آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 81719
تاریخ انتشار : 1396/11/04 - 11:35
هاشم ولی‌پورمطلق
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت:بخش کشاورزی خراسان جنوبی 541 میلیارد تومان منابع تسهیلاتی داشته است که تاکنون 96 میلیارد تومان این تسهیلات جذب شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، هاشم ولی پور مطلق مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی قبل از ظهر امروز در شورای اداری استان اظهار کرد: بخش کشاورزی به دلیل اینکه در حوزه روستایی بیشتر فعالیت دارد نقش بسیار تاثیرگذاری در تولیدات روستاها داشته است.

 

وی افزود: 41 درصد جمعیت خراسان جنوبی را مردم روستایی تشکیل می دهند.

 
 مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: بخش کشاورزی 32.9 درصد سهم اشتغال استان را به خود اختصاص داده است، تعداد بهره‌برداران بخش کشاورزی 82 هزار و 800 نفر است و سهم ارزش افزوده این بخش نسبت به کل بخش های اقتصادی استان 29 درصد بوده که ارزش ناخالص این محصولات هم یک هزار و 847 میلیارد تومان است.
 
 
ولی پور مطلق عنوان کرد: در حال حاضر سطح زیر کشت زرشک در خراسان جنوبی 15 هزار هکتار است که 70 هزار تن زرشک تازه و 17 هزار تن زرشک خشک از این میزان سطح زیر کشت تولید شده است.
 
 
وی عنوان کرد: خراسان جنوبی در تولید پنبه رتبه پنجم و در جمعیت شتر رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده که برای مدیریت موفق و توسعه روستایی ابتدا باید اهداف مشخص و سپس برنامه ریزی انجام شود.
 
 
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی عنوان کرد: خراسان جنوبی در بخش کشاورزی با مشکلاتی مواجه است که از جمله آن می‌توان خشکسالی و محددیت منابع آبی، عدم توسعه یافتگی صنایع تبدیلی بخش کشاورزی، خرده مالکی، کمبود نقدینگی، پایین بودن بازده اقتصادی بسیاری از تولیدات کشاورزی که به صورت سنتی کشت می شود و بازاریابی و فروش محصولات را نام برد.
 
 
ولی پور مطلق تصریح کرد: امسال از 160 میلیارد تومان اعتبار ملی تاکنون 95 میلیارد تومان ابلاغ شده است که در مقایسه با سال 92 رشد 10 برابری داشته است.
 
 
وی با اشاره به اینکه اجرای سیستم های نوین آبیاری در دستور کار است،یادآور شد: امسال پیش بینی شده است 20 هزار هکتار اجرای سیستم های نوین آبیاری در خراسان جنوبی انجام پذیرد.
 
 
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: تاکنون 8 هزار کیلومترمربع عملیات آبخیزداری در خراسان جنوبی اجرا شده و 621 سازه مکانیکی در مناطق مختلف استان ساخته شده است.
 
 
ولی پور مطلق گفت: بخش کشاورزی خراسان جنوبی 541 میلیارد تومان منابع تسهیلاتی داشته است که تاکنون 96 میلیارد تومان این تسهیلات جذب شده است.
 
 
وی عنوان کرد: طرح های مشارکت مردمی را در سال 94 آغاز کردیم و تا کنون  بسیاری از این طرحها به بهره برداری رسیده است.
 
 
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: اعتبارات اشتغال برای توسعه روستایی و عشایری فرصت مغتنمی برای توسعه خراسان جنوبی است و اکنون در سامانه جهادکشاورزی ثبت نام اولیه‌ی معادل 845 میلیارد تومان از متقاضیان انجام شده است.
 
 
ولی پور مطلق یادآور شد: لازم است سرمایه در گردش در اختیار تشکل های کشاورزی قرار گیرد چرا که موجب تقویت آنان خواهد شد.
 
انتهای پیام/127
تصاویر بیشتر برای مطلب: 
هاشم ولی‌پورمطلق


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.