آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 13965
تاریخ انتشار : 1392/11/08 - 17:17
امام‌جمعه مشهدمقدس با بیان اینکه یکی از مشکلات کشور عدم بازخواست در مقابل مفسدان است، گفت: در دولت دهم براساس اطلاعات رسیده برخی فسادهای گسترده انجام دادند اما هیچ گونه برخوردی با آنها انجام نشده است.

به گزارش خاورستان به نقل از تسنیم از مشهد مقدس، آیت‌الله سید احمد علم الهدی دقایقی پیش در نشستی با مسئولان فرهنگی شهرداری مشهد که در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگسرا نباید فقط در دهه فجر فعالیت کند بلکه در تمام طول سال خط انقلاب را دنبال کرده و پایگاه فرهنگ سازی در بین مردم باشد، مردم این انقلاب را قبول دارند و انقلاب جایگاه خود را در بین مردم باز کرده و در جریان زندگی مردم قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: نظام و ساختار زندگی مردم باید براساس ارزش‌های انقلاب، یعنی بی ارزش بودن جان و مال برای انقلاب باشد، این فرهنگ باید در مردم تثبیت شود، اگر این کار به خوبی صورت پذیرد دولت‌ها به‌خاطر مقداری فشار تحریم در برابر استکبار کوتاه نمی‌آیند و مردم در مقابل آن می ایستند.

انتظار علم ‌الهدی از شهرداری مشهد در زمان جمع‌آوری بیلبوردهای صداقت آمریکایی

امام جمعه مشهد مقدس بیان کرد: این فرهنگ سازی باید توسط فرهنگسرای انقلاب صورت بگیرد، آن روزی که بیلبوردهای صداقت آمریکایی در مشهد جمع‌آوری شد از شهرداری و فرهنگسراها انتظار توسعه کار و جلوگیری از جمع‌آوری در برخی از مناطق را داشتم.

آیت‌الله علم الهدی گفت: ما هیچ وقت در کار اجرایی دولت دخالت نمی‌کنیم، دولت هم می‌خواهد مشکلات را از طریق دیپلماسی حل کند، اما در این بین استکبارستیزی و دشمن ستیزی که در فرهنگ مردم جایگاه دارد باید در دیپلماسی کشور مدنظر قرار گیرد.

نهضت مبارزه با آمریکا باید در فرهنگ ما تثبیت شود

وی افزود: نهضت امام خمینی(ره) از جریان تبعید به ترکیه بر سر مخالفت با کاپیتولاسیون و آمریکا بود و در سال ۵۶ و ۵۷ اوج مبارزات با آمریکا صورت گرفت، پس این نهضت مبارزه با آمریکا باید در فرهنگ ما تثبیت شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اقداملات دولت اظهار کرد: امیدواریم دولت تمامی مشکلات را با فرهنگ استکبارستیزی حل کند اما ۲۰۰ سال تجربه این کشور نشان داده هر زمان غرب به ما نزدیک تر شد دین بیشتر در خطر افتاد.

تنها مصالحه در پیش نیست/ مردم و مسئولان در غفلت نباشند

آیت‌الله علم الهدی بیان کرد: ما اکنون از زمان جنگ ۸ ساله بیشتر می‌ترسیم، زیرا غرب به‌دلیل موقعیت‌های زیادی که در این ۳۵ سال از دست داده با هدف ایجاد مشکل و نقشه‌های شوم به ما نزدیک می‌شود پس تنها مصالحه در پیش نیست، مردم و مسئولان نباید در غفلت باشند و اینکه مردم احساس کنند می‌توان با غرب مصالحه کرد خطرناک است.

وی تصریح کرد: ارزیابی از اقدامات فرهنگی به خوبی صورت نمی‌گیرد و باید ببینیم کارهای فرهنگی چه مقدار در فرهنگ مردم اثر داشته است.

ضرورت برخورد جدی با مفسدان اقتصادی دولت دهم/ برخی در دولت دهم فسادهای گسترده انجام دادند

امام جمعه مشهد مقدس گفت: یکی از مشکلات کشور عدم بازخواست در مقابل مفسدان است، کسی که در ادارات و یا وزارتخانه‌ها فساد کرده، نهایتا برکنار می‌شود، در دولت دهم براساس اطلاعات رسیده برخی فسادهای گسترده انجام دادند اما هیچ گونه برخوردی با آنها انجام نشده است.

وی تصریح کرد: اگر ما ایستگاه‌های فرهنگی در سطح شهر داشته باشیم و اتاق‌های فکر قوی تشکیل دهیم بسیاری از معضلات فرهنگی و فکری حل می‌شود.نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.