سرویس: اجتماعی کد خبر: 96032 ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

علم هیچگونه ارتباطی با بسیاری از قانون شکنی ها و کمرنگ شدن ارزش ها ندارد

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه علم هیچگونه ارتباطی با بسیاری از قانون شکنی ها و کمرنگ شدن ارزش ها ندارد، گفت: صاحبان علم اگر چنانچه بخواهند عادلانه قضاوت کنند، همه ارزش‌ها، ایمان‌ها و کمالات باید همراه با علم باشد.

علم هیچگونه ارتباطی با بسیاری از قانون شکنی ها و کمرنگ شدن ارزش ها ندارد

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار زنگویی رئیس جدید دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی، اظهار کرد: دعا می کنم که انشاءالله شما و همه افرادی که در سنگرهای علم نشسته اند، بتوانند به وظیفه خود عمل کنند.

وی افزود: علم نور است اما همواره یک عنصر مشروط است که اگر شرایط آن مهیا باشد نوری است که انسان را به مقصد خواهد رساند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: بشر قرن ها در جهل بود و از همان کورسوی نور فطرت، همان آدم بی سوادِ جاهل راهش را پیدا می کرد و سپس رشته های مختلف علمی دنیا را پر کرد و انفجار علم صورت گرفت که البته این اتفاق بسیار خوبی است اما متأسفانه شرایط آن حفظ نشد.

آیت الله عبادی تصریح کرد: افرادی که امروز این دنیای تاریک و ظلمانی را ایجاد کرده‌اند، گواهینامه‌های رده‌های بالای علمی دارند اما هم خودشان گمراه هستند و هم دیگران را گمراه کرده‌اند و باعث شده تا بشر و دانشمند قرن 21 راه خانه اش را گم کند.

وی بیان کرد: علم وقتی نتیجه صحیح می دهد که ایمان به آن جهت و هدف دهد، لذا چنین علمی انسان را به مقصد می رساند، اما وقتی ایمان نباشد و هدفی مطرح نباشد، چنین علمی هرگز انسان را به مقصد نمی رساند.

امام جمعه بیرجند با اشاره با اینکه فرمایشات حضرت امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب نسبت به دانشگاه‌ها را نباید هرگز فراموش کنیم، گفت: دانشگاه‌ها یک ضرورت اجتناب ناپذیرند اما به هر نسبتی که شرایط آن رعایت نشده، آسیب ها را مشاهده می کنیم.

آیت الله عبادی مطرح کرد: علم هیچ‌گونه ارتباطی با بسیاری از قانون شکنی ها و کمرنگ شدن ارزش ها ندارد بلکه این موارد را در صحنه سازی ها، تبلیغات، جنگ های روانی و نفوذها انجام داده اند.

وی ادامه داد: صاحبان علم اگر چنانچه بخواهند عادلانه قضاوت کنند، همه ارزش‌ها، ایمان‌ها و کمالات باید همراه با علم باشد.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی با بیان اینکه متأسفانه اصل تأثر محیط های دانشگاه های ما از محیط های غربی است، بیان داشت: قطعا پس از انقلاب این تأثیرپذیری هر چند ناچیز، اضافی است، زیرا دانشگاه های ما باید اسوه باشند تا غرب را هدایت کنند.

آیت الله عبادی اضافه کرد: نتیجه دانش غرب همینی است که امروز در جهان می بینید و هر شب نیز در تلویزیون مشاهده می کنید که دانشمندان چه می کنند و کار دانش ها به کجا رسیده است.

وی ادامه داد: وحشیگری محض امروز، اقتضای علم نیست بلکه نفوذ هوای نفس در علم، عالم و دانشمند است.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: امیدواریم با شرایط خاصی که امروز در جهان پیش آمده، ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب که آرمان‌های انبیاء الهی است و کمالات انسان در آن مطرح است بتواند بشر را از بن‌بستی که در آن افتاده است، نجات دهد.

آیت الله عبادی تأکید کرد: باید در ایران اسلامی در جهت محیط‌های دانشگاهی یک تجدید نظری صورت گیرد تا دانشگاه‌های ما برای جهان الگو باشند.

وی افزود: با توجه به این همه دانشجو و اساتید بسیجی و همچنین شرایط عمومی و جهانی، اکنون وقت یک تجدید نظر است.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی یادآور شد: گزارشات مختلفی ارسال می گردد، اما گزارشاتی که از دانشگاه پیام نور به دستمان می رسد غالبا رضایت بخش است که یک وجه آن این است که چون حالت نیمه حضوری دارد، دانشجو از اصالت‌های خانوادگی خود منسلخ و کنده نمی شوند، لذا هم به کسب علم می‌پردازد و هم اصالت‌های خانوادگی و ارزش‌های سنتی و ایمانی را حفظ می کند.

آیت الله عبادی خاطر نشان کرد: امروز وقت یک تجدید نظر است که به آرمان‌های انقلاب در محیط‌های علمی برگردیم زیرا وقتی دانشگاه‌ها ایده آل شد، جامعه و کشور ایده آل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این دانشگاه‌ها هستند که باید پیام انقلاب را به سراسر جهان برسانند، افزود: علم و ایمان هر دو ضرورت است و دانشگاه‌ها باید در هر دو جهت جامعه خود را تغذیه کنند.

امام جمعه بیرجند در پایان گفت: ارزش علم به ایمان و ارزش ایمان به عمل است، لذا امیدواریم دانشگاه‌ها درصحنه و میدان عملی وارد شوند و نیازهای جامعه را بر اساس علم و ایمان رفع کنند.

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب