سرویس: اجتماعی کد خبر: 96543 ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد

تغییر زمان برگزاری امتحانات نهایی از شهریور به مرداد ماه

واقعی گفت: امتحانات نهایی تمامی رشته‌های سال سوم دوره متوسطه (نظری، فنی و حرفه‌ای)، پیش‌دانشگاهی و پایه دوازدهم به جای شهریور از 22 مرداد ماه سال جاری برگزار می شود.

تغییر زمان برگزاری امتحانات نهایی از شهریور به مرداد ماه

به گزارش خاورستان، محمد علی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی صبح امروز با بیان این‌که امتحانات نهایی تمامی رشته‌های سال سوم دوره متوسطه (نظری، فنی و حرفه‌ای)، پیش‌دانشگاهی و پایه دوازدهم به جای شهریور از 22 مرداد ماه سال جاری برگزار می شود، اظهار کرد: این امتحانات به‌ صورت حضوری و براساس مجوز ستاد ملی مدیریت کرونا، در بازه زمانی بیست و دوم مرداد تا سیزدهم شهریور ماه،با رعایت پروتکل‌های بهداشتی،به‌ویژه حفظ فاصله اجتماعی و استفاده اجباری از ماسک توسط دانش آموزان و عوامل اجرایی برگزار می‌شود.

وی با بیان این که مراقبین سلامت و کمک کارشناسان شبکه بهداشت بر رعایت موازین بهداشتی نظارت مستمر خواهند داشت، تصریح کرد: دانش آموزان پایه دوازدهم در این نوبت نیز به سؤالاتی پاسخ می‌دهند که در دو بخش طراحی ‌شده و در  بخش اول؛ از ۸۰ درصد تدریس حضوری، ۱۶ نمره سؤال طراحی‌شده که پاسخ‌گویی به آن‌ها الزامی است و دانش آموزان برای کسب نمره کامل این بخش باید به تمام سؤالات آن پاسخ دهند و در بخش دوم؛ برای کسب ۴ نمره باقیمانده دو نوع سؤال در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: نوع اول سؤالات از ۲۰ درصدی است که به ‌صورت غیرحضوری تدریس شده و نوع دوم، مجدداً از ۸۰ درصدی است که به ‌صورت حضوری تدریس شده است و دانش آموزان مجاز هستند از بین این دو نوع سؤالات، برای کسب ۴ نمره، سؤالاتی را که آمادگی بیشتری دارند انتخاب و پاسخ دهند.

واقعی تأکید کرد: ناظرین ستادی و استانی ضمن بازدید مستمر از حوزه‌های برگزاری امتحانات، بر اساس چک لیست‌های نظارتی نسبت به تهیه گزارش از چگونگی برگزاری و رعایت مقررات و شیوه‌نامه‌های مرتبط، اقدام و بازخوردهای مقتضی را ارائه می‌‌کنند. و اعلام نتایج امتحانات نیز در هفته آخر شهریور ماه ۹۹ توسط مدارس محل تحصیل دانش آموزان انجام خواهد شد. 

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب