سرویس: اجتماعی کد خبر: 96194 ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

انتقاد امام جمعه بیرجند از برنامه‌های تربیتی برخی مهدهای کودک

آیت الله عبادی گفت: گاه گزارشاتی از مهدهای کودک به دستمان می ‌رسید که برنامه‌هایی که بر روی روان کودکان انجام می‌شود که شرعی نیست و باعث آسیب دیدن آن‌ها می‌شود.

انتقاد امام جمعه بیرجند از برنامه‌های تربیتی برخی مهدهای کودک

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند صبح امروز در دیدار با مدیرکل و پرسنل سازمان بهزیستی خراسان جنوبی به مناسبت هفته بهزیستی ضمن اشاره به واقعه کشتار مردم در مسجد گوهرشاد اظهار کرد: جریان مسجد گوهرشاد یک اتفاق نیست بلکه یک برنامه استعماری است حال فرق نمی کند اعم از آنکه با سلاح و مسلسل باشد و یا در جنگ های نرم و به صورت نفوذ، تبلیغات و جنگ های روانی باشد.

وی افزود: سازمان بهزیستی بر اساس تجربه‌ای که هر روز و هر سال حاصل می شود، در خود یک نوع ارتقا ایجاد کرده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: آنچه در خصوص کودکان، معلولین و خانواده ها در اولویت است، توان دادن به آن ها است نه کمک کردن، که این سازمان در این جهت خوب عمل کرده است.

آیت الله عبادی تصریح کرد: هر فردی باید در خود احساس شخصیت کند، لذا مسلما اولویت با این است که به هر نسبتی به آن فرد توان داده شود و کمبودها را از ناحیه حمایت جبران کرد.

وی با بیان اینکه همواره بهداشت بر درمان اولویت دارد، ادامه داد: مرض هایی که برای انسان می آید تنها مرض های عفونی نیست بلکه باید دانست مرض های روانی، اجتماعی و مسائل سیاسی بسیار بدتر از مرض های عفونی است، لذا اگر هر سازمانی به موقع و درست عمل کند و پیشگیری امور را در دستور کار قرار دهد بهتر از آن خواهد بود که امور فاسد شود و بعدا بخواهد آن را بازسازی کند.

امام جمعه بیرجند مطرح کرد: هر سازمانی بر اساس علم و تجربه در اجرای امور به حسن و قبح قوانین و مقررات پی می برد و آن را جابجا و تکمیل می کند اما آنچه در مدیریت مورد نیاز می باشد، نظارت است.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه امروز در سطح کشور مردم از نظارت می نالند نه از مقررات، گفت: گاهی از مشاورین خارج سازمان بهزیستی گزارشاتی می رسد که خود مشاور مشکل ایجاد می کند و مشورت وی باعث اختلاف بیشتر در خانواده می شود لذا شما باید توجه داشته باشید که در هر امری نظارت بسیار حائز اهمیت است.

وی ابراز داشت: عمر می گذرد اما خوشا به حال آن دسته از افرادی که عمر خود را در پای بندگی خدا می گذرانند لذا قدر خود را بسیار بدانید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: آنچه شما نسبت به معلول و کودکان، پدرانه و مادرانه کار می کنید از بهترین عبادات است و هیچ عبادتی به پای آن نمی رسد.

آیت الله عبادی افزود: کودک و معلول محبوب خدا است و کاری که شما انجام می دهید نیز محبوب خدا است لذا آن را با هیچ چیز عوض نکنید.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی تأکید کرد: بیش از اندازه ای که شما در جهت کمک به ناتوان تلاش و زحمت می کشید، توجه داشته باشید که او یک انسان است و از جهت مسائل روانی، تربیتی و شرعی نیز باید رعایت پیشگیری ها را انجام دهید.

وی بیان کرد: گاه گزارشاتی از مهدهای کودک به دستمان می رسید که برنامه هایی که بر روی روان کودکان انجام می شود شرعی نیست یعنی باعث آسیب دیدن آنها می شود.  

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه خطر آسیب های انحرافات انسان بسیار بدتر از کرونا است، گفت: بیماری کرونا تنها یک مرض زودرس است و به دین، ناموس، شرف و شخصیت انسان کاری ندارد اما اگر رعایت بهداشت های روانی صورت نگیرد و از انحراف پیشگیری نشود، همه چیز به باد داده می شود.

آیت الله عبادی با بیان اینکه متأسفانه ما در سبک زندگی خود به خطا بوده‌ایم، افزود: ویروس کرونا اگرچه آسیب هایی به بار آورد اما در بخشی دیگر باعث شد تا بیدار شویم لذا اگر چنانچه ما سبک زندگی خود را درست کنیم، کرونا رحمت است اما اگر چنانچه همانند قبل باشیم خداوند می تواند آن را به بلایی بدتر تبدیل کند.

وی تأکید کرد: چه در بهداشت های تن و چه در بهداشت های روان و دین جامعه مخاطب خود، امانت را رعایت کنید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در پایان گفت: مردم عزیز ما همواره در راه خیر با همه مشکلاتی که پیش آورده اند از جمله در بحث کمک به عتبات عالیات، گلریزان برای نیازمندان و... پیش قدم بوده اند و در امر کمک به بهزیستی نیز این حضور قابل ستایش است.

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب