سرویس: اجتماعی کد خبر: 95900 ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷

بسته خبری 27 خردادماه پلیس خراسان جنوبی؛

32 میلیارد ریال عواید نامشروع سرباند معروف قاچاق مواد مخدر توقیف شد/ برق‌ جان کودک 5 ساله را گرفت

سرهنگ پارسافر از توقیف 32 میلیارد ریال از عواید نامشروع خریدوفروش مواد مخدر توسط سرباند معروف قاچاق مواد مخدر خبر داد.

32 میلیارد ریال عواید نامشروع سرباند معروف قاچاق مواد مخدر توقیف شد/ برق‌ جان کودک 5 ساله را گرفت

به گزارش خبرنگار خاورستان، بسته خبری 27 خردادماه، پلیس خراسان‌جنوبی به شرح زیر است؛ 

دستگیری 3 سارق متواری و تحت تعقیب در شهرستان" سرایان"

سرهنگ علی وطن‌دوست فرمانده انتظامی سرایان گفت: با توجه به وقوع چند فقره سرقت و دستور مرجع قضائی در خصوص دستگیری سارقان تحت تعقیب، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی شهرستان سرایان قرار گرفت.

وي افزود: مأموران فرماندهی انتظامی بخش سه قله با بررسی‌های تخصصی و اشراف اطلاعاتی محل اختفای سارقان را شناسایی و در 2 عملیات جداگانه 3 متهم تحت تعقیب را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی سرایان بيان کرد: متهمان دستگیرشده سابقه سرقت احشام داشتند که به حبس محکوم و تحت تعقیب بودند که توسط مأموران پلیس دستگیر شدند.

سرهنگ وطن‌دوست خاطرنشان کرد:  از محل اختفای سارقان دستگیرشده 35 گرم هروئین کشف شد که سارقان تحت تعقیب به مقام قضائی معرفی و روانه زندان شدند.

کشف 40 کیلو و 725 گرم تریاک در شهرستان"درمیان"

سرهنگ حسن دشتستانی فرمانده انتظامی درميان اظهار کرد: عصر روز گذشته مأموران انتظامی شهرستان درمیان هنگام  گشت زنی و تأمین امنیت محورهای مواصلاتی به یک موتورسیکلت مشکوک شدند و به راکب موتور دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان درمیان گفت: راکب موتور با مشاهده مأموران متواری شد و با انداختن یک کیسه محل را ترک کرد که مأموران در بررسی محتویات کیسه 40 کیلو و 725 گرم تریاک کشف کردند.

سرهنگ دشتستانی تصریح کرد: مأموران موتورسیکلت متواری شده را تعقیب کردند ولی با توجه به کوهستانی بودن منطقه راکب موتور متواری شد و عملیات پلیس برای دستگیری متهم ادامه دارد. 

کشف48 کیلو و 200 گرم تریاک در بازرسی از کامیون در"نهبندان"

 سرهنگ احسان رحیمی فرمانده انتظامی نهبندان اظهار کرد: مأموران فرماندهی انتظامی شهرستان نهبندان هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک کامیون کشنده مشکوک شدند و خودرو را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.

فرمانده انتظامی نهبندان گفت: مأموران در بازرسی از خودرو که به‌طرف شهرهای مرکزی کشور درحرکت بود؛ 48 کیلو و 200 گرم تریاک کشف و در این رابطه 2 متهم دستگیر کردند.

سرهنگ رحیمی بابیان این‌که متهمان دستگیرشده به مقام قضائی معرفی و روانه زندان شدند؛ تصریح کرد: مبارزه با پديده شوم مواد مخدر با جديت از سوي پليس دنبال می‌شود و از شهروندان درخواست داریم در صورت مشاهده و برخورد با فروشندگان مواد مخدر و هرگونه بی‌نظمی و اخلال در نظم عمومي، با مرکز فوریت‌های پليسي110تماس و موضوع را به پليس اطلاع دهند.

برق‌ جان کودک 5 ساله را گرفت

سرهنگ محمود زال بیکی فرمانده انتظامی قاین گفت: در پي تماس با مرکز فوریت‌های پليسي 110 مبني بر برق‌گرفتگی در شهر آرین شهر اين شهرستان، بلافاصله مأموران به محل موردنظر اعزام و موضوع را بررسي کردند.  

وی افزود: برابر اعلام مأموران کودک 5ساله هنگام بازي با ماشین لباسشویی متأسفانه دچار برق‌گرفتگی شده و جان خود را ازدست‌داده است.

فرمانده انتظامي قاین تصريح کرد: خیس بودن کف حیاط و اتصال در بدنه ماشین لباسشویی باعث اتصال جريان برق با بدنه و برق‌گرفتگی کودک شده و متأسفانه علی‌رغم احیاء کارکنان درمانگاه در بيمارستان کودک جان خود را از دست داد.

سرهنگ زال بیکی خاطرنشان کرد: کارشناسان بهترين اقدام در مواجه با برق‌گرفتگی را قطع برق از کنتور می‌دانند که در زمان عدم دسترسي به کنتور مصدوم را بايد با اشياي خشک و ابزار نارسانا مانند چوب و پلاستيک از منبع برق جدا کرد.

اجرای طرح برخورد با موتورسیکلت‌سواران متخلف در "سربیشه  "

سرهنگ احمدرضا کارگر فرمانده انتظامی سربیشه اظهار کرد: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و به‌منظور برخورد با موتورسیکلت‌سواران متخلف، طرح ارتقا امنیت اجتماعی در شهرستان سربیشه اجرا شد.

وی بیان کرد: این طرح با حضور تیم‌های گشتی پلیس اجرایی شد که در این طرح 18 دستگاه موتورسیکلت توقیف‌شده،  روانه پارکینگ و متخلفان با تشکیل پرونده به مراجع قانونی معرفی شدند.

سرهنگ کارگر در پایان افزود: مخلان نظم و امنیت عمومی بدانند پلیس هرگز مجال قدرت‌نمائی را به متخلفان نخواهد داد و با تمام توان در راستای برقراری نظم و امنیت شهرستان تلاش می‌کند.

32 میلیارد ریال عواید نامشروع سرباند معروف قاچاق مواد مخدر توقیف شد

 سرهنگ محمود پارسا فر معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به تداوم برگزاری جلسات كميته شناسايی اموال قاچاقچيان مواد مخدر در جهت مبارزه با جرم پول‌شویی، اموال یکی از سر باندهای معروف مواد مخدر که به اتهام حمل محموله سنگین مواد مخدر دستگیر و در زندان به سر می‌برد بررسی و تحت نظارت قرار گرفت.

وی بیان کرد: مأموران پلیس آگاهی در بررسی اموال و دارایی‌های قاچاقچی معروف به این نتیجه رسیدند که متهم هیچ‌گونه فعالیت اقتصادی نداشته و کلیه اموال و دارایی‌های وی که به نام خود و اعضای خانواده وی به ثبت رسیده از طریق عواید نامشروع خریدوفروش مواد مخدر حاصل‌شده است.

سرهنگ پارسافر ادامه داد: مأموران در تحقیقات خود و با بررسی‌های فنی، حساب‌های مختلف متهم را که وجوه به‌صورت كارت به كارت واريز و برداشت‌شده و در یک‌لحظه در چندين حساب جابه‌جا و انتقال شده است را شناسایی کردند و ضمن هماهنگی با مقام قضائی این حساب‌ها مسدود و 2 باب منزل مسکونی و 4 خودروی سواری متعلق به متهم نیز توقیف شد.

وی با اشاره به ارزش 32 میلیارد ریالی اموال توقیف‌شده تصریح کرد: پلیس ضمن برخورد قاطع با حمل و توزیع‌کنندگان مواد مخدر؛ با هوشیاری تراکنش‌های مالی نامشروع را در جهت مبارزه با پول‌شویی رصد کرده و بدون اغماض با مفسدان اقتصادی نیز برخورد خواهد کرد.

120 کیلوگرم تریاک طی 2 عملیات جداگانه در"خوسف"کشف شد

 سرهنگ كاظم صادقی فرمانده انتظامی خوسف گفت: مأموران انتظامي شهرستان خوسف در اجرای طرح كنترل محورهاي مواصلاتي هنگام كنترل محورهاي مواصلاتي در بازرسی از یک سواری پراید 79 کیلو و 400 گرم تریاک کشف و در این رابطه 2 متهم دستگیر کردند.

وی افزود: در عملیات دیگر مأموران در بازرسی از یک سواری پژو 41 کیلو و 350 گرم کشف و یک متهم دستگیر کردند.

سرهنگ صادقی تصریح کرد: درمجموع این 2 عملیات 120 کیلو و 750 گرم تریاک کشف، 3 متهم دستگیر و 2 خودرو توقیف شد که متهمان با تشکیل پرونده و دستور مقام قضائی روانه زندان شدند.

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب