سرویس: اخبار استان کد خبر: 96082 ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی مطرح کرد

اتمام پروژه تغذیه مصنوعی آهنگران تا 1401/ 120 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است

قندهاری گفت: در صورت تامین اعتبار پروژه تغذیه مصنوعی آهنگران در سال 1401به اتمام می‌رسد.

اتمام پروژه تغذیه مصنوعی آهنگران تا 1401/ 120 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است

احمد قندهاری مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد آخرین وضعیت سد آهنگران و انتقال آب به شهرستان زیرکوه، اظهار کرد: با توجه به عدم توجیه فنی و اقتصادی سد بر روی رودخانه آهنگران شهرستان زیرکوه، مطالعات طرح به تغذیه مصنوعی تغییر یافت و پس از تصویب مطالعات طرح عملیات اجرایی آن در سال 1390 آغاز شده است.

وی در مورد آبرسانی از تجنود و آهنگران، افزود: مطالعات مرحله اول و دوم طرح آبرسانی از تجنود و آهنگران به شهرها و روستاهای منطقه تکمیل شده و به تصویب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور رسیده است.

پیشرفت 41 درصدی پروژه تغذیه مصنوعی آهنگران/ خاتمه پیمان عملیات اجرایی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی بیان کرد: پیشرفت فیزیکی پروژه تغذیه مصنوعی آهنگران در حال حاضر 41 درصد است و نظر به عدم تامین اعتبار طرح، عملیات اجرایی آن خاتمه پیمان شده که پس از تامین اعتبار لازم عملیات اجرایی طرح مجددا آغاز خواهد شد.

قندهاری در مورد آبرسانی از تجنود و آهنگران، عنوان کرد: نظر به تصویب مطالعات در سال 1393 ، به‌روزرسانی هزینه انجام طرح در سال‌های 1396 و 1398 انجام شده و به تصویب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور رسیده است.

وی اظهار کرد: با توجه به مکاتبات و پیگیری‌های متعدد انجام شده در طی سا‌ل‌های گذشته، تایید وزیر نیرو برای ردیف عملیات اجرای طرح اخذ شده اما تا کنون ردیف اعتباری توسط سازمان برنامه و بودجه کشور برای آغاز عملیات اجرایی طرح اختصاص نیافته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: تا کنون 14 هزار میلیون ریال اعتبار برای تغذیه مصنوعی آهنگران و 4 هزار میلیون ریال برای آبرسانی از تجنود و آهنگران هزینه شده است.

120 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز برای پروژه تغذیه مصنوعی آهنگران/ اتمام پروژه 1401

قندهاری اظهار کرد: اعتبار مورد نیاز برای پروژه تغذیه مصنوعی آهنگران 120 میلیارد ریال و آبرسانی از تجنود و آهنگران دو هزار و 430 میلیارد ریال است.

وی در مورد زمان اتمام پروژه‌ها، گفت: در صورت تامین اعتبار پروژه تغذیه مصنوعی آهنگران در سال 1401 و پروژه آبرسانی از تجنود و آهنگران نیز در صورت تامین اعتبار در سال 1402 به اتمام خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی بیان کرد: از پروژه تغذیه مصنوعی آهنگران روستاهای شهرستان زیرکوه بهره‌مند خواهند شد.

قندهاری بیان کرد: از پروژه آبرسانی تجنود و آهنگران نیز شهرهای حاجی آباد، اسفدن، زهان، قهستان و 140 روستای مسیر طرح بهره‌مند می‌شوند.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب