آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 23143
تاریخ انتشار: 1393/03/27 - 08:07
طنزاختصاصی خاورستان/ دلواپسی ها به فوتبال هم رسید
اندر احوالات 10 قانون نانوشته فوتبال ایران/ آخرین روش ها برای مهار مسی
فدراسیون فوتبال رو هم تعطیل کنین، شاید قهرمان جام جهانی شدیم!!

این روزا تب و تاب فوتبال و جام جهانی همه رو گرفته ما هم بد ندیدم سری به این دنیای پر هیجان بزنیم ببینیم چه خبره؟!

بعد کلی دوندگی زر نویس و با  بهره‌گیری از مجرب‌ترین پیشگویان، آینده‌پژوهان و کارشناسان رشته‌های مختلف، متوجه شدیم که فوتبال ما چند قانون  نانوشته داره که می خواهم این  راز ها رو  برایتان برملا کنم:

قانون اول: ما تو فوتبال یک قانون داریم به اسم  قانون بقای مربی! طبق اولین قانون نانوشته فوتبال ایران مربی های صاحب نفوذ در فوتبال ایران از کار بیکار نمی شوند. بلکه از تیمی به تیم دیگر منتقل می شوند. بر اساس این قانون مربی شاغل در تیمی که تیم سابق خود را تا سقوط در لیگ دسته یک مشایعت نموده به هیچ عنوان از کار بیکار نخواهد شد. بلکه از تیم سقوط کننده به تیم تازه صعود کرده به لیگ برتر منتقل خواهد شد.تبصره این قانون می گوید که به همراه مربی مذکور، بازیکنان چای شیرین (!) که در رقم زدن افتخار سقوط به لیگ پایین تر با مربی خود شریک هستند در لیگ برتر و در کنار مربی خود باقی مانده و با عقد یک قرارداد نجومی جدید! دستمزد شاهکارشان را خواهند گرفت.

قانون دوم: قانون تاثیر متقابل فحاشی!دومین قانون نانوشته فوتبال ایران دلالت بر این دارد که هیچ فحش و ناسزایی روی زمین نمی ماند! در محیط ورزشگاه تماشاچی با صدای بلند ناسزایش را به سوی بازیکنان و مربی تیم حریف پرتاب نموده و بازیکنان و گاه مربیان هم بیکار نمانده و ناسزای پرتاب شده را از روی زمین برداشته و به سمت تماشاچیان و بازیکنان و مربی تیم حریف پرتاب می کنند ... به این می گویند مشارکت فرهنگی!

قانون سوم: قانون عکس العمل فدراسیون!طبق این قانون که معتقد است "هر عملی را عکس العملی است" سران فدراسیون فوتبال بیکار نمانده و در ازای بی تربیتی ها و خاک بر سری های رد و بدل شده در ورزشگاه جرایمی را برای خاطیان تعیین نموده و بدین ترتیب عوارض فحاشی در محیط های ورزشی را از دستمزد بازیکنان و باشگاه های خاطی کسر می کنند.

 

قانون چهارم: قانون ایجاد چهره های فرهنگی!طبق این قانون نانوشته که در بین برخی بازیکنان رایج است بازیکن برای مطرح شدن در سطح جامعه و محبوبیت میان جوانان به عنوان یکی از اعضای باشگاه فرهنگی ورزشی اش باید آرام آرام در میان میهمانی های شبانه خاص حضور پیدا کرده و با حضور در میان جوانان روشنفکر جامعه با آنها ارتباط داشته باشد! در این قانون بازیکن می تواند برای همرنگ شدن با جماعت روی ساق پا یا بازوی خودش فرهنگ سازی نموده و با درج خالکوبی روی مناطق یاد شده ثابت کند همرنگ با سایر جوانان  روشنفکر جامعه هستند.

قانون پنجم: تعطیلی و افتخار آفرینی، خانه ی سینما رو تعطیل کردین، جدایی نادر از سیمین افتخار آفرید…

خوب بزنید این فدراسیون فوتبال رو هم تعطیل کنین، شاید قهرمان جام جهانی شدیم!!

قانون ششم: دلواپسی ها به فوتبالم هم رسید! بخاطر اینکه بر اثر تماشای فوتبال ممکنه است بعضی تماشاگر نماها حرکات موزون از خودشون نشون بدهند و باعث دلواپسی بعضی دوستان شود! هیچ بعید نیست که دوستان ارسال پارازیت روی شبکه سه را هم شروع کنند. اصلا تیم‌ ملی باید به دلیل حوادث دیگری که از پخش فوتبال در این مکان‌ها ناشی می‌شود از شرکت در مسابقات جام‌ جهانی کنار می‌کشید. واقعا اگر در سطح شهرها  حوادث دیگری از قبیل شادی بعضیا  ناشی شود چه کسی باید پاسخ‌گو باشد؟ به نظرم باید در ایام جام جهانی  همه تلویزیون‌های سطح شهرهای  ایران جمع‌آوری بشوند تا قضیه از بیخ درست بشود چون تا تلویزیون هست ممکن است کسی در سطح شهرها بخواهد شبکه خطرناک سه سیما را روشن کند و خودش و دیگران را در آتش گناه بیندازد.

 قانون هفتم:  داور یا مترسک سر جالیز گاهی دروازه بان ایران تصور می کند درون قاب ایستاده و قرار است به عنوان خوش تیپ ترین بازیکن جام جهانی انتخاب شود، برای همین به شوت تیم مقابل  هیچ واکنشی نشان نمی دهد ولی خوشبختانه توپ از بالای دروازه به بیرون می رود. نمی دانی تا کجا می رود.

قانون هشتم: غافلگیری رقیب بعد اینکه بعضی تماشانماها به پیچ مسی حمله کردند و ابرو رو بردند الان میشه چند راه برای اینکه از دلش در بیاریم براتون بگم. روز بازی با جوایز خاص فرهنگی غافلگیرش کنیم،عمرا با بیژامه که بهش می دیم بتونه خوب بازی کنه. یا اینکه به ایران دعوتش کنیم هم از دلش در بیاریم هم اینکه کارش یکسره کنیم بیا مسی جون اینم سویچ یک پراید صفر خوبی بدی چیزی دیدی حلال کن مهاجم خوبی بودی! بلافاصله بعد از سوت پایان، همه بازیکنان ایران برای یادگار گرفتن پیراهن مسی به سوی این بازیکن حمله ور شوند.     

قانون نهم: قمپز در کردن- و این وسط قمپز در کردن بعضی بازیکن ها جالبه بشنوید:هیچکی مثل من نمی تونه مسی رو مهار کنه فقط دعا کنه که تو ترکیب تیم نباشم!. مسی که جای خود داره اگه طلایی هم بود من مهارش می کردم!

قانون دهم:و در آخر صدا و سیما سرودهای پیروزی و حماسی ورزشی را آماده پخش کرده. فقط یک دقیقه تا این پیروزی بزرگ فاصله داریم. بزرگترین پیروزی تاریخ فوتبال ما کسب نتیجه تساوی 2-2 مقابل استرالیا بود. مثل اینکه یک نفر باید ما را توجیه کند که پیروزی به نتیجه ای می گویند که در آن تیم ما از تیم حریف بیشتر گل زده باشد.

از این دست قانون ها در فوتبال حرفه ای ما زیاد است. آنچه اهمیت دارد این است که شاغلین در ورزش و فوتبال حرفه ای نمایندگان باشگاه های فرهنگی و رزشی شان هستند و هر عملی که از ایشان سر بزند ممکن است زمینه ساز ایجاد قانون بعدی باشد.

به قول شاعر:

از این برنامــــــه هـــــــــای دادکانی            کجـــا مـــــــا وکجـــــا جام جهـــانی!

حریفــــــــان گــرم بــــــازی وتدارک             شمــــاری هــــــــــم پی خانه تکانی

همـه با سرمربی هـــــــــای مطرح             به دنبال مقـــــــــــام قهرمــــــــــانی

تصاویر بیشتر برای مطلب: 


نظرات کاربران

به ایران دعوتش کنیم هم از دلش در بیاریم هم اینکه کارش یکسره کنیم بیا مسی جون اینم سویچ یک پراید صفر خوبی بدی چیزی دیدی حلال کن مهاجم خوبی بودی! هاهاها خوشم میاد در لفافه به همه چی گیر میدین
خیلی خوب بود.مرسی بابت مطالب قشنگ و به روزتون
قانون یازدهم : کی روش با کمال احترامی که واسه ایرانی گذاشت اجنبی پرستیشو با دعوت از بازیکنانی که تا دیروز کسی ازشون خبر نداشت نشون داد...بازیکنانی که ایران رو تا دیروز از نزدیک ندیده بودن و جاشو تو نقشه نمیدونستن و فقط به صرف اینکه مادر یا پدر بازیکن اونم به طوره عجیبی یه روزی تو ایران بوده شدن بازیکن ایرانی و غیرت ملی ---یعنی اینقدر ما بدبختیم که هیچ بازیکنی وجود نداشت تو ایران که بازیکنانی بیاریم که با وجود ادعای بازی در لیگ های اروپایی بدترین بازی عمرشون رو تو بازی نیجریه انجام دادن.
وای چقدر خندیدم .فوقالعاده بود مثل همیشه
اگه بخایم از فوتبال کشور بگویم باید از پشت پرده ها حرف زد چه پولهای که گرفته میشه و خر ج میشه ولی نتیجه هیچ کاش این هزینه ها برای ورزشهای دیگه میشد انوقت امید قهرمانی بود.
اره دلواپسی ها همیشه هست ولی آقایون از فوتبال هم استفاده سیاسی دارند بخاطر همون ما فوتبال حرفه ای نداریم
مرسی از لطفتون واقعا همین طوره مربی که به درد بخوره اینا نمی ذارن بمونه و فقط در حیف و میل کردن پول باشگاهها هستند در این کارتبحر عالی دارن
اگه بتونیم در مقابل ارژانتین هم مساوی کنیم عالی میشه انوقت میشه گفت بچه ها واقعا ورزشکارن و این مدت تلاش کردن
راستش با این که این روزها مشکلات جامعه چه از نوع داخلی و چه از نوع خارجی آن زیاد شده ولی همه اش در هیاهوی جام جهانی گم شده اند. و مردم هم به حال خودشون رها . چه برسه با این که کسی بخواد دلواپس این چیزها هم بشود. مگر رسانه ها که نانشان از این چیزها تامین می شود.
وقتي براي يك مساوي كردن ٣ هزار دلار جايزه ميدن برا يرد چقدر ميدن اين هزينه ها از كجا تامين ميشه؟
مثل نطالب قبلیتون جالب بود .ممنون لذت بردیم.


نظر شما