سرویس: اخبار استان کد خبر: 96203 ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی:

توسعه باندهای دوم جاده‌ای اولویت اول خراسان‌جنوبی است

میرجعفریان گفت: هدف گذاری و اولویت اصلی در خراسان‌جنوبی توسعه باندهای دوم جاده‌ای است و هر چه قدر جاده یکطرفه باشد، حوادث ناگوار جاده‌ای و تصادفات کاهش می‌یابد.

توسعه باندهای دوم جاده‌ای اولویت اول خراسان‌جنوبی است

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی جلسه شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان با حضور مدیران دستگاه‌های مرتبط و به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری برگزار شد.

سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در این جلسه با اشاره به موقعیت استراتژیک خراسان جنوبی اظهار کرد: کریدورهای داخلی و بین المللی که از استان عبور می‌کند، موقعیت خراسان‌جنوبی را در بخش‌های جاده‌ای، ریلی و هوایی ممتاز کرده و دستگاه‌های مرتبط باید از این شرایط استفاده حداکثری را داشته باشند.

وی افزود: عایداتی که از این ظرفیت برای کشور و استان ایجاد می‌شود بسیار بالاست، بنابراین ضروری است زیرساخت‌های این حوزه با جدیت و سرعت تأمین شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: علیرغم همه محدودیت‌های منابع در کشور، تزریق‌های مالی قابل توجهی به استان صورت گرفته که باید با همت مدیران در راستای به نتیجه رساندن پروژه ها هدف گذاری شود.

میرجعفریان تأکید کرد: هدف گذاری و اولویت اصلی، توسعه باندهای دوم جاده‌ای است و هر چه قدر جاده یکطرفه باشد، حوادث ناگوار جاده‌ای و تصادفات کاهش می‌یابد.

سرمایه گذاری 1800 میلیارد تومانی شرکت شستا در خراسان‌جنوبی

وی ظرفیت استان در جذب سرمایه گذاری های کلان را ارزشمند برشمرد و خاطرنشان کرد: با پیگیری های استاندار مجموعه شستا در استان هزار و ۸۰۰  میلیارد تومان سرمایه ‌گذاری خواهد کرد که بخش معادن، هدف گذاری اصلی آن است اما اگر بخواهیم حضور این شرکت ها را در استان تثبیت کنیم، باید زیرساخت‌های لازم تکمیل شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: باید در بخش حمل و نقل هوایی، پروازهای کانکشنی را برقرار کنیم تا در حوزه گردشگری و اقتصادی استان تحول ایجاد شود.

میرجعفریان تأکید کرد: استان خراسان‌‌جنوبی از ظرفیت بالایی برای سرمایه‌گذاری برخوردار است که نباید از آن غافل شد و اگر فقط به اعتبارات دولتی دلخوش باشیم، توسعه منطقه به کندی پیش خواهد رفت‌.

 شرایط لازم برای زندگی مطلوب و در شأن مردم در روستاها فراهم شود

وی با اشاره به برنامه‌های بخش مسکن استان، تصریح کرد: انتظار می‌رود طرح‌های جامع تفصیلی و هادی در شهر و روستاهای استان با دقت و متناسب با نیازهای مردم دنبال شود و اکنون که مهاجرت معکوس به روستاها آغازشده، باید شرایط لازم برای زندگی مطلوب و در شأن مردم در روستاها فراهم شود.

میرجعفریان افزود: سال گذشته طرح‌های بزرگی در حوزه مسکن صورت گرفت و امسال نیز طرح های بزرگتری در پیش داریم تا ان شاءالله دغدغه مردم در بخش مسکن و تأمین زمین برطرف شود.

تکلیف دستگاه‌ها، بهره برداری هر چه سریع تر از پروژه بند دره

همچنین معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی در جلسه بررسی ایجاد زیرساخت‌های منطقه گردشگری بنددره نیز خاطر نشان کرد: از آن جایی که بهسازی منطقه گردشگری بنددره انتفاع عمومی را به همراه دارد  لذا دستگاه ها مکلف هستند اجرای تعهدات خود در این مجموعه را در اولویت کارها قرار دهند.  

وی با اشاره به دستور اکید استاندار، مبنی بر تأمین زیرساخت های لازم در این تفرجگاه، تصریح کرد: از همان بدو شروع کار در پروژه بهسازی بند دره در بهمن ماه ۹۸، تکلیف هر دستگاه بر مبنای حوزه وظایف و اختیارات هر مجموعه تعیین شد.  

میرجعفریان اظهار کرد: بررسی اقدامات صورت گرفته در این مجموعه، حکایت از تلاش دستگاه‌ها در راستای اجرای تعهدات شان دارد.  

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: بر اساس مصوبات این جلسه، دستگاه‌ها می‌بایست باقی مانده کارها را در بازه زمانی تعیین شده هر چه سریع تر به نتیجه برسانند.  

وی تأکید کرد: با برنامه‌ریزی درست و افزایش نوبت کاری می‌توان به این مهم دست یافت.  

میرجعفریان عنوان کرد: تأمین زیرساخت‌های بنددره، در توسعه منطقه و جذب سرمایه گذاران برای حضور و فعالیت اقتصادی در قالب‌های مختلف مؤثر است.  

در این جلسه وضعیت اقدامات دستگاه ها و پیشرفت فیزیکی پروژه به طور کامل بررسی شد و تصمیماتی در راستای سرعت بخشی به روند اجرای کار اتخاذ شد.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب