آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 40681
تاریخ انتشار : 1393/11/29 - 09:13
مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: تامین عمده مایحتاج و مواد اولیه مورد نیاز در آشپزخانه های عراق و عربستان از داخل کشور برای اولین بار و تعدیل 30 درصدی نیروهای ستادی در راستای کاهش هزینه ها از مهم ترین اقدامات اقتصاد مقاومتی این سازمان بوده است.

ابوالفضل نوفرستی مدیر حج وزیارت خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ گردید، اظهار داشت: امسال برای اولین بار عمده مایحتاج و مواد اولیه مورد نیاز در آشپزخانه های عراق و عربستان از داخل کشور خریداری و به این کشورها منتقل شد به گونه ای که یکی از شرکتهای تجاری خراسان جنوبی بعد از برنده شدن در مناقصه سازمان، اقدام به تهیه زرشک و زعفران زائرین کشور نمود.

 

وی افزود: در جلسات آموزشی بطور مکرر زائرین درخصوص خودداری از بازارگردی در عراق و عربستان و اختصاص قسمتی از هزینه ولیمه خود به امور عام المنفعه توجیه شدند به گونه ای که در سالهای گذشته نیز شاهد کمکهای قابل توجه از این محل به امور خیریه علی الخصوص مجمع خیرین سلامت استان بوده ایم.

 

مدیر حج وزیارت خراسان جنوبی به ورود زودهنگام سازمان حج و زیارت به بازار عربستان جهت تعدیل قیمت خدمات ارائه شده به زائرین از جمله انعقاد قراردهای مربوط به عمره 93-94 و حج تمتع 94 در حج 93 اشاره کرد و گفت: این اقدام مدبرانه باعث ثبات و حتی کاهش قیمت در برخی قراردادهای مربوط به مسکن و حمل و نقل گردیده است.

 

مدیر حج و زیارت استان به تاسیس شرکت توسعه و عمران امید زائر توسط سازمان حج و زیارت با هدف توسعه زیرساخت های لازم برای زائرین ایران در عراق اشاره و از اجرای  5پروژه مهم در بخشهای آشپزخانه و امکانات اقامتی هتل برای زائرین در شهرهای نجف، کربلا و کاظمین خبر داد.

 

نوفرستی در پایان تعدیل 30 درصدی نیروهای ستادی در راستای کاهش هزینه ها و اعزام زوار بیشتر به سفر حج و صرفه جویی قابل توجه در هزینه های عمره 93 را از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی دانست. 

 

انتهای پیام/ ع ظنظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.