سرویس: اجتماعی کد خبر: 96139 ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی:

لزوم استفاده نمازگزارن از ماسک/ مساجد خراسان جنوبی پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند

حجت الاسلام نوری گفت: تمامی نمازگزارن باید با همراه داشتن ماسک و مهر شخصی در مساجد حضور یابند و مساجد هم تمامی پروتکل های بهداشتی را برای کاهش شیوع بیماری کرونا باید رعایت کنند.

لزوم استفاده نمازگزارن از ماسک/ مساجد خراسان جنوبی پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین روح‌الله نوری در گفت‌وگو با شبستان، اظهار کرد: بازدید میدانی از مساجد سطح خراسان جنوبی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شد و تاکنون تخلف و گزارشی از عدم رعایت موارد بهداشتی به مرکز امور رسیدگی به مساجد استان گزارش نشده است.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با بیان اینکه نماز جماعت با رعایت کامل پرتکل های بهداشتی و با همان تعداد کم اقامه می شود، افزود: مامورین بهداشت به صورت مستمر از مساجد بازدید و تخلفات را تذکر می دهند.

حجت الاسلام نوری تصریح کرد: برای برگزاری جشن های میلاد امام رضا(ع) در مساجد مزین به نام آن حضرت، ماسک رایگان توزیع و همه افراد با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این جشن ها شرکت کردند.

وی افزود: بیشتر مساجد استان کماکان با محوریت کمک های مومنانه در راستای فرمایشات رهبری مبنی بر رزمایش مواسات و همدلی فعالیت دارند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی تصریح کرد: مساجد خراسان جنوبی می توانند گام های خوبی در راستای فاصله گذاری اجتماعی بردارند، لذا براساس آخرین وضعیت بازگشایی مساجد استان با توجه به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، همه مساجد می ‌توانند اقامه نمازجماعت داشته باشند.

حجت الاسلام نوری افزود: نمازگزاران باید از هرگونه حضور در تجمع خودداری و بر اساس دستورات فقهی هنگام قرائت نماز یک متر با یکدیگر فاصله داشته و با همراه داشتن الزامی ماسک، دستکش، موادضدعفونی کننده و رعایت پروتکل های بهداشتی در مساجد حضور یابند.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب