سرویس: اجتماعی کد خبر: 96124 ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی مطرح کرد

لزوم تقویت زیرساخت‌های امدادی نهبندان

رضایی گفت: با توجه به همجواری نهبندان با دو استان بزرگ و حادثه خیز، باید زیرساخت های امدادی این شهرستان کارشناسی و تقویت شود.

لزوم تقویت زیرساخت‌های امدادی نهبندان

به گزارش خاورستان، محمد رضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در دیدار با امام جمعه و فرماندار نهبندان بیان کرد: جمعیت هلال احمر نهادی عمومی غیر دولتی بوده که بدون هیچ وابستگی، در شرایط مختلف به تسکین آلام بشری می پردازد.  

وی با اشاره به رسالت های هلال احمر بیان کرد: داوطلبان این جمعیت بدون هیچ چشم داشتی در هر مکان و زمانی که انسان ها دچار حادثه شوند، حضور دارند.

رضایی با بیان اینکه هلال احمر در  زمینه مبارزه با کرونا اقدامات مطلوبی انجام داده است، افزود: توزیع بسته های معیشتی، ضدعفونی معابر و روستاها و اعزام کاروان سلامت به نقاط محروم از جمله اقدامات جمعیت در عصر کرونا بوده است.  

وی جوانان و داوطلبان را سرمایه های اصلی جمعیت هلال احمر دانست و گفت: عضویت جوانان در هلال احمر علاوه بر تقویت روحیه فداکاری و انسان دوستی باعث ارتقاء حس خودباوری در آن ها می شود.

گام هایی در راستای جهش تولید

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به تاکیدات رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب طی سال های متوالی با نامگذاری شعار سال پیرامون تولید و اقتصاد مقاومتی، به دنبال جلب توجه مردم و مسئولان به این دو امر مهم هستند.  

رضایی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن بیان کرد: شرایط پیش روی جامعه می طلبد که تمام دستگاه ها در عرصه جهش تولید گام بردارند.  

وی ادامه داد: برابر توافق نامه کشوری بین جمعیت هلال احمر و سازمان امور اجتماعی وزارت کشور ، مبلغی‌ از اعتبارات برای کاهش آسیب های اجتماعی و توانمند سازی محلی اختصاص یافته است.

رضایی ایجاد کارگاه های کسب و کار خرد در سطح ۲۰ نقطه مرزی را از جمله اقدامات انجام شده در راستای جهش تولید دانست و گفت: امید است بتوانیم با این اقدام نقش مفیدی در عمل به منویات رهبری و عملیاتی کردن شعار سال جاری داشته باشیم.  

ضرورت توجه به زیرساخت های امدادی نهبندان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به شرایط جغرافیایی نهبندان بیان کرد: این شهرستان یکی از مناطق کمتر توسعه یافته بوده که در زمینه امداد و نجات باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

رضایی بیان کرد: با توجه به همجواری نهبندان با دو استان بزرگ و حادثه خیز، باید زیرساخت های امدادی این شهرستان کارشناسی و تقویت شود.

وی با اشاره به اهمیت سطح توان و هوشیاری نیروهای امدادی، بیان کرد: برای سازمانی که می‌خواهد عملیات امداد و نجات انجام دهد، باید نیروهایش در اولین دقایق وارد شده و بدون نیاز به آزمون و خطا، اقدامات لازم را انجام دهند.  

احداث ۲ پایگاه امداد و نجات بین شهری در نهبندان

مجید بیکی فرماندار نهبندان هم در این دیدار با اشاره به رسالت مهم هلال احمر بیان کرد: جمعیت هلال احمر جزو اولین دستگاه هایی بوده که در صحنه حوادث حاضر می شود بنا براین اگر دقت و سرعت لازم را نداشته باشند، مشکلات زیادی را منجر می شود.  

وی با اشاره به ظرفیت های نهبندان بیان کرد: طرح توانمند سازی کسب و کار خرد هلال احمر نقش بسزایی در استفاده از پتانسیل های این شهرستان دارد.  

فرماندار نهبندان با بیان اینکه گام بلندی در راستای توانمند سازی برداشته شده که نیازمند مشارکت مردم است، اظهار کرد: امید است بتوانیم با استفاده از این طرح ها اقدامات ارزشمندی در راستای عمل به شعار سال جاری برداریم.

بیکی بیان کرد: با توجه به خشکسالی های پیاپی اقتصاد و معیشت شهروندان به ویژه در نقاط روستایی و مرزی شهرستان دچار آسیب شده که نیازمند توانمند سازی و توجه است.  

فرماندار نهبندان با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به نهبندان بیان کرد: رهبری طی این سفر تکلیفی را بر عهده مسئولان گذاشته اند بنابراین توجه به این نقطه همگام با ارزش های انقلاب و منویات رهبری خواهد بود.  

وی با اشاره به دریافت مجوز احداث دو پایگاه امداد و نجات بین راهی در نهبندان بیان کرد: امید است بتوانیم عملیات اجرایی این دو پروژه را در مزار سید علی (ع) و طبسین آغاز کنیم.

پایگاه های امدادی نهبندان نیازمند اعتبار  

حجت الاسلام عباسعلی خزائی امام جمعه نهبندان هم در این جلسه با ابراز رضایت از فعالیت نیروهای هلال احمر در این شهرستان بیان کرد: کیفیت عملکرد نیروها و اقدامات جهادی داوطلبان در صحنه های مختلف مورد رضایت مردم و مسئولان شهرستانی است.

وی با بیان اینکه بر اساس گفته مختصصان عبور گسل از نهبندان باعث حادثه خیزی این شهرستان شده است، اظهار کرد: همچنین سالانه حوادث زیادی در جاده ها رخ می دهد که نیازمند توجه است.

امام جمعه نهبندان با تاکید بر اینکه پایگاه های امدادی نهبندان باید متناسب با ارائه خدمات شان اعتباراتی دریافت کنند، اظهار کرد: همچنین مراکز بین راهی به تناسب نیازشان باید تقویت شوند.

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب