ۱۳۹۷ اعتراضات مردم گیوشاد در روزنامه امروزخراسان‌جنوبی مبنی بر محروم‌بودن برق به مدت یک‌و‌نیم سال به گوش می‌رسد و همین‌طور جلب شهردار خوسف و تحت ضمانت قرارگرفتن سرپرست میراث فرهنگی خوسف در خصوص دهکده گردشگری خوسف و حکم تخریب دهکده توسط دادگاه و همین‌طور دستور پر کردن کانال داخل رودخانه که توسط دادگاه صادر شد و ... .

 

آقای شفیعی فرماندار خوسف؛ مکان‌های گردشگری کارگاه یا کارخانه نیستند بلکه مکانی هستند که ده‌ها هزار گردشگر به آن‌جا می‌روند و با چشم خود کمبودها و نواقص شامل جاده، آب آشامیدنی، برق، تلفن، امنیت، هلال‌احمر، بهداشت و ... را می‌بینند که با گفته‌های شما در خصوص رفع دغدغه‌های گردشگران و اهمیت‌دادن و توجه به بخش گردشگری لوت تناقض بسیار زیاد دارد، این تشویش نیست بلکه شفافیت و بیان حقیقت است.

 

تا چه زمانی می‌خواهید با دروغ به فریب مسئولان و مردم ادامه دهید؟ تیغ‌زنی جاده آبگرم لوت بند یک مصوبه ۱۷ شهریورماه 1397 به مسافت ۳۵ کیلومتر فقط یک روز کار دارد و این همه حاشیه ندارد. آن دو بار که فرمودید جاده تیغ‌زنی شده است، توسط مکاتبات نماینده محترم مجلس و مدیر کل محترم دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری و نامه‌های میراث فرهنگی شکل گرفت که بازهم با کارشکنی حضرتعالی مواجه شد که نامه‌های آن به پیوست تقدیم می‌شود.

 

باید اذعان داشت که نه‌تنها برای گردشگران آبگرم لوت کاری نکردید بلکه مانع کار بقیه مسئولان می‌شدید و به قول خودتان (خطاب به من) "... مگر من این‌جا نباشم وگرنه پدرش را در می‌آورم و بدبخت و بیچاره‌اش می‌کنم ... کاری می‌کنم که خودش این‌جا را بگذارد و برود ..." و در نهایت در دادگاه محترم ۱۰۰ هزار تومان در حق دولت جریمه شدید. مدارک پیوست است.

 

فرمانداری که توسط آقای پرویزی استاندار سابق خراسان جنوبی منصوب می‌شود، خودمختاری را به حدی می‌رساند که مصوبات ابلاغی استانداری که او را منصوب کرده است، وتو می‌کند.

 

نامه به تاریخ ۱۰ مردادماه 1396 و شماره 96.25 که به پیوست تقدیم می‌شود و همچنین مکاتبه نامه شماره 96.118 به تاریخ 7 آذرماه 1396 به آقای مروج‌الشریعه استاندار محترم خراسان جنوبی و آقای علیزاده مدیرکل محترم حراست استانداری به پیوست ۵۵ برگ در صفحه چهارم بند ۸ سطر اول، به کارشکنی و سنگ‌اندازی آقای شفیعی فرماندار خوسف در خصوص اجرای طرح مطالعاتی برق از خوسف به نای‌بند و جلوگیری گریدر جهت تسطیح جاده و مقاومت در اجرای شبکه برق و تعطیلی کار و موارد دیگر اشاره شده است.

 

چگونه می‌شود فرمانداری که حرف نماینده محترم ولی فقیه، نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، استانداران قبلی و فعلی خراسان جنوبی و معاون محترم عمرانی استاندار و مدیران کل استانداری را رد می‌کند و دستورات آن‌ها را اجرا نمی‌کند، پیگیر رفع مشکلات آبگرم لوت باشد؟!

 

آن‌چه که برای مسئولان محترم استانی مبرهن و آشکار است، نوع اعتبارات است که وظیفه خود می‌دانم برای مردم شریف به شرح زیر اعلام کنم:

 

1 اعتبارات ملی: اعتباراتی است که فرماندار در آن نقشی ندارد. مانند جاده و برق. نامه‌های مربوطه پیوست است.

 

۲ اعتبارات استانی: اعتباراتی است که توسط فرمانداران قبلی، آقایان قاسم‌زاده‌نداف و فرجامی‌فرد جهت احداث مجموعه آبدرمانی میراث فرهنگی و نمازخانه در سال‌های 1385 تا 1394 هزینه شده است و هیچ ارتباطی به آقای شفیعی فرماندار فعلی خوسف ندارد.

 

3 مبحث آبرسانی: مربوط به اعتبارات ارتقای شاخص‌های اقتصادی بوده که بر اساس مصوبات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان به اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی داده شده است.

 

۴ دیوارکشی از اعتبارات ملی بوده است.

 

حال، فرماندار خوسف ۳۰ میلیارد تومان اعتبار سال 1396 را با سند نشان دهد.

 

در ضمن پیگیری‌های شرکت مجتمع گردشگری آبگرم لوت در خصوص زیرساخت‌ها به پیوست تقدیم می‌شود.

 

از نماینده محترم ولی فقیه در استان خراسان جنوبی، نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، استاندار محترم و مسئولان عالی‌رتبه استان خواهشمند است، همه مردم و ادارات شهرستان خوسف که تحت فشار این فرد قرار گرفته‌اند و ظلم و ستم‌هایی که در طول این مدت به من و همه مردم و ادارات رسیده است، التفاتی بفرمایند و همه ما را از این مصیبت عظما نجات دهند.

 

انتهای پیام/4

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
استانداری به اداره کل راه جهت زیرسازی جاده آبگرم لوت به دیگ‌رستم در خصوص اجرای شبکه برق از خوسف به نای‌بند
نماینده مجلس به معاون حقوق وزارت راه در خصوص تقاضای تأمین اعتبار جهت بهسازی و آسفالت مسیر
استانداری به معاون توسعه روستایی کشور جهت برق‌رسانی به روستای نای‌بند
میراث فرهنگی خوسف به راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوسف در خصوص تسطیح و هموارسازی جاده آبگرم لوت
میراث فرهنگی خوسف به راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوسف در خصوص تیغ‌زنی جاده آبگرم لوت
مدیرعامل آبگرم لوت به فرماندار خوسف در خصوص درخواست رگلاژ و تیغ‌زنی جاده آبگرم لوت
اداره کل راه و معاون حقوقی وزارت راه و شهرسازی در خصوص این‌که جاده آبگرم لوت در اولویت این اداره کل و در حال انجام است
میراث فرهنگی در خصوص این‌که اعتبار سال 1396 آبگرم لوت صفر بوده است
نامه گردشگران در خصوص خرابی جاده آبگرم لوت و این‌که در راه ماندند و نمی‌توان ارتباط برقرار کرد
استانداری به آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی در خصوص تأمین آب شرب مجتمع آبدرمانی آبگرم لوت و بیان دلایل تأخیر در اجرا
استانداری به مخابرات و اداره کل ارتباطات در خصوص توسعه زیرساخت‌ها و نصب دستگاه BTS
استانداری به آب منطقه‌ای خراسان جنوبی در خصوص آب‌بها و اجاره اراضی چاه یا واگذاری آن
نامه گردشگران در خصوص خرابی جاده و عدم‌آنتن‌دهی تلفن همراه
نامه گردشگران در خصوص خرابی جاده و عدم‌آنتن‌دهی تلفن همراه
مدیرعامل آبگرم لوت به استاندار خراسان جنوبی در خصوص مشکلات
نماینده مجلس به مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در خصوص تیغ‌زنی تسطیح منظم و مستمر جاده آبگرم لوت
استانداری به فرماندار خوسف در خصوص مشکلات آبگرم لوت و ارائه گزارش اقدامات انجام شده و برگزاری جلسه
استانداری به فرماندار خوسف در خصوص تسریع در پاسخ نامه قبلی
مدیرکل میراث فرهنگی به معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی در خصوص حمله افراد ناشناس و ضرب و شتم پرسنل مجموعه آبگرم لوت و درخواست استقرار نیروهای انتظامی در محل
مدیرعامل آبگرم لوت به مسئولان در خصوص مشکلات
مسئول دفتر نماینده ولی فقیه به معاون عمرانی استاندار درخواست برگزاری جلسه و رفع اختلافات
مسئول دفتر نماینده ولی فقیه به معاون عمرانی استاندار درخواست برگزاری جلسه و رفع اختلافات
رأی دادگاه در خصوص شکایت مدیرعامل آبگرم لوت از فرماندار خوسف
رأی دادگاه در خصوص شکایت مدیرعامل آبگرم لوت از فرماندار خوسف
رأی دادگاه در خصوص شکایت مدیرعامل آبگرم لوت از فرماندار خوسف
مدیرعامل آبگرم لوت به رئیس جمهور
مدیرعامل آبگرم لوت به رئیس جمهور


نظرات کاربران

ماشاءالله و احسنت به این همه مدرک. آیا با وجود این مدارک بازهم فرماندار خوسف سر حرفهای قبلیش می مونه؟
چه بسا دلسوزانی که از دایره بدر کرند که اینان شوند مسؤل ...
یکی جلو فرماندار رو بگیره
استاندار محترم لطفا با عزل این فرماندار ضد توسعه خیال مردم و مسئولان وسرمایه گذاران شهرستان را راحت کنید


نظر شما