آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 74327
تاریخ انتشار : 1396/04/02 - 12:08
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: آنهایی که امروز میل قلبی به امریکا و اسرائیل پیدا می کنند ازنگاه اسلام مردودند.

به گزارش خاورستان، سید مرتضی بختیاری، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در سخنرانی روز قدس، اظهارکرد: بصیرتی که می تواند فرقه های  را برای ما بگشاید آیات قرآنی است.

 

وی با بیان اینکه قصص قرآن جریان شناسی را در زمان های مختلف به ما می آموزد، افزود: داشته های قرآن حقایقی است که در برابر نهضت های انبیاء، تمسک به آیات قران و بصیرت افزایی از آیات قرآنی را موجب خواهد شد.

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: قصص قرآن زنده ترین سند و سرمایه گران سنگی است که هیچ جامعه ای چنین سرمایه ای را ندارد.

 

بختیاری با بیان اینکه در پاسخ اینکه می شود با استکبار آشتی کرد، قرآن نه می گوید، یادآورشد: طبق آیات قرآن کریم حتی اگر میل قلبی به استکبار پیدا کردید شما بازنده می شوید.

 

وی تاکید کرد: آنهایی که امروز میل قلبی به امریکا و اسرائیل پیدا می کنند ازنگاه اسلام مردودند.

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ضمن اشاره به سوره ابراهیم، داستان فرعون و قصص های قرآنی، گفت: فرعون در راس قدرت چه جنایاتی کرد و به چه سرنوشتی دچار شد؛ خداوند اراده کرده است که مستضعفانی که در برابر قلدرهای تا دندان مسلح می ایستند پیروز کند.

 

بختیاری تصریح کرد: باورهای امام خمینی (ره) این را نشان می دهد که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

 

وی با بیان این وسال که آیا امام از تکنولوژی های نظامی آمریکا بی خبر بودند، گفت: امام تکنولوژی های آمریکا را می دانستند اما وعده های قرآن را باور داشتند.

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: مقام معظم رهبری این وعده‌ها را باور دارند و در برابر مستکبران ایستاده اند؛ آنهایی که ایمانشان ضعیف باشد دربرابر وعده های خدا تردید می کنند.

 

بختیاری یادآورشد: ملت ایران تحت رهبری امام خمینی (ره) به آیات قرانی لباس عمل پوشاند و بادست خالی رژیم شاهنشاهی را نابود و آمریکا را بیرون کرد.

 

وی خطاب به دانشجویان و اساتید، گفت: زمانی که دور هم می نشینید آیات و داستان های قرآن را تببیین کنیم.

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با تصریح اینکه چه کسانی از تشر آمریکا می ترسند، گفت: آنهایی که اسلامشان آمریکایی است.

 

بختیاری گفت: آن هایی که اسلام و وعده های قرآن را قطعی می دانند باور دارند که این وعده ها اجرا خواهد شد و مقتدرانه در برابر قدرت های استکباری ایستاده اند.

 

وی بیان کرد: اگر دشمن را نشناسیم با ابزارهای مختلف وارد صحنه شده و زمینه بدعت و انحراف را بوجود می آورد.

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان این سوال که منافقینی که جنایاتی را بوجود آوردند به نام اسلام فعالیت می کردند اما کدام اسلام؟، گفت: امام علی (ع) می‌فرمایند "اگر حق با لباس حق و باطل با لباس باطل بیرون می آمد علی نگران نبود"؛ اما نگرانی علی اینجاست که باطل با لباس حق بیرون می آید.

 

بختیاری بیان کرد: در این میدان با بصیرت می توان موفق بود؛ آمریکا اکنون نگران اسلام شده است!

 

وی با اشاره به اینکه در دهه 60 حدود 17 هزار نفر از مردم را شهید کردند، افزود: استفاده از مذهب بر علیه مذهب؛ مگر ایران این ها را فراموش می کند.

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: امروزه استکبار همه راهها را برای ضربه زدن به ایران پشت سر گذاشته است.

 

بختیاری گفت: شهدای زیادی تقدیم کردیم اما حاضر نشدیم یک وجب از خاکمان در دست دشمن بیفتد.

 

وی با بیان اینکه از اول انقلاب آمریکا و غربی ها ما را تحریم کردند؛ تصریح کرد: هیچ کاری نبوده که به فکر استکبار برای ضربه به اسلام رسیده باشد و مضایقه کرده باشند.

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: نطفه اسرائیل، توسط انگلیس با حمایت آمریکا در وسط کشورهای اسلامی گذاشته شد.

 

بختیاری اضافه کرد: بعد از اینکه از وعده های قرآن و دشمن شناسی قران و کلام نو ر امام علی در نهج البلاغه درس گرفتیم در همه زمینه ها به پیروزی رسیده ایم و بعد از این هم پیروز خواهیم بود.

 

وی اذعان کرد: یکی از حربه های دشمن  که به ما در دشمن شناسی می‌تواند کمک کند استفاده می کند  شعارهایی است که در دو سه هفته گذشته توسط دولت های سعودی و امریکا مطرح می شود و آن هم ایران شناسی و اسلام هراسی است که در راس شعارهای تبلیغاتی دشمن است.

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت:اسلام هراسی با چه هدفی است؟ اسلام و ایران هراسی به عنوان چه هستند؟ اینها اصل  اسلام را زیر سوال می‌برند، مساجد را به آتش می‌کشند، داعش و وهابی را خودشان به وجود آوردند.

 

بختیاری بیان کرد: از یک طرف خود (استکبار) را قلدر دنیا می دانند از طرف دیگر از ایران می ترسند مگر ایران چه کرده و به کجا حمله کرده؟ ایران هر جا حضور پیدا کرده برای دفاع بوده.

 

وی با بیان اینکه آمریکا و استکبار می‌خواهند که ایران به سلاح هسته ای دست رسی نداشته باشد، تصریح کرد: از ابتدا شعار ایران این بوده که در مسیر صلح آمیزاز سلاح هسته ای استفاده کند و مقام معظم رهبری و  مراجع تقلید ما استفاده از سلاح هسته ای که در غیر از این راه استفاده شود را حرام اعلام کردند در کشور ایران احدی از آن استفاده می‌کند.

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: آمریکا از دست یافتن ایران به سلاح هسته ای نگران نیست از دست یافتن ایران به دانش هسته ای نگران است اما تا زمانی که پرچم قرآن بالا باشد مسلمانان و ایرانیان زیر بارظلم آمریکا نخواهد رفت.

 

بختیاری گفت: از دیگر دلایلی که  اسلام هراسی و ایران هراسی را مطرح می کنند ؛ این است که می‌گویند ایران از تروریسم حمایت می کند و به دلیل حمایتش از تروریسم باید اورا تحریم کنیم.

 

وی یاد آور شد : ایرانی که خودش قربانی تروریسم است و باتمام وجود در برابر تروریسم ایستاده است،ایران می‌خواهد از تروریسم حمایت کند؟ شما ( آمریکا ، انگلیس و...) حامی تروریسم هستید. دست خون آلود شما همه جا هست.

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: از دیگر دلایلی که اسلام هراسی و ایران هراسی را مطرح میکنند این است که میگوند در ایران حقوق بشر رعایت نمی‌شود، ایران حقوق بشر را رعایت نمی‌کند یا شما که زندانهای مخوف تان در آمریکا و عراق نشان دهنده عدم رعایت حقوق بشر است.

 

بختیاری اذعان کرد: آمریکا و ایادی استکبار میخواهند که ایران از موشک ها دست بردارد، آنوقت هر غلطی که بخواهند انجام دهند؛ ایران با تفکر بسیجی ، خودباوری، تلاش، همت و...به دانش هسته ای رسیده است.

 

وی با اشاره به حمله اخیر ایران به مقر فرماندهی داعش در شهر دیر الزور، خاطرنشان کرد: ایران به آمریکا و اسرائیل و همه ایادی استکبار نشان داد که اینها در مقابل ایران هیچ نیستند.

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: خداوند در قرآن قرار نداده است که دستهای پولادین با دستکش های مخملین بر سر مسلمانان حکومت کنند.

 

بختیاری بیان کرد: آمریکا و اسرائیل میگویند ایران به کشورهای منطقه حمله میکند در صورتی که خودشان حمله را آغاز کردند ، در کشورهای منطقه دخالت میکنند حالا برای اینکه خود را کنار بکشند ایران را متهم میکنند، ایران از جبهه مقاومت حمایت میکند که اگر اینگونه نبود باید در شهرهای ایران با دشمن و تجاوزگران میجنگیدیم که اینها همه نشان دهنده هوش و درایت مقام معظم رهبری ایران است.

 

انتهای پیام/127

 نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.