آب و هوا تازه های سایت


کد مطلب: 39228
تاریخ انتشار : 1393/11/12 - 18:41
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون، گفت: در این جلسه ابعاد سفر اخیر هیئت پارلمانی آلمان در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی شد.

به گزارش خاورستان، سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره جلسه امروز این کمیسیون، گفت: در این جلسه بروجردی رئیس کمیسیون، ضمن تبریک دهه مبارک فجر گزارشی از سفر هیئت کمیسیون به لبنان و شرکت در مراسم گرامیداشت شهدای قنیطره ارائه کرد و با اشاره به بیانات سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان اظهار دشت که اقدام تلافی‌جویانه حزب‌الله لبنان،‌ باعث شور و شعف خاصی شده بود و به صهیونیست‌ها تفهیم شد که هرگونه حمله و تهاجمی با پاسخ دندان‌شکن روبرو خواهد شد و پاسخ حزب‌الله هم مرز و منطقه نمی‌شناسد.

وی افزود: آقای بروجردی همچنین به تحولات عربستان اشاره و بیان کرد که تحولات گسترده‌ در مدیریت دولت عربستان نشان از تحولاتی در سیاست‌های عربستان در حوزه‌های داخلی و خارجی است؛ همچنین درباره تحولات یمن وی معتقد بود که انقلابیون یمن بسیار عقلانی و منطقی تحولات را پیش می‌برند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه، اظهار داشت: بخش دیگر دستور جلسه امروز کمیسیون، به بررسی سفر هیئت پارلمانی آلمان و اظهارات غیرمسئولانه و مداخله‌گرایانه نایب‌رئیس مجلس این کشور اختصاص داشت که در این جلسه مسئولانی از وزارت امور خارجه، اطلاعات، اداره کل تشریفات مجلس و آقای شیخ‌الاسلام مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس نیز حضور داشتند.

نقوی‌حسینی ادامه داد: آقای بروجردی با اشاره به تذکرات کتبی و شفاهی به دستگاه‌های اجرایی توضیح داد که در این سفر، کار به درستی تنظیم شده و در ملاقات‌های پارلمانی مشکلی پیش نیامد اما در ملاقات‌هایی که مطابق درخواست وزارت خارجه با آقای عارف صورت می‌گیرد، مسائل حاشیه‌ای پیش می‌آید و اظهاراتی را مطرح می‌کند که خارج از عُرف و ضوابط دیپلماتیک بود.

وی توضیح داد: رئیس کمیسیون تأکید کرد که وزارت امور خارجه باید عکس‌العمل متناسب با رفتارهای وی را نشان دهد که همه بدانند ایران جای مداخله‌گری آنها نیست.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: پس از بررسی‌های صورت گرفته و توضیحات وزارت‌خانه‌های خارجه و اطلاعات و مسئولان تشریفات مجلس بنابر این شد که اولا غربی‌ها باید بدانند و به آنها تفهیم شود که آستانه حساسیت جمهوری اسلامی نسبت به فتنه‌گران بالاست و در این زمینه اجازه دخالت به هیچ احدی نخواهد داد و دوم اینکه اگر چه سفر اخیر هیئت آلمانی از جهات نظم و ترتیب با سفرهای قبلی قابل مقایسه نبوده ولی از این به بعد نباید هیئت‌های پارلمانی با مسئولیت مجلس ملاقات‌های خود را انجام دهند.

نقوی‌حسینی در ادامه داد، افزود: سوم اینکه باید سفیر آلمان در تهران احضار و شدیداً به او اعتراض شود و چهارم اینکه وزارت اطلاعات و امور خارجه مانند سابق به وظایف دقیق خود عمل کند و بالاخره اینکه وزارت خارجه باید شخصیت اعضای هیئت‌ها را به طور کامل همراه با سوابق سیاسی و دیدگاه‌های آنها نسبت به نظام جمهوری اسلامی را در اختیار بگذارند.

به گفته وی، کمیسیون همچنین تأکید کرد که ارتباط با کشورهای اروپایی و به‌ویژه روابط پارلمانی با پارلمان‌های اروپا از سیاست‌های نظام است و منعی وجود ندارد ولی باید در چارچوب عزت، حکمت و مصلحت صورت گیرد.

انتهای پیام/

منبع:تسنیمنظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.