آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87715
تاریخ انتشار : 1397/09/21 - 14:08
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت:خراسان جنوبی بعد از اصفهان رتبه دوم کشور را در مهارت آموزی دارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، عباس رکنی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی ظهر امروز در دوازدهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر خراسان جنوبی اظهار کرد: یکی از وظایف این اداره ایفای وظیفه دبیرخانه کارگروه اشتغال است.

 

وی افزود: در ۸ ماهه ابتدایی امسال ۲۸ کار گروه اشتغال در استانداری برگزار شده است.

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به این که امسال ۱۱۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار ابلاغ شده است، گفت: تاکنون ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی جذب و پیش بینی می شود ۵ هزار فرصت شغلی ایجاد شود.

 

رکنی به طرح مهارت آموزی که با همکاری اداره فنی و حرفه ای در حال اجرا است، اشاره کرد و افزود: خراسان جنوبی بعد از اصفهان رتبه دوم کشور را در مهارت آموزی دارد.

 

وی با اشاره به این که خراسان جنوبی در طرح کارورزی رتبه ۵ کشور را دارد، تصریح کرد: همچنین استان در جذب و انعقاد تسهیلات اشتغال پایدار روستایی رتبه ۵ کشور را دارا است.

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی جزو استان های کم برخوردار است و جذب این تسهیلات در این استان چندین برابر سایر استان ها مشکل است.

 

رکنی به نرخ بیکاری ۱۱.۱ درصد در سال ۱۳۹۶ اشاره کرد و افزود: در بهار امسال این نرخ بیکاری به ۸.۵ درصد کاهش یافته است.

 

وی به فراخوان ثبت نام کارآفرینان برتر اشاره کرد و یادآور شد: ۸ نفر در بخش صنعت، ۳۶ نفر در بخش خدمات، ۲۸ نفر در حوزه کشاورزی و در مجموع ۱۲۴ نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۴ نفر کارآفرین برتر و ۲ نفر نیز به عنوان کارآفرین شایسته تقدیر انتخاب شده اند.

 

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با تاکید بر الگوسازی برای سرمایه گزاران، گفت: امسال از ۱۰ هزار ایجاد فرصت شغلی که تعهد کرده بودیم تاکنون ۶۰ درصد آن تحقق پیدا کرده است.

 

رکنی خاطرنشان کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ۱۷ درصد دادخواست ها کاهش یافته است و اصل کار خود را بر سازش و توافق گذاشته ایم.

 

وی افزود: رویکرد ما این است تا فضای کسب و کار در استان رونق پیدا کند و دولت را در جهت رشد و توسعه یاری کنند.

 

انتهای پیام/ ۱۳۲نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.