سرویس: اخبار استان کد خبر: 96135 ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵

استاندار خراسان‌جنوبی:

روند افزایشی ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی نگران کننده است

معتمدیان با بیان این‌که روند افزایشی ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی نگران کننده است، گفت: علیرغم تمام توصیه‌ها و ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی، متاسفانه آمار ابتلا به کووید ۱۹ ، میزان بستری و تعداد فوتی ها در خراسان جنوبی افزایش یافته است.

روند افزایشی ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی نگران کننده است

به گزارش خاورستان، به نقل از  روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با بیان اینکه روند افزایشی ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی نگران کننده است، اظهار کرد: علیرغم تمام توصیه‌ها و ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی، متاسفانه آمار ابتلا به کووید ۱۹ ، میزان بستری و تعداد فوتی ها در خراسان جنوبی افزایش یافته است.

وی افزود: هیچ شهری در استان در وضعیت سفید قرار ندارد و با توجه به اختیارات استانیِ مناطق قرمز، باید برنامه محدودسازی توسط دانشگاه علوم پزشکی تدوین و پس از تصویب در ستاد استانی کرونا، برای وزیر کشور ارسال شود.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی باید برنامه محدودسازی را طی ۴۸ ساعت آینده آماده و ارائه کند که این محدودیت پس از تصویب، طی یک هفته اِعمال و در صورت نیاز تمدید خواهد شد.

معتمدیان با اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر الزامی شدن استفاده از ماسک یادآور شد: از امروز به مدت ۱۵ روز استفاده از ماسک در اماکن عمومی پرتردد و سرپوشیده ی مناطق قرمز و نارنجی الزامی است و این موضوع شامل همه ادارات، بانک‌ها، وسایل حمل و نقل عمومی و... می‌باشد.

وی افزود: مسئولیت این الزام بر عهده مسئولین ادارات، مالکان اماکن و مراکز خدمات است و در صورت تخلف، پس از دوبار تذکر، فعالیت این مراکز به مدت یک هفته تعطیل خواهد شد.

استاندار خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و دستور رئیس جمهور، وزارت صمت مکلف است نسبت به تولید و توزیع ماسک ارزان ‌قیمت، بادوام و قابل شست و شو اقدامات و تسهیلات لازم را فراهم آورده و مواد اولیه را در اختیار تولیدکنندگان ماسک قرار دهد.

وی گفت: در این مرحله نسبت به کیفیت ماسک سخت گیری وجود ندارد و قرار نیست ماسک گران قیمت یا N95 تولید شود و باید از ظرفیت گروه‌های جهادی و خیّرین برای تامین ماسک اقشار کم‌درآمد جامعه استفاده کرد.

معتمدیان بیان کرد: با توجه به این که فصل پاییز و شیوع آنفلوانزا را در پیش داریم، باید از اکنون برای افزایش ۳۰ درصدی تخت‌های آی.‌سی.‌یو پیش‌‌بینی ‌های لازم صورت پذیرد تا بیمارستان‌های استان با کمبود تخت مواجه نشوند.

استاندار خراسان جنوبی، تشویق مردم به خریدهای اینترنتی را ضروری برشمرد و افزود: باید زیرساخت‌های خرید اینترنتی را تقویت کنیم تا حضور مردم در مراکز تجاری کاهش یابد.

وی تاکید کرد: دستگاه‌‌های اجرایی استان، نسبت به الزام استفاده از ماسک نظارت جدی داشته باشند تا خدمت‌رسانی به مردم بدون آسیب انجام شود.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب