سرویس: اقتصادی کد خبر: 96091 ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱

فرماندار درمیان مطرح کرد؛

راه‌اندازی واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل در اولویت برنامه‌ها/ زیرساخت‌های مسکن محرومان تأمین شود

بخشی گفت:مسئولان ادارات فعال‌شدن صنف‌ها، کارخانجات و موسسات تعطیل و نیمه‌تعطیل را در دستور کار و اولویت قرار دهند و برای تحقق شعار جهش تولید به حل مشکلات تولیدکنندگان کمک کنند.

راه‌اندازی واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل در اولویت برنامه‌ها/ زیرساخت‌های مسکن محرومان تأمین شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسینعلی بخشی فرماندار شهرستان درمیان پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان درمیان، اظهار کرد: با توجه به اینکه هدف اصلی ما چیزی جز خدمت به مردم نیست، باید به حل مشکلات مردم و همچنین اتمام و به بهره برداری رسیدن پروژه های تعریف شده کمک کنیم.

وی افزود: در همین خصوص باید نظارت دقیقی بر اجرای پروژه ها و همچنین پیگیری اعتبارات هم در حوزه شهرستانی و هم ملی انجام شود.

فرماندار درمیان گفت: با توجه به محدودیت اعتبارات شهرستانی، پیگیری اعتبارات ملی بیشتر مورد تاکید است. در حالی که اعتبارات ملی محدود نیست؛ اما اختیار آن در دست وزارتخانه است و با توجه به محرومیت های منطقه، با رایزنی و پیگیری های بیشتر،می‌توان اعتبارات بیشتر و بهتری جذب کرد.

بخشی با اشاره به اینکه شعار امسال جهش تولید تعیین شده است؛ افزود: خواهشی که از همه مسئولان ادارات دارم؛ این است که فعال شدن صنف ها، کارخانه جات و موسسات تعطیل و نیمه تعطیل را در دستور کار و اولویت قرار دهند و برای تحقق شعار جهش تولید به حل مشکلات تولیدکنندگان کمک کنند.

وی با اشاره به طرح نهضت گلخانه ای در استان، بیان کرد: اجرای این طرح در جهش تولید بسیار موثر خواهد بود چراکه علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، سبب افزایش پنج تا ده برابری محصولات می شود و به همین دلیل باید مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار درمیان افزود: در بخش صنعت و معدن هم باید پروژه های راکدی را که وجود دارد، با کمک و همیاری احیا کرد و ان‌شاءالله در این خصوص اقدامات بهتری انجام شود.

بخشی ادامه داد: با توجه به محدودیت های اعتباری، اولویت ما تکمیل پروژه ها برای هفته دولت و دهه فجر است تا مردم از این پروژه ها و خدمات بهره مند شوند.

وی اظهار کرد: یکی از پروژه های خوبی که در سال گذشته با پیگیری استاندار و اقدامات موثر بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه انجام شد، ساخت مسکن محرومین است که در شهرستان درمیان 700 واحد ساخته شده است.

فرماندار درمیان افزود: با توجه به تلاش هایی که برای ساخت این واحدهای مسکونی انجام شده است، اکنون شایسته نیست که از زیرساخت های آب، برق و گاز برخوردار نباشد. به همین دلیل باید مسئولان در زمینه تامین این زیرساخت ها تلاش کنند.

بخشی ادامه داد: زمانی که برای پیگیری اهداف و برنامه ها مکاتبه ای انجام شود، انتظار است که پاسخگویی سریع و به موقع انجام شود و ادارات باید در این خصوص توجه داشته باشند.

وی یادآور شد: در حالی که وضعیت شهرستان درمیان سفید است، اما رتبه سوم را در تعداد مبتلایان به ویروس کرونا دارد و ضروری است تا پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

فرماندار درمیان گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی در روستای هندوالان سبب شد تا آمار کرونایی ها از 7 نفر تجاوز نکند، اما عدم رعایت مردم روستای نوغاب سبب شد تا آمار مبتلایان به بیش از 40 نفر افزایش یابد.

انتهای پیام/7/ 11/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب