سرویس: اجتماعی کد خبر: 96059 ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹

برادر سردار شهید آخوندی مطرح کرد؛

محبت شهید آخوندی به شهید نسیم افغانی/ مادرم خود را مادر شهید افغانی می‌داند

برادر شهید آخوندی با بیان این‌که فرماندهان، رزمندگان را برادر خود می‌دانستند افزود: نیروهای افغانستان چون غریبه بودند، فرماندهان به خصوص شهید آخوندی، محبت بیشتری به آن‌ها داشتند.

محبت شهید آخوندی به شهید نسیم افغانی/ مادرم خود را مادر شهید افغانی می‌داند

محمدولی آخوندی برادر سردار شهید محمدجواد آخوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: شهید نسیم افغانی در گردان سیف‌الله به فرماندهی شهید آخوندی حضور داشت.

وی افزود: این گردان زیرنظر تیپ جوادالائمه علیه‌السلام و لشکر 5 نصر به فرماندهی سردار شهید نورعلی شوشتری بود.

آخوندی گفت: در عملیات والفجر1، یکی از سنگرهای دشمن، رزمندگان اسلام را اذیت می‌کرد که شهید آخوندی، دو نفر از رزمندگان که شجاعت بیشتری داشتند، جهت نابودکردن آن سنگر فرستاد که یکی از این افراد، شهید نسیم افغانی بود و هر دو نفر شهید شدند.

وی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس، فرماندهان برای رزمندگان احترام بیشتری قائل بودند و به همین دلیل در دل رزمندگان جای داشتند و این رفتارها باعث شد شهید نسیم افغانی بگوید "من جانم را فدای آخوندی می‌کنم".

برادر شهید آخوندی گفت: نیروهای افغانستان در دوران دفاع مقدس، یار ما بودند و نیروهای سپاه نیز بعد از جنگ به خصوص زمانی که طالبان به افغانستان حمله کرد، یار افغانستانی‌ها بودند.

وی با بیان این‌که فرماندهان، رزمندگان را برادر خود می‌دانستند افزود: نیروهای افغانستان چون غریبه بودند، فرماندهان به خصوص شهید آخوندی، محبت بیشتری به آن‌ها داشتند.

آخوندی گفت: اصالت ما از شهرستان نهبندان است و چون نزدیک مرز زندگی می‌کردیم، نزدیکی فرهنگی باعث شده بود افغانستانی‌ها را جزو خانواده خود بدانیم و هنوز نیز برای آن‌ها احترام ویژه‌ای قائل هستیم.

وی اظهار کرد: مادر سردار شهید آخوندی اعلام کرده شهید نسیم افغانی فرزند من است و یک فرزندم گفته خود را فدای فرزند دیگرم می‌کند. شهید نسیم افغانی پدر و مادر ندارد و من مادر او هستم و دوست دارم در تشییع پیکر مطهرش شرکت کنم.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب