سرویس: اجتماعی کد خبر: 96111 ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴

انتقاد نماینده مجلس از روند اجرای طرح فاضلاب مجتمع هزار واحدی قاین؛

بدقولی مسئولان عامل بی‌اعتمادی مردم/ طرح فاضلاب قاین را سریع‌تر به اتمام برسانید

اسحاقی با بیان این‌که با بدقولی‌ها هم مردم و هم وزیر و معاونان او را بی‌اعتماد می‌کنید گفت: سه شیفت کار کنید و طرح فاضلاب قاین را هر چه سریع‌تر به اتمام برسانید تا به دغدغه 10 ساله مردم خاتمه داده شود.

بدقولی مسئولان عامل بی‌اعتمادی مردم/ طرح فاضلاب قاین را سریع‌تر به اتمام برسانید

به گزارش خاورستان به نقل از نسیم‌قاین، حسین امامی مدیرعامل آب و فاضلاب خراسان جنوبی به همراه جمعی از معاونان این اداره کل و همراهی سلمان اسحاقی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی و محمد کریمی فرماندار به منظور بررسی و حل مشکلات فاضلاب قاین از روند اجرایی پروژه روز پنج‌شنبه 12 تیر 1399 بازدید کردند.

علی‌رغم دستور وزیر نیرو جهت شروع انشعاب‌گذاری فاضلاب و همچنین قول‌های مدیرکل، متأسفانه روند پیشرفت کار کند بود که این موضوع باعث تذکراتی از سوی نماینده مردم و فرماندار شهرستان شد.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از زحمات مدیرعامل آب و فاضلاب استان، خطاب به وی گفت: مگر در حضور وزیر نیرو با ارائه توضیحاتی که دادید و دستور وزیر قرار نشد انشعاب‌گذاری از اول تابستان آغاز شود؟ مگر طبق صحبتی که با همدیگر داشتیم قرار نشد 22 تیرماه معاون وزیر نیرو جهت بازدید از روند اجرای کار به شهرستان سفر کنند؟ چرا اکنون می‌گویید کار آخر ماه شروع خواهد شد؟

اسحاقی با بیان این‌که با اعتماد مردم بازی نکنید افزود: با این بدقولی‌ها هم مردم و هم وزیر و معاونان او را بی‌اعتماد می‌کنید.

وی اظهار کرد: وزیر نیرو علنی از شروع انشعاب‌گذاری فاضلاب مجتمع هزار واحدی قاین از اول تابستان 1399 خبر داد اما با این روند کاری تیم شما، خوشحالی مردم از بین رفت.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مردم تا چه زمانی باید منتظر وعده‌های شما باشند گفت: تأکید می‌کنم سه شیفت کار کنید و طرح فاضلاب قاین را هر چه سریع‌تر به اتمام برسانید تا به دغدغه 10 ساله مردم خاتمه داده شود.

فرماندار شهرستان قاین نیز با بیان این‌که ما نیز بر اساس صحبت‌های شما در دیدار با وزیر نیرو و همچنین ویدئو کنفرانسی که داشتید، در مصاحبه‌ها  به مردم اعلام داشتیم کار انشعاب‌گذاری از اول تابستان شروع می‌شود و قول‌هایی به مردم دادیم، اکنون انتقادهای مردمی به سمت ما است.

کریمی افزود: مدیریت برق شهرستان آمادگی دارد در کم‌ترین زمان تأسیسات برق‌رسانی را اجرایی کند لذا امور آب و فاضلاب باید هرچه سریع‌تر پروژه را به اتمام برساند و روند اجرایی کار را با سرعت بیشتری پیش ببرد.

مدیرعامل آب و فاضلاب خراسان جنوبی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به این‌که برای رفع مشکل فاضلاب مجتمع هزار واحدی قاین، فاضلاب با پمپاژ وارد رودخانه فصلی شهر می‌شد و این موضوع معضلات اجتماعی و آزاردهنده برای شهروندان را به دنبال داشت لذا طرح اصلاح و خط انتقال به طول  400 متر افزایش و یک ایستگاه پمپاژ تعبیه شد که بتوانیم پساب فاضلاب را به سایت تصفیه‌خانه انتقال دهیم.

امامی افزود: در مجتمع هزار واحدی قاین 50 درصد شبکه اجرایی شده است و زمینه برای انشعاب‌گذاری آماده است و اگر تأسیسات خاصی مانع اجرای کار نشود، ظرف یکماه آینده تمامی انشعابات واگذار خواهد شد.

وی اظهار کرد: از مجموع 150 کیلومتر فاضلاب شهر قاین حدود 75 کیلومتر اجرا شده است و سرمایه‌گذار برای باقی‌مانده طرح و تصفیه‌خانه اعلام آمادگی کرده است و طبق زمان‌بندی احداث تصفیه‌خانه به زودی نهایی می‌شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب خراسان جنوبی از افزایش تعداد نیروی کاری حفر مقنی در این مجتمع مسکونی خبر داد و گفت: با افزایش نیرو، در روند اجرای کار سرعت خواهیم داشت.

انتههای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب