آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 86000
تاریخ انتشار : 1397/06/16 - 08:49
مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: 96 درصد تولید عناب کشور در خراسان جنوبی است و افرادی که توانایی تولید این محصول را دارند باید وارد میدان شوند و در حوزه فرآوری و افزایش تولید عناب سرمایه گذاری کنند.

به گزارش خاورستان، هاشم ولی پور مطلق مدیر کل جهادکشاورزی خراسان جنوبی عصر روز گذشته در اولین جشن استانی شکرگزاری برداشت عناب در روستای سیوجان اظهار کرد: این جشن ماحصل دو موضوع مهم در حوزه برداشت عناب است که توانستیم به محصول قابل توجهی دست پیدا کنیم و سطوح کشت آن هم افزایش یافته که مرهون لطف خداوند و تلاش کشاورزان بوده است.

 
وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی از منابع آبی محدود و خشکسالی برخوردار است، گفت: اما در کنار این محدودیت ها دارای پتانسیل های بسیار خوبی شامل معادن، دانش بومی، صنایع دستی و ظرفیت های انسانی است.
 
 
مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه 96 درصد تولید عناب کشور در این استان است، بیان کرد: افرادی که توانایی تولید این محصول را دارند باید وارد میدان شوند و در حوزه فرآوری و افزایش تولید عناب سرمایه گذاری کنند.
 
 
ولی پور مطلق با بیان اینکه دولت تسهیلاتی فراوانی را اعلام کرد و به میزانی این مبالغ زیاد است که در جذب آن مشکل داریم، گفت دولت نقش خود در تامین منابع مالی را انجام داد و باید صاحبان اندیشه و علم و ثروت بیایند فعالیت کنند.
 
 
وی با اشاره به شناسنامه کردن بهره برداران محصول عناب، افزود: در حال حاضر نهالستان های عناب را از حالت مخلوط خارج و به صورت اختصاصی ایجاد کردیم.
 
 
مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه مطالعات بیولوژیک در حوزه آفات عناب و تکثیر و تجاری سازی این محصول انجام شده، ادامه داد: طرح ملی در حوزه شناسایی، جمع آوری و ارزیابی ژن پلاسم های رقم های مختلف عناب استان انجام شده است.
 
 
ولی پور مطلق با اشاره به اینکه نهالستان های عناب پیوندی ایجاد شده، عنوان کرد: امروز شاهد وضعیت مطلوبی در برداشت عناب بوده و به دنبال توسعه برداشت و بازارهای فروش برای این محصول هستیم.
 
منبع: شبستان
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.