سرویس: سیاسی کد خبر: 72506 ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۶

یادداشت وارده /

چرا فرماندار قاین به رأی مردم احترام نمی گذارد / گویا از دید فرماندار قاین هنوز هروی نماینده مجلس است

هماهنگی و همکاری فرماندار قاین با نماینده مجلس فقط مختص به دوران هروی نماینده قبلی بود که هم جناح و هم سلیقه سیاسی بودند و حال که فلاحتی نماینده مجلس شده دیگر باید با هماهنگی و همکاری دوجانبه خداحافظی کرد .

چرا فرماندار قاین به رأی مردم احترام نمی گذارد / گویا از دید فرماندار قاین هنوز هروی نماینده مجلس است

به گزارش خاورستان، یادداشت ذیل را خواهر فاطمه زهرا اسفندیاری نسب برای خاورستان ارسال کرده اند که متن این یادداشت بدون کم و کاست ارائه می گردد : 

تا چند روز پیش که هروی نماینده مردم قاین بود همیشه همراهش بود . در دهگردشی ها در روستاگردیها در بازدید های گاه و بیگاه با هم هماهنگ بودند . کهن ترابی را می گویم فرماندار قاین را .

البته چون کهن ترابی فرماندار قاین و هروی نماینده مجلس بود هر کس هم اشکالی می گرفت حامیان آنها می گفتند که به هر حال نماینده مجلس است و او فرماندار . باید با هم همکار و هماهنگ باشند . اگر هماهنگی نباشد که مشکلات شهرستان حل نمی شود .

این هماهنگی بیش از اندازه تا حدی طبیعی هم می نمود .  بعضی می گویند که با تلاش هروی او فرماندار شده است .

من هم اگر به جای او بودم و مسئولیت خودم را از شخصی دیگر داشتم برای سر ودست می شکستم . بلانسبت برخی مسئولین شهرستان , تمام تلاشم هم می کردم که دوباره نماینده مجلس شود .

اما در انتخابات اسفند ماه گذشته هروی نتوانست رإی بگیرد و فلاحتی رقیب وی رأی حداکثری را از آن خود کرد .

حال باید مسابقه ای بگذاریم و به کسی که  یک عکس از آقای فرماندار با فلاحتی نماینده مجلس در کنار هم برای دید و بازدید و دهگردشی و ... باشند پیدا کند جایزه ای نفیس به او بدهیم .

هماهنگی و همکاری فرماندار قاین با نماینده مجلس فقط مختص به دوران هروی نماینده قبلی بود که هم جناح و هم سلیقه سیاسی بودند و حال که فلاحتی نماینده مجلس شده دیگر باید با هماهنگی و همکاری دوجانبه خداحافظی کرد .

نمونه عینی این تقابل فرماندار قاین با فلاحتی نماینده مجلس وهمراهی با وی , در بازدید دیروز فلاحتی از ستاد انتخابات شهرستان قاین می توان عینا مشاهده کرد . فلاحتی به عنوان رئیس هیئت نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی دیروز بدون حضور فرماندار در ستاد انتخابات بخش مرکزی قاین حضور پیدا کرده است (متن خبر از اینجا

و بعد از آن هم سایت فرمانداری قاین هم دقیقا در همان روز یعنی روز پنجم فروردین بازدید فرماندار قاین را از ستاد انتخابات را منعکس کرده است . ( متن خبر فرمانداری از اینجا

در حالی که در بسیاری از شهرستانهای دیگر چنین روالی اصلا مرسوم نیست . امروز حجت الاسلام عبادی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف بازدید از ستاد انتخابات شهرستان داشته که همراه وی فرماندار شهرستان بیرجند هم بوده است .

نکته جالب قضیه آنجاست که اگر هروی در شهرستان قاین حتی در مسجد جامع شهرستان هم حضور پیدا کند کهن ترابی هنوز که هنوز است همراه اوست .

چنین اتفاقی را به دو گونه می توان تفسیر کرد :

یا  کهن ترابی در گذشته سیر می کند و هنوز خبر ندارد که نتیجه انتخابات اسفند ماه سال گذشته مشخص شده و هروی دیگر نماینده مجلس نیست .

یا اینکه وی نتوانسته خود را قانع کند که به رأی مردم احترام گذاشته و در مقابل آرای حداکثری مردم تسلیم گردد و البته با این رفتار خود به نوعی اعتراض خود به رأی مردم به نمایش گذاشته است .

البته در سخنرانی نوروزی مقام معظم رهبری هم به عدم قبول رأی مردم و نپذیرفتن آن اشاره شد .

ایشان فرمودند : " در امر انتخابات مُرّ قانون باید عمل بشود؛ مُرّ قانون باید عمل بشود. نتیجه‌ی انتخابات ملّت هرچه شد، این معتبر است، این قانون است. بنده در انتخاباتها دخالت نمیکنم؛ هیچ‌وقت به مردم نگفته‌ام و نمیگویم این کس را انتخاب کنید، آن کس را انتخاب نکنید. فقط یک جا بنده دخالت میکنم و آن جایی است که کسانی بخواهند در مقابل رأی مردم و انتخاب مردم بِایستند و با مزاحمت در مقابل رأی مردم، رأی مردم را بشکنند.  "

ای کاش فرماندار قاین که به گفته خودش به فکر کار و حل مشکلات مردم است بداند که حل برخی این مشکلات با هم پوشانی با نماینده مجلس و سایر دستگاه ها امکان پذیر است لذا رإی مردم را پذیرفته و با نماینده جدید همراه و همگام باشد . 


نظرات بازدیدکنندگان

ناشناس
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۶

فرماندار دلش از جای دیگه ای داغه فکرشم نمی کرد فلاحتی ای که تا قبل اسفند 95داخل یکی از اتاقای فرمانداری گذاشته بود وازش حسابی نمیبرد ورو خداوند اینقدر خواسته باشه بلند کنه وبکنه نماینده شهرستان.البته من خیلی از آقای فلاحتی هم دفاع نمیکنم ولی ایشون رو شخصیتی کاملا متین وبزرگوار میبینم وتاکنون هیچ بی حرمتی نسبت به آقای فرماندارازایشون ندیدم ولی شخص فرماندار خیلی ایشون رو به تمسخر میگیره .. فقط میخوام این رو به اقای کهن ترابی بگم اینقدر غرور نداشته باش وبدون که خداوند یه جایی چوبش روبه تو خواهد زد .. در تمام حرکات ورفتار کهن ترابی به جزتمسخر مردم هیچی ندیدیم .. خاورستان دلم میخواد اینارو حتما منتشر کنی تا حداقل فرماندارمون به خاطر مردم پای کار باشه وبدونه صندلی به هیچ کس وفانکرده


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب