سرویس: اجتماعی کد خبر: 75409 ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۸

دبیر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی خراسان جنوبی:

رسیدن به افق های تراز انقلاب اسلامی با پیوند جایگاه امامت جمعه و نمایندگی ولی فقیه/ حکم رهبر انقلاب برای انتصاب آیت الله عبادی حجت را بر همه تمام کرد

پیوند جایگاه امامت جمعه با نمایندگی ولی فقیه می تواند جامعه را در رسیدن به افق های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی تراز جامعه اسلامی یاری کند.

رسیدن به افق های تراز انقلاب اسلامی با پیوند جایگاه امامت جمعه و نمایندگی ولی فقیه/ حکم رهبر انقلاب برای انتصاب آیت الله عبادی حجت را بر همه تمام کرد

به گزارش خاورستان، محمد علی اربابی، دبیر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی خراسان جنوبی طی یادداشتی نوشت:

 

امام جمعه با تحلیل سیاسی و بیان مسائل روز ضمن نگه داشتن روحیه انقلابی در مردم و تقویت ارزشها و تحکیم بنیانهای دینی و عقیدتی؛ از انحرافات خواص و فساد های که در جامعه رخ می دهد همگان را آگاه می کند و از تریبون نماز جمعه به عواملی که ارکان نظام را سست و متزلزل می کنند تذکر وهشدار می دهد و ضمن تشویق مردم به حرکت در جاده عبودیت و ایجاد وحدت و برادری، ترفندهای دشمنان را آشکار و راههای مبارزه با آن را برای مردم بیان می کند.

 

 بنابراین این جایگاه نیازمند انسانهای مومن، بصیر، متقی، دشمن شناس و تابع ولایت است و، امروز آیت الله عبادی به عنوان جایگاه نمایندگی ولی فقیه در استان به بهترین نحوه ممکن می توانند این نقش را در استان ایفا کنند.

 

وحدت رویه در اخذ رهنمود و منویات ارزشمند از جایگاه امامت جمعه و نمایندگی ولی فقیه می تواند در هماهنگی و یکسان سازی برنامه های کاهش آسیبهای اجتماعی ( اعتیاد ، طلاق ،بیکاری ر... ) ، مبارزه بافقر و فساد تبعیض،  مبارزه با جهل، بصیرت افزایی، مبارزه با بی قانونی ، ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی،  انضباط اجتماعی،  امنیت اجتماعی، رشد ثروت ملی، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، آگاه سازی و جلب مشارکت های  مردمی در اجرای طرح ها و ترویج روزی حلال نقش بسزایی داشته  باشد.

 

متاسفانه طی سالهای گذشته برخی از برنامه های فرهنگی در استان با برنامه های دیگری که با نام فعالیت های فرهنگی انجام گرفته خنثی شده و این امر حاصل تشتت و عدم انسجام بین مراکز تصمیم سازی و تصمیم گیری بوده است، بگونه ای که گاهی عدم انجام برخی از کارهای به اصطلاح فرهنگی در جامعه به مراتب بهتر از انجام آن بوده است.

 

 لذا پیوند جایگاه امامت جمعه با نمایندگی ولی فقیه می تواند جامعه را  در رسیدن به افق های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی  تراز جامعه اسلامی یاری کند که به ذکر چند نمونه اشاره می شود:

 

•  پیوند بین این دو جایگاه می تواند در ترسیم افق و چشم انداز واحد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی استان موثر واقع شود  .

 

•  به مسئولان و متولیان فرهنگی استان کمک می کند تا برنامه ها و ماموریت های خود را به صورت هماهنگ و بدور از هرگونه تشتت و پراکندگی از یک منبع تغذیه انجام دهند .

 

•  با عنایت به گسترش آسیبهای اجتماعی در جامعه و ضرورت تغییر و تحول در برنامه فرهنگی و اجتماعی از اعمال سلیقه های مختلف و گاها متضاد که در مسائل فرهنگی و اجتماعی استان رخنه و شکاف ایجاد می کند پیشگیری کند.

 

•  استان خراسان جنوبی از سرمایه اجتماعی بالایی برخوردار است و میزان مشارکت مردم در فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی و سیاسی بالاست و پیوند محکمی بین انقلاب و مردم وجود دارد که تقویت و افزایش این سرمایه اجتماعی نیازمند اتصال بیشتر جایگاه امامت جمعه با نمایندگی ولی فقیه است.

 

در مورد جایگاه نمایندگی ولی فقیه در استان بهتر است مروری بر حدیث سلسله الذهب داشته باشیم که امام رضا (ع) در نیشابور فرمودند " کلمه لا اله الا الله حصنی و من دخل حصنی امن من عذابی و در ادامه می فرمایند به شروطها و انا من شروطها " امام رضا (ع) شرط عدم انحراف و حرکت در مسیر قرب الهی و تنها راه رستگاری را ولایت می داند و امروز در غیبت امام عصر عجل الله مقام معظم رهبری این ولایت را بر عهده دارند .

 

مقام عظمای ولایت هم در حکمی که برای حضرت آیت الله سید علیرضا عبادی ابلاغ فرمودند از واژه شناخت خودم استفاده کردند و این حجت را برای همه تمام می کند، هر چند که مردم استان نیز به ایمان قوی ، تقوا ، ساده زیستی ، عدالت طلبی و عمق نگاه بصیرتی ایشان آگاهی دارند؛ لکن وقتی که امام مسلمین اینگونه از ایشان یاد می کنند نیازی به درج ویژگی ها و صفات حضرت آیت الله عبادی از زبان من و امثال بنده نیست.

 

انشالله ایشان این خواست عمومی را نیز قبول کنند و مردم استان بتوانند بیشتر از علم، فضائل و کرامات این سلاله پاک حضرت زهرا علیه السلام بهره مند شوند.                                

 

انتهای پیام/7


نظرات بازدیدکنندگان

اسلامی
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۸

انشاالله با توکل بر خداوند منان محقق خواهد شد .


دوست
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۸

انشاالله حاج آقا هرچه سریعتر بپذیرند


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب