سرویس: اجتماعی کد خبر: 96217 ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳

شهردار بیرجند اعلام کرد

سیاست شورای شهر و شهرداری بیرجند تامین زیرساخت‌های شهری برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان

جاوید گفت: از سال اول پذیرش این مسئولیت بر اساس سیاست های شورا اسلامی شهر بیرجند برنامه ریزی مناسبی برای فراهم کردن زیر ساخت های مورد نیاز که جزو اولویت های شهروندان بود برای سال 1400 انجام شد.

سیاست شورای شهر و شهرداری بیرجند تامین زیرساخت‌های شهری برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان

به گزارش خاورستان، محمدعلی جاوید شهردار بیرجند گفت: از سال اول پذیرش این مسئولیت بر اساس سیاست های شورا اسلامی شهر بیرجند برنامه ریزی مناسبی برای فراهم کردن زیر ساخت های مورد نیاز که جزو اولویت های شهروندان بود برای سال 1400 انجام شد. 

وی افزود: در این راستا اقدامات خوبی درحوزه فضای سبز، بهسازی آیلند ها، اجرای سیستم نوین آبیاری ، میادین شهری و...در کوتاه مدت انجام شد و پروژه های شاخصی مانند احداث فرهنگسرا ، بهسازی پارک جنگلی، تفرجگاه بند دره، احداث پارکینگ طبقاتی حکیم نزاری، توسعه فضای سبز، احداث پارک نشاط، ساماندهی جایگاه پسماند ، بازگشایی معبر فرزان و احداث پل موسی بن جعفر(ع) و... برای پاسخگویی به مطالبات شهروندان انجام یا در حال اجرا است.

احداث فرهنگسرا در مساحت 1.8 هکتار

شهردار بیرجند با اعلام این که تا قبل از سال 97 مبلغ 1.2 میلیارد تومان و در مجموع بیش از 138 میلیارد تومان تاکنون برای ساخت فرهنگسرا هزینه شده است و امسال هم 10 میلیارد تومان دیگر برای تکمیل آن هزینه می شود، گفت: همه اعتبار این پروژه از محل منابع داخلی شهرداری تامین شد و در نیمه اول سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.

مهندس « جاوید» افزود: این فرهنگسرا در زمینی به مساحت 1.8 هکتار احداث می شود که دارای یک سالن با گنجایش 2هزار نفری، دو سالن جنبی، اتاق های گریم، سالن های انتظار، آمفی تئاتر روباز، فضای برگزاری نمایشگاه، کافی شاپ، نمازخانه و فضاهای گفت وگو و... است.

توسعه فضای سبز و اجرای سیستم نوین آبیاری/ بازگشایی معبر فرزان

وی با اشاره به اجرای طرح  توسعه فضای سبز شهری در سال های اخیر و همچنین تغییر شرایط جوی و محدودیت های منابع آبی، استفاده از روش های نوین آبیاری در فضای سبز شهری را گامی موثر در بهبود كیفیت فضای سبز شهری و افزایش بهره وری از منابع آبی عنوان كرد.

شهردار بیرجند با اعلام این که جداسازی سامانه های آبرسانی و آبیاری فضای سبز از آب آشامیدنی و طراحی شبكه آبیاری با استفاده از آب خام از اولویت های شهرداری است، افزود : پروژه بزرگ انتقال آب از چاه میدان قدس به شمال شهر و منطقه مهرشهر به طول هشت هزار و 500 متر، انتقال آب از چاه میدان سفیر امید به پارك پدران آسمانی به متراژ هزار متر، انتقال آب از چاه حاشیه میدان آدینه به پارك سایت اداری به متراژ هزار و 200 متر، لوله گذاری برای انتقال آب از چاه میدان سفیر امید تا مخزن انتهای پاسداران به متراژ 2هزار و 160 متر و انتقال و توزیع آب در بلوار شهدای عبادی به متراژ2 هزار و 200 متر انجام شد.

مهندس «جاوید» خاطرنشان کرد:برای اجرای سیستم نوین آبیاری سال 96 ،بیش از 9 میلیارد و 500 میلیون ریال ،  سال 97 ، بیش از یك میلیارد و 800 میلیون ریال و سال گذشته نیز حدود یک میلیارد تومان در این خصوص هزینه شد.

وی گفت: در راستای اجرای سامانه های نوین آبیاری، انتقال و توزیع آب بلوار خلیل طهماسبی به طول هزار و 300 متر، انتقال و توزیع آب در بلوار توحید به طول هزار و 500 متر، انتقال و توزیع آب در بلوار رازی به طول 767 متر، انتقال و توزیع آب در بلوار معلم به طول 800 متر، انتقال و توزیع آب در بلوار بهشتی به طول 790 متر و ادامه بلوار غفاری به طول هزار و 210 متر انجام شد.

به گفته وی اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در پارك سایت اداری به مساحت 9 هزار و 500 مترمربع، پارك آیت الله بهجت به مساحت 13هزار متر مربع و پارك پدران آسمانی به مساحت 14 هزار مترمربع انجام شده است و براساس آمارهای شركت آب و فاضلاب، با انجام این کار 20 درصد در مصرف آب شهری نسبت به مدت مشابه صرفه جویی شد كه نشان می دهد پروژه جداسازی آب فضای سبز نتیجه بخش بوده است.

شهردار بیرجند با اعلام این که بهسازی بافت فرسوده فرزان از سال 1384 شروع شد و بر اساس قولی که به شهروندان دادیم بازگشایی معبر فرزان در کمتر از یک سال از پیشرفت 10 درصدی به 100 درصدی رسید و بازگشایی شد، گفت: برای اجرای این طرح بزرگ عمرانی شهر بیرجند در مجموع 12 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شد و پل موسی بن جعفر هم به عنوان بخشی از بازگشایی معبر فرزان با هدف اتصال  سه راه اسدی به خیابان موسی بن جعفر(ع) و بلوار جوادیه بیرجند و روان سازی ترافیک در این منطقه انجام شد که  برای منظور حدود 9 هزار متر مکعب خاک برداری  شد.

پارکینگ طبقاتی حکیم نزاری/ بهسازی پارک جنگلی در مساحت 40 هکتار

شهردار بیرجند با اشاره به این که احداث پارکینگ طبقاتی حکیم نزاری با توجه به ترافیک موجود در مرکز شهر و اتصال خیابان حکیم نزاری به بازار بیرجند به عنوان یکی از خواسته های مردم با ظرفیت ۱۲۰ خودرو و با اعتبار ۴ میلیارد تومان در حال احداث است،گفت: این پروژه در زمینی به مساحت هزار و ۴۰۰ متر مربع و در دو طبقه با زیر بنای ۲ هزار و ۸۰۰ مترمربع امسال به بهره برداری می رسد.

شهردار بیرجند با اشاره به این که پارک جنگلی یکی از ظرفیت های مغفول این شهر در گذشته بود که با اجرای عملیات به سازی و زیباسازی و ایجاد رستوران ها و فضاهای تفریحی رونق خوبی پیدا خواهد کرد،گفت: زیباسازی پارک جنگلی با هدف گسترش فضاهای تفریحی در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

به گفته مهندس «جاوید» انجام عملیات بهسازی پارک جنگلی در مساحت ۴۰ هکتار انجام می شود که تا کنون مبلغ 2 میلیارد تومان جهت اجرای آن هزینه شده است و با توجه به  اهمیت اجرای این پروژه برای جذب گردشگر، اقدامات بسیار خوبی توسط شهرداری در حال انجام  است که از جمله آنها به احداث پیست پیاده روی، دوچرخه سواری، سنگفرش، اجرای دیوار سنگی، زیرسازی ،کف سازی، فضای نشیمن، احداث نمازخانه و سرویس بهداشتی، پارکینگ و فضاهای تجاری، آمفی تئاتر، سالن اجتماعات و اقامتگاه گردشگری، زمین های ورزشی ، پارک بانوان، دریاچه مصنوعی و... می توان اشاره کرد .  

احداث پارک نشاط

شهردار بیرجند از اجرای فاز اول پارک نشاط با مساحت 14.2 هکتار در حد فاصل میدان دانشگاه آزاد اسلامی تا میدان سفیر امید خبر داد و گفت: احداث فاز اول این پارک با اعتباری بالغ بر 21 میلیارد ریال شامل 16 هزار متر مربع آسفالت، 47 هزار متر مربع زیر سازی معابر و 6 هزار متر مربع سنگفرش محل اجتماعات و... از جمله اقداماتی است که برای این منظور انجام شده است.

مهندس «جاوید» با اشاره به اجرای آبنما به متراژ 280 متر مربع از احداث غرفه های فروشگاهی به مساحت 50 متر مربع و سرویس های بهداشتی به مساحت 80 متر مربع در قالب فاز یک پارک نشاط خبر داد و افزود:  ایجاد فضای تفریحی ورزشی در قسمتی از پارک نشاط برای برگزاری جشن ها، جشنواره ها و برنامه های ورزشی مختلف از دیگر موارد مد نظر است.

تفرجگاه بند دره

وی با اشاره به این که بنده دره شرایط ایجاد اکو پارک را دارد و شهروندان و سازمان های مردم نهاد باید برای ایجاد فضای تفرجگاهی در منطقه زیبای بند دره شهرداری را یاری کنند، گفت: یکی از مطالبات مردم تبدیل بند دره به فضای تفریحی بود و با توجه به این که ظرفیت لازم در این خصوص وجود داشت، با پیگیری استاندار 22 بهمن 98 کلنگ اجرای فاز اول تفرجگاه بند دره بیرجند  به زمین زده شد و فاز اول آن که مشتمل بر ایجاد زیر ساخت هایی چون احداث جاده دسترسی ، سرویس بهداشتی، ایجاد فضای سبز ، پیست دوچرخه سواری و پیاده روی، پارکینگ، روشنایی مسیر بند دره، تعریض مسیر، جدول گذاری، خاک برداری، احداث پل ها و آبنما ، کارهای زیرسازی و آسفالت مسیر، دیوار های حفاظتی رودخانه فصلی، احداث آبشار و... بود، توسط شهرداری و دیگر دستگاه های اجرایی اجرایی شد.

به گفته وی احداث تفرجگاه بند دره در 3 فاز انجام می شود که مبلغ 750 میلیون تومان اعتبار دولتی و 9/1 میلیون تومان تاکنون از محل اعتبارات داخلی شهرداری در این خصوص هزینه شده و امسال هم بیش از 4 میلیارد تومان در این خصوص هزینه خواهد شد.  

شهردار بیرجند افزود: فاز دوم هم برای ایجاد فضاهای خدماتی مورد نیاز شهروندان مانند ایجاد آلاچیق، رستوران ، فضاهای اقامتی و.... آغاز شده است که تا پایان شهریور به پایان می رسد. در فاز سوم هم زیر ساخت های سرمایه گذاری بخش خصوصی برای احداث هتل، بازارچه های صنایع دستی، فروشگاه های محصولات محلی ، توسعه فضای سبز بند دره و... فراهم می شود.

ساماندهی جایگاه پسماند

وی از ساماندهی جایگاه پسماند شهرداری به عنوان مهم ترین پروژه حوزه خدمات شهری خبرداد و خاطر نشان کرد جایگاه سایت پسماند به مساحت  ۷۰ هکتار احداث و با انجام صد درصد عملیات عمرانی آن خیابان کشی، ایجاد فضای سبز، ساختمان مدیریت، باسکول و سوله‌های پردازش، تامین روشنایی انجام  شد و تنها نصب دستگاه پردازش باقی مانده است و برای این منظور تاکنون بیش از 10 میلیارد تومان هزینه شده و بیش از 5 میلیارد تومان هم امسال در این ارتباط هزینه خواهد شد.

انتهای پیام/ 132

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب