سرویس: اخبار استان کد خبر: 96131 ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵

خبرهای 15 تیر ماه کانال پلیس خراسان جنوبی؛

رشد 11 درصدی کشف سرقت در خراسان‌جنوبی/ بيش از 2 هزار قرص غير مجاز در نهبندان کشف شد

رئیس اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی خراسان جنوبی با اشاره به سرقت‌های انجام شده طی سال جاری، گفت: در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۱۱ درصدی کشف سرقت در استان برخوردار بوده ایم.

رشد 11 درصدی کشف سرقت در خراسان‌جنوبی/ بيش از 2 هزار قرص غير مجاز در نهبندان کشف شد

به گزارش خاورستان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس خراسان جنوبی مرتضی سبزعلی رئیس اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی خراسان جنوبی با اشاره به سرقت‌های انجام شده طی سال جاری بیان کرد: در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۱۱ درصدی کشف سرقت در استان برخوردار بوده ایم.

وی افزود: همچنین نسبت به سال گذشته، میزان سرقت‌ها ۱۳ درصد افزایش داشته است.

رئیس اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی خراسان جنوبی با بیان این‌که احساس امنیت بالا از سوی مردم باعث افزایش سرقت شده است، افزود: احساس امنیت و عدم تجهیز امکانات پیشگیری از سرقت، باز گذاشتن درب منزل و عدم قفل کردن درب خودرو افزایش سرقت را منجر شده است.

‌سبزعلی عنوان کرد: تنها مردم علت سرقت نیستند چراکه عوامل اجتماعی و اقتصادی اعم از اعتیاد به مواد مخدر صنعتی و بیکاری باعث روی آوردن به سرقت می‌شود.

وی با بیان این‌که خوشبختانه در خراسان جنوبی سرقت مسلحانه و خشن نداریم، گفت: از مجموع سرقت های سال جاری، ۷ درصد مربوط به سرقت خودرو و ۲۸ درصد مربوط به سرقت محتویات داخل خودرو بوده است.

رئیس اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی خراسان جنوبی  ادامه داد: همچنین سرقت این خودرو ها به دلیل دسترسی به محتویات داخل بوده است.

وی با اشاره به سرقت دام و احشام بیان کرد: متاسفانه دامداران از حداقل‌های تجهیزات امنیتی برای دام و احشام استفاده نمی‌کنند که می‌طلبد مورد توجه قرار گیرد.

 سبزعلی با بیان این‌که پلیس با مجرمان برابر قانون رفتار می‌کند ،اظهار کرد: شهروندان در صورت بروز سرقت یا مواجه با سارق، مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت‌های ۱۱۰ گزارش دهند تا زمان طلایی برای تحقیقات علمی پلیس از بین نرود.

كشف بيش از 103 كيلوگرم ترياک در سربيشه

محمود پارسافر معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی استان اظهار کرد: مأموران نیروی انتظامی شهرستان سربيشه هنگام كنترل محورهای عبوری به يک خودروی 405 كه با سرعت بالايی در حركت بود مشكوک شدند و به راننده آن دستور ايست دادند.

وی افزود: متهم بدون توجه به ايست پليس از محل متواری شد كه مأموران با اجرای طرح مهار خودرو را متوقف و در بازرسی از آن 103 كيلو و 300 گرم ترياک كشف كردند.

معاون هماهنگ كننده نیروی انتظامی استان  خراسان‌جنوبی تصريح كرد: در اين رابطه خودرو توقيف و متهم با تشكيل پرونده برای سير مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

ناكامی قاچاقی مواد مخدر از انتقال 26 کیلوگرم تریاک

حسن دشتستانی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان درمیان اظهار کرد: مأموران نیروی انتظامی شهرستان درميان هنگام كنترل محورهای عبوری به يک موتور سيكلت مشكوک و به راكب آن دستور ايست دادند.

وی افزود: متهم بدون توجه به ايست پليس از محل متواری شد كه با اجرای طرح مهار موتور سيكلت توسط مأموران متوقف شد.

 دشتستانی تصريح كرد: ماموران در بازرسی از موتور سيكلت و محل تردد آن، مقدار 26 كيلو  و900 گرم ترياک كشف و متهم دستگير شد.

کشف بيش از 2 هزار قرص غير مجاز در شهرستان نهبندان

احسان رحيمی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نهبندان اظهار کرد: مأموران نیروی انتظامی شهرستان نهبندان در اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق و كالای ممنوعه به یک اتوبوس مشکوک شدند و آن را متوقف کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از خودرو، 2 هزار  و 675 عدد قرص غيرمجاز كه به طرز ماهرانه‌ای جاساز شده بود، كشف كردند.

رحيمی با اشاره به اين‌كه در این رابطه  یک متهم دستگير شد، تصريح كرد: مبارزه با قاچاق از مأموريت های مهم و مستمر پليس در جهت رشد و شكوفايی اقتصاد كشور است و همراهی و همكاری تمام نهادها و بخش‌ها برای تحقق اين مهم لازم و اثر بخش است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب