آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 81744
تاریخ انتشار : 1396/11/05 - 10:15
براساس بخش‌هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مستندسازان جوان کشور نماهنگ « اقبال هنر انقلاب» منتشر می‌شود.
به گزارش خاورستان به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، ساخت فیلم مستند، یکی از اقبال‌های هنری امروز جمهوری اسلامی و فیلم مستند، یکی از تولیدات هنری باارزش است.
 
۲۱ دی ماه ۹۶ رهبر انقلاب در دیداری صمیمی و شیرین میزبان جمعی از مستندسازان جوان کشور بودند. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR براساس بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار نماهنگ « اقبال هنر انقلاب» را منتشر می‌کند.
 
بخش‌هایی بیانات رهبر انقلاب در دیدار جمعی از مستندسازان جوان:
 
«... [ساخت] فیلم مستند، یکی از اقبالهای هنری امروز جمهوری اسلامی است؛ الحمدللّه مستندهای خوبی ساخته میشود. اساساً فیلم مستند، چیز باارزشی است و الحمدللّه جهت، جهت انقلابی و دینی و ارزشی است؛ سعی کنید این جهت را حفظ کنید. سعی کنید گرایشهای هنری محض و چیزهایی که معمولاً برای هنرمند جالب است -شهرت و مانند آن- آن صفا و صمیمیّت هنر انقلابی را از شما نگیرد. هنر انقلابی هنر است و درعین‌حال در آن دروغ نیست، فریب نیست، فساد نیست، اغوا نیست؛ هنر اسلامی این است؛ این روحیه را حفظ کنید، این را نگه دارید، این خیلی باارزش است.
 
 امروز دشمنان این ملّت و دشمنان این انقلاب و دشمنان این نهضت عظیم مردمی -که به برکت دین به وجود آمده- به سراغ تحریف و دروغ و تغییر واقعیّات در ذهنها و اینها رفتهاند؛ چیزی که میتواند ذهنها را روشن کند، همین مستندهای شما است. البتّه فیلم غیر مستند هم میتواند نقش ایفا کند -در این تردیدی نیست- امّا مستند، سرراست‌تر و روراست‌تر و متّکی به واقعیّت و نشان‌دهنده‌ی [آن است]. اگر بتوانید این جهت‌گیری انقلابی و این صداقت انقلابی را حفظ کنید، خیلی میتوانید خدمت بکنید: به کشور و به انقلاب و به مردم و به آینده و به تاریخ و به حقیقت؛ میتوانید خیلی خدمت بکنید.
 
دو جور میشود انتقاد کرد: یک انتقادی که وقت شنیدن، شنونده آن را فحش و دشنام تلقّی میکند؛ یک انتقادی که همان مطلب است امّا وقتی که شنونده آن را می‌شنود، آن را نصیحت تلقّی میکند؛ دو جور میشود حرف زد؛ سعی کنید آن نوع اوّل نباشد یعنی گرایش به سمت آن نوع اوّل نباشد؛ در زمینه‌ی کارهای انتقادی، این را من عرض میکنم به شما، این را توصیه میکنم.» ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
 
 

 
دریافت
 
با توجه به پهنای باند اینترنت خود، می‌توانید این فیلم را با کیفیت‌های مختلف زیر دریافت کنید: 
 
 
انتهای پیام/4


نظر شما