سرویس: اجتماعی کد خبر: 96169 ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۰

معاون شهرسازی و معماری شهردار بیرجند خبر داد

رویکرد سخت گیرانه شهرداری بیرجند در برخورد با تخلفات ساختمانی منجر به حذف پارکینگ

فخیم‌زاده گفت: شهرداری بیرجند در خصوص تخلفات ساختمانی منجر به حذف پارکینگ رویکرد سخت گیرانه‌ای را در راستای بازدارندگی و کاهش این نوع تخلفات در برنامه دارد.

رویکرد سخت گیرانه شهرداری بیرجند در برخورد با تخلفات ساختمانی منجر به حذف پارکینگ

به گزارش خاورستان، حمید فخیم زاده معاون شهرسازی و معماری شهرداری بیرجند گفت: شهرداری بیرجند در خصوص تخلفات ساختمانی منجر به حذف پارکینگ رویکرد سخت گیرانه‌ای را در راستای بازدارندگی و کاهش این نوع تخلفات در برنامه دارد.

وی افزود: اینگونه املاک در چندساله اخیر افزایش داشته و به جهت جلوگیری از تبدیل شدن این موضوع به معضلی غیر قابل حل در آینده و از طرفی با توجه به اینکه قانونگذار فقط در 6 مورد حذف پارکینگ را مجاز دانسته لذا شورای محترم اسلامی شهر بیرجند موضوع نحوه تامین پارکینگ املاک سطح شهر را مورد بررسی قرار داده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری بیرجند با اشاره به نتیجه بررسی این موضوع در شورای اسلامی شهر بیرجند افزود: مالکین املاکی که اقدام به احداث طبقه اضافی می نمایند یا تمام و یا قسمتی از پیلوت ساختمان خود را بدون مجوز، به استفاده مسکونی تبدیل می کنند یا اقدام به اضافه نممودن تعداد واحدها بدون تخلف زیربنایی می نمایند و در اثر این تخلفات انجام شده، ملک دچار کسری پارکینگ می‌شود شهرداری در زمان ارسال پرونده به کمیسیون ماده صد قانون شهرداریها، درخواست اجرای ضوابط شهرسازی و برگرداندن ملک به حالت اولیه برابر پروانه خواهد کرد.

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب