آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 74521
تاریخ انتشار: 1396/04/15 - 09:04
در این میان رسانه ها به جای آن که پرویزی را پای میز بازجویی خود بکشانند و او را وادار به پاسخگویی نمایند تا او بگوید چرا فرصت خدمت را مغتنم نشمرده است مدیرانی دیگر را قربانی او می کنند.

 یکی از مهمترین کارکردهای رسانه ها اطلاع رسانی و افزایش سطح مطالبه گری البته به نسبت معقول و حق آن است اما برخی از کارکردهای رسانه ها منفی است یکی از استفاده های نامناسب از رسانه ها انحراف افکار عمومی است به عنوان مثال در سال ۲۰۱۴ یا تابستان سال ۱۳۹۳ شمسی مسابقات جام جهانی فوتبال در برزیل در حال برگزاری بود و حواس همه مردم دنیا به مدد رسانه ها پیرامون این مسابقات و حواشی آن بود در همان ایام بود که رژیم منحوس صهیونیستی نوار غزه را مورد حمله قرار داد و قریب ۲ ماه مردم این منطقه را به خاک و خون کشید اما واکنش های جهانی را در پی نداشت چرا که دنیا فقط فوتبال می دید و دیگر هیچ.

 

اما حال روز استان ما هم همین گونه است عده ای که نام مقدسی را برای خود انتخاب کرده اند اما نامی بهتر از انحصارطلب نمی توان بر آنان نهاد به جای آن که در پی رساندن مشکلات مردم به گوش نسبتا سنگین مسئولین و تقویت روحیه مطالبه گری بین آنان باشند استفاده از کارهمیشگی خود یعنی غوغا سالاری و هوچی گری در پی انحراف افکار عمومی مردم از پیگیری مطالبات خود را شروع کرده اند.

 

چندی است که رسانه های اصلاح طلب در پی القای این مطلب اند که چند تن از مدیران استان باید جابه جا شوند از محتوای مطلب درج شده آنان تنها دلیلی که برای جابه جایی مطرح و برجسته می کنند همسو نبودن مدیر و بالا نبودن غلظت رنگ بنفش خون او و دلایل دیگری مثل عدم همراهی و دفاع از استاندار در پی حواشی ایجاد شده توسط خود استاندار است و برآیند این رفتارها در مقاله هایی سریالی متجلی است مقاله هایی که اگر چه حکایت از دست توانا و قلم قوی نویسنده آن را دارد اما در نگاهی دقیق تر نشان دهنده سوءنیت و در واقع ادامه و اشاعه انحصارطلبی دوستان خود اوست از این روی باید به نکات زیر توجه داشت:

 

۱ – داشتن سلیقه سیاسی نه تنها جرم نیست بلکه محترم است اما اینکه تنها ملاک عزل و نصب در جایگاه مدیریتی استان به جای شایسته سالاری همسو بودن با انحصار طلبان این مدعیان دروغین آزادی بیان و صاحب عله های دروغین و پوشالی پیروز انتخابات باشد موجب خسران و برگشت از مسیر توسعه است.

 

۲ – صرف نظر از اینکه کارنامه این مدیران که مورد بمباران انتقادات قرار گرفته اند قابل دفاع است یا نه باید اذعان داشت که یکی از مهم ترین دلایل وضعیت اسفبار موجود سیاسی کاری مدیران و در رأس آن استاندار است استانداری که نه به واسطه سابقه مدیریت درخشان خود بلکه صرفا به خاطر اصلاح طلب بودن و هم استانی بودن با وزیر کشور همای استانداری خراسان جنوبی بر شانه اش نشست دلیل انتصاب استاندار سابق را هم نمی توان جز همشهری بودن با وزیر کشور چیز دیگری عنوان کرد خدمتگزار به دلیل آن که نتوانست راه کاندیدای دولت را به مجلس هموار کند تنها یک سال مانده به پایان دولت یازدهم از مقام خود برکنار شد تا مدیری سیاسی تر بر جای تو بنشیند پرویزی قرار بود بود صندوق دولت را در انتخابات ۹۶ سنگین تر کند اما شاید یکی از مهم ترین دلایل عدم اقبال مردم خراسان جنوبی به رییس جمهور روحانی خود او بوده است حال که زمزمه عدم راهیابی رحمانی فضلی به کابینه دوازدهم شنیده می شود و به تبع آن مدیرانی که بی بلیط به مدد او سوار بر اتوبوس ریاست شده بودند هم پیاده خواهند شد در این میان رسانه ها به جای آن که پرویزی را پای میز بازجویی خود بکشانند و او را وادار به پاسخگویی نمایند تا او بگوید چرا فرصت خدمت را مغتنم نشمرده است مدیرانی دیگر را قربانی او می کنند.

 

۳ – مسأله دیگر بحث بومی بودن استاندار خراسان جنوبی است متأسفانه برخی به جای آن که کمک کنند تا هویت استانی ارتقا یابد با تحریک احساسات مردم در پی دست و پا کردن محبوبیتی حداقلی برای خود هستند.

 

ذکر خاطره ای را ضروری می دانم یکی از اهالی بیرجند می گوید در دهه شصت که قرار بود مقدمات ساخت کارخانه سیمان قاین فراهم شود شخصی نسبت به این موضوع به مرحوم حائری نماینده وقت مردم بیرجند در مجلس اعتراض می کند که وی در پاسخ او می گوید: ما از آنانیم و آنان از ما هستند همه اهل یک منطقه ایم.

 

اما مایه تأسف است که عده ای در گرماگرم انتخاب استاندار به مسأله بومی اشاره و آن را منحصر در شهر خود تفسیر می کنند تا فضای استان را ملتهب سازند تا دولت از این جو گل آلود استانداری غیر بومی برگزیند و بر کرسی استانداری بنشاند و جای تأسف بیشتر است که یکی از همین رسانه ها برای انحراف افکار و مطالبات طرح شهرداری بومی را مطرح می کند تا حاشیه ها متوجه شهردار باشد و کسی حواسش به استانداری نباشد.

 

به قول یکی از خبرنگاران وقتی قرار است هرکس بیاید و کاری نکند و فقط برای خود رزومه درست کند چه بهتر این رزومه نصیب یکی از هم استانی های خود ما شود البته ما در این استان مدیرانی توانمند داریم مدیرانی مه حتی اگر اصلاح طلب معقول و نه افراطی باشند و مبانی انقلاب و منویات امام راحل و امام حاضر را قبول داشته باشند قطعا مورد حمایت همه گروه ها قرار خواهند گرفت

 

بدون تردید ما به قول شهید بهشتی با هیچ کس عقد اخوت نبسته ایم اما اگر خدمتی از هر مدیری ببینیم منتشر و رسانه ای خواهیم کرد چرا که اعتقاد داریم به فرموده امام خامنه ای بهترین راه مبارزه با آمریکا خدمت به مردم است. البته به تبع آن هر خیانتی را هم افشا خواهیم کرد و در راه پیگیری حقوق حقه مردم هم با کسی تعارف نخواهیم داشت.

 

انتهای پیام/نظرات کاربران

این دولت به فکر کار برای مردم نیست و پر کردن جیب اقوام وهمشهریان مد نظر وزیر کشور وخیلی از مدیرکل های شاغل در استان ماست
ممنون ازنگارنده محترم، جا دارد نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، نخبگان و دلسوزان استان از هر دو طیف سیاسی، بدور ار حب و بغض و جاه و عقده گشایی نسبت به پیشنهاد چیدمان مدیریت ارشد استان و دستگاههایی که قدری غیر متوازن حرکت میکنند وارد عمل شوند و به فکر توسعه متوازن استان در همه حوزه ها باشند،
متأسفانه اتحاد شاخصی از ابتدا در نمایندگان ادوار مجلس دیده نشده و برداشت عده ای این بوده که از نظر سیاسی هم خط نبوده اند ولی این دوره جه؟؟ ما از هر نقطه استان پهناور خراسان جنوبی که فردی توانمند مورد توافق نمایندگان محترم و تأیید هیئت محترم دولت آتی باشد بر غیر بومی که چند صباحی و با اهدافی ... بیاید ترجیح میدهیم و همراهی میکنیم.
سلام و خداقوت لطفا تعارف را کنار بگذارید. انحصارطلب خیلی زیاده برا دوستان. اکنون دیگر بر همه واضح و مبرهن است که مستبدترین و دیکتاتورترین حزب موجود در تاریخ سیاسی ایران همین اصلاح طلبان هستند. از خیابان کشی ها و وجه المصالحه قرار دادن جان جوانان مظلوم وطن تا تصفیه ها و تسویه حساب های تند سیاسی که حتی به نیروهای جزء ادارات هم رسیده است. حالا این رو بذارید کنار شعارهای عوام فریبانه و اقدامات پوپولیستی اصلاح طلبان و دولتی ها مانند شعارهای شیک و خالی از عمل، مهم شدن مردم در آستانه انتخابات، مظلوم نمایی رسانه ای و فرافکنی های مداوم، حاشیه آفرینی های اجتماعی برای پوشش کم کاری ها و مدیریت اذهان عمومی، ...... اینها انحصارطلب نیستند، بدون تعارف و رودربایستی اعلام کنید که اینها دیکتاتور و مستبد هستند
سلام،دستگاههای نظارتی بیدارتر،هوشمندانه تر وارد عمل شوند و نظارت بیشتری بر اسناد و بدوبستانهای سیاسی و مالی دستگاهها داشته باشند ، چون نگاه بعضی از مدیران پرکردن جیب در فرصت طلایی می تواند باشد!!


نظر شما