سرویس: اخبار استان کد خبر: 97018 ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی خبر داد

افتتاح مدرسه‌ چهار کلاسه طبس مسینا/ کمک به مدرسه سازی با طرح آجر به آجر

چاوشان گفت: مدرسه چهارکلاسه طبس مسینا با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس خراسان جنوبی و بنیاد علمی آموزشی قلم چی احداث و افتتاح شد.

افتتاح مدرسه‌ چهار کلاسه طبس مسینا/ کمک به مدرسه سازی با طرح آجر به آجر

به گزارش خبرنگار خاورستان، پیش از ظهر امروز مدرسه‌ چهار کلاسه طبس مسینا از توابع شهرستان مرزی درمیان با حضور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان شهرستانی افتتاح شد. 

محمود چاووشان مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی در حاشیه این مراسم اظهار کرد: در راستای طرح آجر به آجر و همچنین محرومیت زدایی و اجرای عدالت آموزشی در سطح استان این دبستان چهار کلاسه با زیربنای ۲۵۰ متر مربع با اعتباری بیش از 6 میلیارد ریال احداث و در اختیار دانش آموزان عزیز قرار گرفت.

وی با بیان این‌که با افتتاح این مدرسه ۱۲۰ دانش آموز مرزنشین این شهر از نعمت فضای آموزشی مناسب برخوردار شدند، افزود:این آموزشگاه با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس خراسان جنوبی و بنیاد علمی آموزشی قلم چی احداث شده است.

چاوشان بیان کرد: سهم مشارکت بنیاد قلم چی در ساخت این مدرسه چهار کلاسه ۳۰ درصد بوده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی عنوان کرد: مشارکت خیرین در ساخت این مدرسه چهار کلاسه ۲۵۶ میلیون تومان و سهم دولت حدود ۴۰۰ میلیون تومان بوده است.

وی اظهار کرد: گسترش مشارکت خرد مردمی در امر مدرسه سازی مهم‌ترین راهبرد طرح آجر به آجر است لذا جلب مشارکت شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی و دولتی و ایجاد شبکه داوطلبان مدرسه ساز از دیگر اهداف این طرح است که باید با جدیت دنبال شود.

چاوشان در توضیح جزئیات طرح آجر به آجر، عنوان کرد: در این طرح، همه مردم با هر میزان کمک، حتی هزینه یک آجر، می‌توانند در ساخت مدرسه مشارکت و خود را در اجر معنوی این امر مقدس و خداپسندانه سهیم کنند.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب