سرویس: سیاسی کد خبر: 99103 ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸

امام جمعه بیرجند:

ریشه مشکلات جامعه در انتخاب‌های نادرست و احساسی است

آیت‌الله عبادی گفت: ریشه مشکلات جامعه در انتخاب‌های نادرست و احساسی است چرا که انتخاب باید بر اساس معیارهای عقلی باشد.

ریشه مشکلات جامعه در انتخاب‌های نادرست و احساسی است

به گزارش خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند با اشاره به سالروز میلاد امام علی (ع) اظهار کرد: در قرآن کریم آیات متعددی در شأن مولا نازل شده که نمونه آن آیه مباهله است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند با بیان اینکه در آیه مباهله حضرت علی (ع) جان پیامبر (ص) معرفه شده است، بیان‌کرد: ما به عنوان شیعیان حضرت نیز باید در اجرای عدالت به ایشان تأسی کرده و نسبت به حقوق دیگران دست درازی نکنیم.

آیت‌الله عبادی با بیان اینکه حضرت علی (ع) در طول تاریخ به عنوان جریان عدل در مقابل ظلم مطرح شده است، ادامه‌داد: امام علی علیه السلام جریان علم است در برابر جهل، جریان حق است در برابر باطل، جریانی است که باید انتخاب شود.

خطیب جمعه بیرجند بیان داشت: انسان به عنوان اشرف مخلوقات با استفاده از قوه عقل و اختیار می‌تواند مسیر حق و عدالت را برای خود برگزیند.

وی با بیان اینکه راه خوب و بد را خود انسان انتخاب میکند، ادامه داد: خلقت انسان در این ویژگی نهفته است که هر لحظه باید از بین صدها راه یکی را انتخاب کند، انتخاب بین علی و معاویه به دست خود انسان است.

وی با تأکید بر اینکه ریشه بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌های اجتماعی به انتخاب‌های خود ما برمی‌گردد، گفت: حسن انتخاب یا با شر انتخاب خودمان مسئول اوضاع جامعه خود هستیم

آیت‌الله عبادی ادامه داد: اگر انتخاب‌ها بر اساس معیار عقلی و منطقی نباشد به طور طبیعی گرفتار برخی مسائل و مشکلات می‌شویم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: مردم ایران از ۴۰ سال پیش تاکنون با وجود مشکلات متعدد منطقه‌ای و بین‌المللی پای آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده و دشمنان را مأیوس کرده‌اند.

آیت‌الله عبادی بیان‌کرد: امروزه نیز باید با معیارهای عقلی و شناخت علل و اسباب مشکلات فعلی، در مسیری قدم برداریم که این مسائل از جامعه رخت بربندد.

انتهای پیام/4

مهر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب