سرویس: سیاسی کد خبر: 95918 ۰۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

واکنش‌ها به کشته‌شدن قاضی منصوری/ مقامات رومانی باید پاسخ‌گوی حادثه باشند

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: ما از مقامات و پلیس رومانی می خواهیم به وظایف قانونی خود عمل کرده و در خصوص نحوه و علت دقیق این حادثه گزارش رسمی ارائه کنند.

واکنش‌ها به کشته‌شدن قاضی منصوری/ مقامات رومانی باید پاسخ‌گوی حادثه باشند

به گزارش خاورستان، سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران ضمن تایید خبر مربوط به درگذشت قاضی منصوری، افزود: منتظر دریافت گزارش رسمی علت این حادثه هستیم و از مقامات رومانیایی درخواست داریم علت دقیق حادثه را رسما به ما اعلام کنند.  

موسوی خاطرنشان کرد: وی مدتی قبل به سفارت ایران مراجعه و درباره نحوه بازگشت خود به ایران رایزنی کرده بود و از آنجا که تحت تعقیب قوه قضاییه ایران از طریق پلیس بین الملل بود، توسط پلیس اینترپل رومانی دستگیر شد. بر این اساس ما از مقامات و پلیس رومانی می خواهیم به وظایف قانونی خود عمل کرده و در خصوص نحوه و علت دقیق این حادثه گزارش رسمی ارائه کنند.

علی باقری معاون بین‌الملل قوه قضاییه نیز در ارتباط تلفنی با خبر بیست و سی جمعه شب شبکه دو سیما درباره آخرین جزئیات خبر مرگ غلامرضا منصوری قاضی سابق کشور و متهم متواری پرونده اکبر طبری در هتل محل اقامتش در رومانی، افزود: مطلع شدیم یکی از شهروندان ایرانی در رومانی که تحت تعقیب دستگاه قضایی ایران بود درگذشته است و سفارت ایران در بخارست و پلیس اینترپل ما پیگیر موضوع هستند تا از زوایای حادثه مطلع شوند.

وی گفت: در تماس‌هایی که تا این لحظه با مقامات رومانیایی داشته‌ایم این احتمال وجود دارد که وی خودکشی کرده باشد، اما اینترپل ایران پیگیر این موضوع است که فردی که تحت تعقیب دستگاه قضایی بوده است باید به‌گونه‌ای تحت نظر باشد که صدمه‌ای به او وارد نشود.

معاون بین‌الملل قوه قضاییه ادامه داد: تعداد دیگری از متهمان تحت تعقیب در کشورهای غربی داریم که این کشورها همکاری خوبی برای استرداد آن‌ها انجام نمی‌دهند.

وی تاکید کرد: ابعاد مختلف پرونده‌ای که قاضی منصوری درگیر آن بود به دلیل اینکه طرف‌های دیگر موضوع در اختیار قوه قضاییه هستند روشن است و نبود وی صدمه‌ای به ابعاد مختلف پرونده وارد نمی‌کند هر چند که استرداد او می‌توانست به بازگشت وجوه و اموالی که توسط وی اختلاس شده است و همچنین مجازات او کمک کند.

باقری تصریح کرد: پرونده ابعادش روشن است و درگذشت این فرد ایرادی به اتمام روشن پرونده وارد نمی‌کند.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب