سرویس: اجتماعی کد خبر: 96033 ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

مجلس یازدهم به دنبال حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم است

خسروی گفت: مقام معظم رهبری در اولین پیام خود به مجلس یازدهم حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی را مورد تاکید قرار دادند و حالا نمایندگان مردم نیز به تبعیت از ایشان و به عنوان نیروهای انقلاب که به مردم وعده حل مشکلات داده‌اند به دنبال رفع مشکلات هستند.

مجلس یازدهم به دنبال حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم است

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، شب گذشته در جمع نمازگران مسجد الحسین جوادیه(ع) بیرجند، ضمن تشکر از حضور مردم در تمام صحنه‌های انقلاب و بخصوص در انتخابات مجلس یازدهم تشکر کرد و گفت: ما نمایندگان مردم خدمتگزار شما مردم هستیم و دعا کنید بتوانیم در خدمتگزاری به شما مردم شریف کوتاهی نکنیم.

وی با اشاره به این‌که خشنود کردن خداوند هنر می‌خواهد، اظهارکرد: یکی از جاهایی که انسان می‌تواند خدا را خشنود کند، خواندن نماز در اول وقت است ولی اگر انسان نماز را با تاخیر بخواند، اشکالی ندارد و در قیامت جزو گروه بی نمازها محسوب نمی‌شود، اما خداوند را هم خشنود نکرده است.

وی با اشاره به حدیثی از اما رضا (ع) با این مضمون که « در نزد خداوند، بعد از اهمیت به واجبات، چیزی شایسته تر از خشنودکردن مومن نیست»، تصریح کرد: می‌خواهم به خودم و مسئولان کشور بگویم که امروز نمونه بارز خشنود کردن مومن، حل کردن مشکلات معیشتی و اقتصادی آنهاست.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: انصافا مردم ما مردم خوبی هستند و حضورشان در زمان جنگ تحمیلی و دوران پس از آن و همچنین اخیرا کمک‌های بی نظیرشان در رزمایش مواسات و همدلی، مثال زدنی است.

خسروی ادامه داد: در حالی که خود مردم با مشکلات متعددی مواجه بودند، اما کمک‌های مومنانه خود را دریغ نکردند که این رفتارشان به تبعیت از اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است که پس از سه شبانه روز روزه داری، اما افطاری خود را به مسکین، یتیم و اسیر دادند. در واقع این مردم لقمه‌ها را از گلوی خودشان گرفتند و به تبعیت از علی ابن ابی طالب (ع)، به افراد نیازمندتر بخشیدند.

مسئولان در قبال زحمت‌های چهل ساله مردم چه کرده‌اند؟

وی با بیان این‌که مردم طی این چهل سال عمر انقلاب، حضورشان را در راهپیمایی های روز قدس، 22 بهمن، انتخابات و .... به اثبات رسانده‌اند، گفت: اما همیشه این سوال مطرح است که مسئولین چه کرده‌اند و آیا جواب حضور حماسی 40 ساله مردم ، اکنون مواجهه با دلار 20 هزار تومانی، سکه 9 میلیون تومانی، مسکن سر به فلک کشیده‌ای که سبب شده تا جوانان هوس ازدواج هم نکنند، است؟ بنده هم از خود شما مردم بوده و در جریان تمام مشکلات هستم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که انسان از آینده خبر ندارد و نمی‌توان وعده داد که تا چهارسال آینده من و مجلس یازدهم چه اقداماتی انجام خواهیم داد، تصریح کرد: من از طرف خودم هم نمی‌توانم قول بدهم، چه برسد به 270 نماینده دیگر مجلس. همانطور که پیغمبر(ص) فرمود: « خدایا به اندازه یک چشم به هم زدن هم ما را به خودمان وامگذار» که از این جمله برداشت می‌شود که حتی در یک چشم به هم زدن هم انسان عوض می‌شود؛ همانطور که تاکنون بسیاری از انقلابیون ما از آقای منتظری؛ قائم مقام امام خمینی (ره) گرفته تا نخست وزیر دو دوره مقام معظم رهبری تا فلان دادستان و امام جمعه قم، از نیمه راه برگشتند.

حسین خسروی در مسجد الحسین جوادیه

هَم و غم مجلس یازدهم، حل گرانی‌ها است

خسروی ادامه داد: طی این یک ماهی که از عمر مجلس یازدهم می‌گذرد، هَم و غم همه نمایندگان حل مشکل گرانی است. حالا معلوم نیست در عمل چه اتفاقی بیفتد چرا که بخشی از کار به دست مجلس است و بخش دیگر در دست دولت به عنوان مجری و قوه قضائیه به عنوان نظارت است و اگر دولت به وظایفش عمل نکرد، باید قوه قضائیه با او برخورد کند.

وی تصریح کرد: یکی از مسئولین اجرایی کشور در سال 92، در جلوی مردم قسم خورد که اگر مشکلات مردم قابل حل نبود، کاندید ریاست جمهوری نمی‌شد. اما اکنون پس از 7 سال می‌بینیم که نه تنها مشکلات کم نشده؛ بلکه اضافه هم شده است. در حالی که از زمانی که وی قسم می‌خورد، دلار 3 هزار تومانی به 20 هزار تومان و پراید 7 میلیون تومانی به 80 میلیون تومان رسیده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که قوه قضائیه نظارت بر حسن اجرای قوانین را بر عهده دارد و باید در چنین مواردی برخورد کند، افزود: مجلس یک گوشه کار است و باید دولت، قوه قضائیه و مجلس با هم افزایی با هم کار کنند تا نتیجه بگیرند.

خسروی اظهارکرد: مقام معظم رهبری در اولین پیام خود به مجلس یازدهم حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی را مورد تاکید قرار دادند و حالا ما هم به تبعیت از ایشان و به عنوان نیروهای انقلاب که به مردم وعده حل مشکلات داده ایم، به دنبال رفع مشکلات هستیم.

وی با بیان این‌که گزارشی که از عمر یک ماهه مجلس یازدهم می‌توان ارائه داد، این است که تاکنون فقط ارکان تشکیلاتی مجلس شکل گرفته و 13 -12 کمیسیون مختلف مجلس تشکیل شده  است، ادامه داد: بعد از مراحل سرکشی و تشکیلاتی، مجلس عملا وارد مرحله پیگیری مشکلات می‌شود که هم و غم مجلس یازدهم، حل مشکلات اقتصادی و گرانی است.

ادامه روند اقتصادی موجود سبب استیضاح دولت می‌شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: روسای کمیسیون های مجلس در نامه‌ای به رئیس جمهور عنوان کرده‌اند که بنای ما با دولت بر همکاری است، اما به عنوان نمایندگان مردم، علاوه بر همکاری، جلوی کم کاری ها را هم خواهیم گرفت. همچنین در این خصوص دولت باید طرحی را به منظور حل مشکلات اقتصادی به مجلس ارائه دهد که اگر ارائه نشد یا ناقص ارائه شد و یا همین سبک غلط ادامه پیدا کرد، مجلس بر اساس وظیفه قانونی اش، استیضاح و سوال از دولت را انجام خواهد داد.

خسروی با تاکید بر این‌که عملکرد سه قوه نباید در جهت حذف یکدیگر باشد، افزود: اگر مردم نباشند نه رئیس جمهور هست و نه مجلس. همه ما مدیون مردم هستیم و ان‌شاءالله به دعای خیر مردم، خداوند دلهای مسئولان را به هم نزدیک کند.

انتهای پیام/7

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب