سرویس: اجتماعی کد خبر: 96052 ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹

بازدید مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری خراسان جنوبی از مرکز اجتماع درمان محور بهزیستی

بهاری مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری خراسان جنوبی عصر دیروز به همراه عرب نژاد مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی از مرکز اجتماع درمان مدار یا همان TC بهزیستی دیدن کردند.

بازدید مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری خراسان جنوبی از مرکز اجتماع درمان محور بهزیستی

به گزارش خبرنگار خاورستان، بهاری مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری خراسان جنوبی عصر دیروز به همراه عرب نژاد مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی و مدیران و معاونان این اداره از مرکز اجتماع درمان مدار یا همان TC بهزیستی دیدن کردند.

 عرب نژاد در ابتدای بازدید گزارشی از روند فعالیت های مرکز اجتماع درمان مدار که تنها مرکز اقامتی بلندمدت استان هست ارائه داد و افزود: هدف بهزیستی از راه اندازی و حمایت های بهزیستی از این مراکز از جمله مراکز بهبودی و اقامتی میان مدت (کمپ ها)، مراکز اقامتی بلند مدت(tc) مراکز درمان سوء مصرف سرپایی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و کمک به حل معضلات و آسیب های اجتماعی و درمان پایدار افراد دارای سوء مصرف مواد و همچنین کمک به باتوان آنان از لحاظ شغلی و درآمدی است.

وی افزود: در سال گذشته تعداد چهار هزار و ۹۹۵ نفر از مراکز درمان و کاهش آسیب مصرف مواد تحت نظارت بهزیستی خدمات دریافت کرده و از زمان راه اندازی این مرکز اجتماع درمان مدار بیش از ۴۳۹ نفر تحت درمان و بازتوانی قرار گرفته اند.

بهاری مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه بازدید مراکز فرهنگی اجتماعی در دستور کار این سازمان است، گفت: امیدواریم اینگونه بازدیدها کمکی برای حل گرفتاری  این مراکز باشد و با انعکاس مشکلات آنها به سازمان های گوناگون زمینه را برای حل آن فراهم کنیم.

 بهاری با اشاره به فعالیت سمن های استان در حوزه اجتماعی، افزود: باید از ظرفیت این موسسات برای حل آسیب های اجتماعی در استان استفاده شود و برای توانمند سازی آنها قدم هایی برداریم. 

وی ادامه داد: اکنون سمن های فعالی در حوزه آسیب های اجتماعی در استان فعالیت می کنند که جوابگو مشکلات اجتماعی و فرهنگی خراسان جنوبی هستند. 

بهاری ایجاد مراکز مدرن از نیازهای استان دانست و عنوان کرد: تجهیز این موسسات کمک شایانی در جهت حل مشکلات اجتماعی و فرهنگی خراسان جنوبی می کند.

اولین مرکز اجتماع درمان محور در خراسان جنوبی 

سمن مدیر مرکز اجتماع درمان محور( Tc ) نیز در این بازدید با بیان اینکه فرایند درمان بیمار در این مرکز غیر دارویی است، گفت: کار اصلی این مرکز جداسازی این افراد از محل سابق و قراردادن انها در یک محیط آموزشی وساختار مند است و  هدف مرکز تغییر خط زندگی فرد و اصلاح رفتارهای ناکار فرد است.

سمن افزود: افرادی که اعتیاد به مواد مخدر را کنار گذاشته اند برای سالم سازی فکر و ذهن به مدت 4 تا 6 ماه در این مرکز حضور فیزیکی دارند.

 وی ظرفیت این مرکز را بین 30 تا 90 نفر اعلام و تصریح کرد: اکنون با توجه به شیوع کرونا فقط 11 نفر در این مرکز حضور دارند. 

سمن با بیان اینکه اولین و تنهاترین مرکز اجتماع درمان محور در استان هستیم، عنوان کرد: هزینه های این مرکز بسیار بالاست  که بسیاری از هزینه های آن توسط سازمان بهزیستی تامین می شود که جای تشکر و قدردانی فراوان دارد. 

مدیر مرکز اجتماع درمان محور با تاکید به تمرکز به امور درمانی، خاطرنشان کرد: کلاس های مهارتی برای افراد دراین مرکز انجام می گیرد که  گواهی معتبر برای آنها صادر می شود.

مدیرکل دفتراجتماعی نیز پس از بازدید قسمتهای  گوناگون این مرکز برای حل مشکلات آن دستورات لازم را صادر و از مدیر  مرکز درخواست کرد تا در اولین فرصت خواسته های خود را از طریق بهزیستی دربخشهای گوناگون همچون فرمانداری، شهرداری، سازمان ورزش وجوانان و شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر به این دفتر ارائه تا پیگیری لازم  انجام گیرد.

انتهای پیام/ ۱۳۲

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب