آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 26399
تاریخ انتشار : 1393/05/11 - 23:52
دولت اگر در زمینه خالی شدن روستاها از سکنه به جهت برطرف نشدن مشکلات روستاییان از جمله بحث آب کاری انجام ندهد در آینده مجبور خواهد بود که هزینه های بالاتری را برای حاشیه نشینی شهرها و امنیت مرزها بپردازد.

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفت وگو با خبرنگار خاورستان گفت: حق استان خراسان جنوبی از سد دوستی همواره باید مد نظر مسئولین باشد و این نباید به این منظور باشد که مسئولین وزارت نیرو انتقال آب از مکان های دیگر را در برنامه خود نداشته باشند.
وی افزود: هم اکنون انتقال آب از دریای عمان و خلیج فارس به استان های فلات مرکزی کشور مد نظر است و در بودجه امسال نیز برای این موضوع مبلغی اختصاص داده شده است.
عبادی در پاسخ به این سوال که برای روستاهایی که با تانکر آبرسانی می شود چه برنامه ریزی شده است گفت: اکنون در خراسان جنوبی آب حدود 420 روستا با تانکر تأمین می شود در حالیکه  هم اکنون در استان هایی مانند کرمان این تعداد به 900 روستا می رسد و دولت باید برای این روستاها فکری بکند.
عبادی تصریح کرد: روستاییانی که مشکلات آبی در روستایشان وجود دارد باید از اتکاء بیش از حد به کشاورزی خودداری کنند و به منابع درآمدی دیگر از جمله صنایع دستی توجه کنند.
نماینده بیرجند و خوسف و درمیان در پایان یادآور شد: دولت اگر در زمینه خالی شدن روستاها از سکنه به جهت برطرف نشدن مشکلات روستاییان از جمله بحث آب کاری انجام ندهد در آینده مجبور خواهد بود که هزینه های بالاتری را برای حاشیه نشینی شهرها و امنیت مرزها بپردازد.نظر شما