آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 81376
تاریخ انتشار : 1396/10/24 - 18:38
معاون پارلمانی رئیس جمهور به نمایندگی رئیس جمهور در جمع خانواده های جان باختگان نفتکش سانچی حضور یافت.

به گزارش خاورستان،به نقل از خبرگزاری مهر، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور امروز یکشنبه با حضور در ساختمان شرکت ملی نفتکشبه نمایندگی رئیس جمهور در جمع خانواده های جان باختگان نفتکش سانچی حضور یافت.

معاون پارلمانی رییس جمهوری در جمع این خانواده ها اظهار کرد: ساعتی پیش از طرف رییس جمهوری ماموریت یافتم خدمت شما خانواده های گرامی که عزیزان خود را در این حادثه سخت و دلخراش از دست داده اید، حضور یابم و از طرف ایشان به شما تسلیت عرض کنم و به آن عزیزان ادای احترام نمایم.

وی گفت: در لحظه وقوع این حادثه و صحبت با کارشناسان مشخص شد احتمال زنده ماندن سرنشینان این نفتکش تقریباً غیرممکن است؛ به ویژه ۴۸ ساعت پس از وقوع حادثه که امید کارشناسان کمتر شد.

امیری تاکید کرد: با این حال، آقای رییس جمهور در جلسه هیات دولت تاکید کرد تا زمانی که کمترین امیدی وجود دارد، از امکانات کشور و همچنین همکاری چین، ژاپن و سایر کشورها برای کمک و نجات سرنشینان کشتی استفاده شود.

معاون پارلمانی رییس ‌جمهور با بیان اینکه طبق آموزه‌های دینی، افرادی که در دریا غرق می‌شوند و برای معیشت مردم در تلاش هستند، شهید محسوب می‌شوند، گفت: عزیزانی که در نفتکش سانچی بودند اجر شهید دارند.

وی با بیان اینکه صحبت کردن در چنین محفل و مجلسی بسیار سخت است، گفت: صحبت کردن در چنین مجلس غم، عزا و سوگ عزیزان و مردان و خواهری فداکار، خدمتگزار و صدیق که برای اعتلا و سربلندی این کشور و برای رفاه مردم کار سخت، پرخطر و پرریسکی مانند دریانوردی را انتخاب کردند، بسیار سخت است.

معاون پارلمانی ریاست‌جمهوری ادامه داد: دریانوردی با کشتی‌های نفتکش همواره ریسک و خطر را چند برابر می‌کند اما عشق به وطن این عزیزان را در مسیری قرار داد که آگاهانه این شغل را انتخاب کردند.

امیری در ادامه با اشاره به آموزه‌های اسلامی توضیح داد: در آموزه‌های اسلامی، شهید هم در معنای خاص مورد توجه و تاکید قرار گرفته و هم در معنای عام. در عرف واژه شهید به کسی اطلاق می‌شود که در میدان‌های جنگ توسط دشمن به شهادت برسند.

معاون پارلمانی ریاست‌جمهوری ادامه داد: اما در آموزه‌های اسلامی و از زبان معصومین و پیامبر روایت صحیحه موجود است که افراد دیگری هستند که در میدان جنگ به شهادت نمی‌رسند، اما اجر شهید دارند و جایگاه آنها جایگاه شهدا است. نخست کسانی که در آب غرق می‌شوند که مصداق بارز عزیزان ما است و کسانی که برای رونق معیشت مردم در تلاش هستند. عزیزانی که در این نفتکش بودند، اجر شهید دارند.

امیری ادامه داد: آنچه که می‌تواند تا حدودی از آلام بازماندگان کم کند، همین است.

وی در ادامه با بیان اینکه از همان ساعات نخست وقوع حادثه در دولت در مورد موضوع صحبت شد، افزود: کارشناسانی که از این واقعه اطلاع داشتند، احتمال اینکه کسی از سرنشینان زنده بماند را غیرممکن دانستند اما رئیس جمهور در جلسه دولت تاکید کردند تا کمترین امید هست، همه دستگاه‌های ذیربط با بهره‌گیری از کمک کشورهای دیگر عملیات را انجام دهند.

امیری تصریح کرد: برای این منظور وزیر تعاون را به محل اعزام کردند و گروهی از ارتش به محل منتقل شدند. آقایان روحانی و جهانگیری مرتب از محل گزارش می‌گرفتند اما متاسفانه تلاش‌ها به نتیجه نرسید.نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.