سرویس: سیاسی کد خبر: 77268 ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۹

یادداشت وارده /

استبداد آصف خانی

همین آصف خانی که هنوز هم مقصر القصور کل عالم دولت نهم و دهم می داند از همان شیوه احمدی نژادی پیروی کرده و به سبک استبداد رضاخانی به هیچ کس حتی وزیر آموزش و پرورش هم فرصت اظهار نظر و دخالت نمی دهد

استبداد آصف خانی

به گزارش خاورستان، یادداشت ذیل را یکی از مخاطبان سایت خاورستان به این پایگاه خبری تحلیلی ارسال کرده است . متن این یادداشت که به فلم خواهر فاطمه زهرا سبحانی نگاشته شده بدون کم و کاست ارائه می گردد . گفتنی است سایت خاورستان این یادداشت را منتشر کرده و تمام مسئولیت مطالب آن بر عهده نگارنده است . 

 

پنجشنبه هفته گذشته روز تودیع و معارفه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قاین بود . آصف رضائی نه به خاطر عملکرد نادرستش بلکه به خاطر بازنشستگی و عدم موافقت وزارت با تمدید خدمت وی مجبور شد صندلی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قاین را به شخص دیگری بسپارد .

کرسی ریاست آموزش و پرورش شهرستان قاین برایش حکم خانه دوم را داشت . نه تنها در دولت تدبیر و امید بر آن تکیه زده بود بلکه سالیانی چند در دوران اصلاحات هم با این کرسی آشنا بود .

اما جنس سخنان آصف در آخرین سخنرانی مدیریتی اش در آموزش و پرورش شهرستان قاین با بقیه سخنرانی هایش فرق داشت .

چون که می دانست که این آخرین سخنرانی وی خواهد بود درد دل ها و واگویه های نگفته اش را بر زبان آورد که نشان از عمق عقیده و شیوه مدیریتی وی در طول این مدت داشته است .

دو نکته مهم در این سخنرانی نهفته بود که در این مجال کمی به آن پرداخته می شود :

1- سیاسی کاری مشخص و بارز آصف رضائی در طول دوران مدیریتی اش در آموزش و پرورش شهرستان قاین .

او خود را صراحتا اصلاح طلب می داند و حتی از گلیم تدبیرو امید هم پا را فراتر می نهد و خود را پویاتر از تدبیر و امیدی ها می پندارد .

علنا اعلام می کند که هم کیشان سیاسی اش حق حلال آنها جایگاه مدیریتی است و اگر 140 مدیر به ظاهر اصولگرا را حذف کرده و به جای آنها مدیران اصلاح طلب را نشانده کار درستی انجام داده و اگر بر همین مسند می بود این 140 نفر شاید بیشتر و بیشتر می شد . وی در جلسه تودیع خود می گوید : " برای ما پرونده هایی را هم در بازرسی وزرات کشور درست کرده اند ومرا متهم کرده اند که 120مدیر اصول گرا را حذف کرده ام لذا دراین زمینه به من توهین شدومن هم با کمال افتخار می گویم که شاید 140مدیر را حذف کردم .چرا هم گروههای ما نباید مدیر باشند واگر حق مدیریت ومدیر بودن این قدر ارزش دارد پس چرا نباید از اصلاح طلبان کسی مدیر باشد؟"

ملاک عزل و نصب ها و عملکرد خود را سیاسی می داند و بر اساس آن عمل می کند

البته بگذاریم که فرمایش رهبر معظم انقلاب دقیقا بر خلاف این عملکرد صددرصد سیاسی وی است . ایشان در دیدار با معلمان وفرهنگیان کشور در سال 93 سیاسی کاری در آموزش و پرورش را به تزریق سم به آن تشبیه کرده اند و صریحا از آن نهی کرده اند .

2- نکته بعدی که در میان سخنان آصف موج می زند استبداد مدیریتی وی است که بی اختیار ادمی را یاد استبداد رضاخانی می اندازد .

نوع مدیریت آصف رضائی را می توان از لابلای سخنانش خواند . او که با کهن ترابی فرماندار اصلاح طلب شهرستان قاین مشکلی درون جناحی دارد او را شایسته آن نمی داند که در کارش دخالت کند . آصف رضائی در جلسه تودیع خود گفت : " من اجازه نمی دهم که هر کس برای آموزش وپرورش نظر دهد. نه به بهمنش اجازه دادم . "

البته کسی که در داخل ساختمان آموزش و پرورش با صدایی رسا اعلام می کند که من طرفدار اسماعیلی اصلاح طلبم قطعا هم نمی تواند با طیف اصلاح طلب هروی که فرماندار طرفدار آن است کنار بیاید .

البته وقتی که بافرماندار اصلاح طلب مشکل دارد با نماینده اصولگرای شهرستان هم مشکل خواهد داشت .

وی در آن جلسه می گوید : " من اجازه نمی دهم که هر کس برای آموزش وپرورش نظر دهد.نه به بهمنش اجازه دادم ونه به فرهادش اجازه دادم "

حتی آصف رضائی پا را فراتر نهاده و به دولتی ها که طرفدار تدبیر و امید روحانی طعنه حواله می کند که : " من یک اصلاح طلبم وپویاتر از تدبیر وامید. "

تیغ تند استبداد آصف خانی حتی به مقام بالای وزارت آموزش و پرورش هم می رسد . وی به وزیر آموزش و پرورش هم می تازد و می گوید : " من برای افکارم بیشتر از وزیر احترام قائلم،چراکه آقای وزیر باید بفهمد که افکار من ایشان را وزیر کرده است . "

در پایان هم حکم حکمرانی خود را خود امضا می کند و با مغلطه ای آشکار می گوید : " آموزش وپرورش باید بر فرمانداری شهر حکمرانی کند. آموزش وپرورش باید بر جهاد کشاورزی فرمانروایی کند وآموزش وپرورش شهره شهر باشد "

یکی از انتقادی که به شیوه مدیریتی احمدی نژاد مخصوصا در دو سال آخر دولت دهم وارد است عدم توجه به ساختارهای قانونی کشور و تصمیم گیری های بی مهابا و فراتر از قانون است تا آنجا که بسیاری معتقدند همین لجباری و استبداد وی باعث شد که زمینه شکل گیری حلقه انحراف در اطراف وی و فاصله گیری از اهداف ترسیم شده ایجاد گردد که همین موضوع دستمایه انتقادات بسیاری از اصولگرایان و اصلاح طلبان گردید .

اما همین آصف خانی که زمینه تمام مشکلات فعلی جامعه را باز به 5 سال گذشته حواله میدهد و هنوز هم مقصر القصور کل عالم دولت نهم و دهم می داند از همان شیوه احمدی نژادی پیروی کرده و به سبک استبداد رضاخانی نه فقط فرماندار و نماینده را شایسته اظهار نظر نمی داند بلکه خود را فراتر از وزیر قلمداد کرده و او را هم شایستگی دخالت در کار خود نمی پندارد .

حال چنین مدیری که با صراحت کامل خود را سیاسی کار و مستبد معرفی می کند بر نهادی همچون آموزش و پرورش یک شهرستان بزرگ استان خراسان جنوبی ( که تربیت کودکان و نوجوانان ما را از سن 6 تا 18 سالگی برعهده دارد  )سالها مدیریت کرده است . بنابراین ناگفته پیداست که سرنوشت تربیت این کودکان معصوم به کجاها کشیده خواهد شد ؟

 


نظرات بازدیدکنندگان

ناشناس
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱

بدترین ومایه ننگ ترین مدیر آموزش وپرورش استان آصف رضایی بود خدای را شکر که این ننگ از دامن آموزش وپرورش زدوده شد


ناشناس
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱

این افراد(آصف رضایی ولامعی) که در آموزش وپرورش به عنوان مدیر شهرستان هم خدمت کرده اند واقعا لکه ننگی برای این نهاد مهم وریشه ای بوده وخواهند بود


ناشناس
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۹

بعضی ها توهم دارند فکر می کنند کسی هستند.....


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب