سرویس: اقتصادی کد خبر: 95882 ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی:

عملیات محرومیت زدایی بخش دُرح آغاز شد/ اختصاص 250 میلیارد تومان اعتبار

سلم‌آبادی گفت: در راستای سند محرومیت زدایی و توسعه بخش درح ۱۱۴ میلیارد تومان منابع بلاعوض و ۱۳۶ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص می‌یابد تا پروژه‌های تعریف شده ظرف مدت پنج سال تکمیل شود.

عملیات محرومیت زدایی بخش دُرح آغاز شد/ اختصاص 250 میلیارد تومان اعتبار

به گزارش خبرنگار خاورستان، 15 مهرماه سال گذشته همزمان با سفر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور 4 تفاهم نامه بین استانداری خراسان جنوبی و چهار نهاد کشوری برای توسعه و پیشرفت چهار شهرستان مرزی خراسان جنوبی که شامل درمیان، زیرکوه، سربیشه و نهبندان می‌شود منعقد شد.

چهار نهاد متولی پیشرفت و توسعه شهرستان های مرزی خراسان جنوبی نیز شامل ستاد اجرایی حضرت امام(ره) به عنوان دستگاه معین شهرستان نهبندان، کمیته امداد امام خمینی(ره) دستگاه معین سربیشه و به خصوص بخش درح، بنیاد مستضعفان دستگاه معین درمیان و مجموعه سپاه و بسیج سازندگی به عنوان معین شهرستان مرزی زیرکوه تعیین شدند.

حال پس از گذشت حدود 9 ماه از انعقاد تفاهم نامه اغلب دستگاه های اجرایی فعالیت‌های اجرایی و جذب و تخصیص اعتبار را برای شهرستان‌های تعیین شده آغاز کردند.

با توجه به اینکه محرومیت زدایی شهرستان سربیشه به ویژه بخش درح با کمیته امداد امام خمینی (ره) است در این خصوص وبرنامه های انجام شده تا کنون با مدیر کل کمیته امداد استان خراسان جنوبی گفت و گو کردیم.

تخصیص 40 میلیارد ریال اعتبار

رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای محرومیت‌زدایی بخش درح شهرستان سربیشه به کمیته امداد استان تخصیص یافته که براساس اولویت هزینه می‌شود.

وی افزود: لازمه هزینه‌کرد این اعتبار مشخص شدن اولویت‌های محرومیت‌زدایی در بخش درح و مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: تاکنون نشست‌های متعدد برای مشخص شدن پروژه‌ها برگزار و اولویت‌بندی آن تقریبا انجام شده است که در صورت نهایی شدن به مرحله اجرا می‌رسد.

سلم آبادی عنوان کرد: بر همین اساس برای هر پروژه، قرارداد سه جانبه‌ای با دستگاه‌های مختلف به امضا می‌رسد تا در یک کار مشارکتی با استفاده از اعتبارات تخصیص یافته محرومیت‌زدایی بخش درح انجام شود.

وی اظهار کرد: نوسازی مدارس، کشاورزی، آب و فاضلاب روستایی، صدا و سیما از جمله دستگاه‌هایی است که برای این محرومیت‌زدایی باید پای کار باشند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: پس از امضای قراردادها عملیات محرومیت‌زدایی در سال جاری آغاز خواهد شد.

سلم آبادی اظهار کرد: تاکنون حدود ۲3 پروژه محرومیت‌زدایی در حوزه‌های مختلف مشخص شده است.

وی افزود: برای برخی از دستگاه‌های اجرایی که قدرت تامین اعتبار این موضوع را نداشته باشند استانداری نیز همکاری می‌کند، اما لازمه اجرای سند محرومیت‌زدایی بخش درح همکاری تمام بخش‌ها است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: بر اساس سند محرومیت‌زدایی بخش درح باید پروژه‌های تعریف شده ظرف مدت پنج سال به تکمیل برسد اما تلاش بر این است که مدت اجرای پروژه‌ها به سه سال کاهش پیدا کند.

اختصاص 250 میلیارد تومان اعتبار برای محرومیت زدایی بخش درح/ اجرای 23 پروژه در سال جاری

سلم آبادی گفت: در راستای سند محرومیت زدایی و توسعه بخش درح ۱۱۴ میلیارد تومان منابع بلاعوض و ۱۳۶ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص می‌یابد تا پروژه‌های تعریف شده ظرف مدت پنج سال تکمیل شود.

وی با بیان این‌که کمیته امداد ۲۲ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای اجرای ۲۳ پروژه اولویت‌دار سند توسعه درح در سال جاری تخصیص می‌دهد، تاکید کرد: بخشی از پروژه‌ها در دهه فجر و هفته دولت سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی افزود: احداث مخزن آبرسانی، اصلاح و مرمت شبکه فرسوده آب شرب، آبرسانی به روستا، تجهیز ایستگاه‌های دیجیتال صدا و سیما، احداث دارالقرآن، تجهیزات دهیاری و خدمات آتش نشانی، تعیر و بازسازی خانه عالم، توسعه مرکز جامع خدمات شهری، توسعه فضای سبز، اجرای دیوار ساحلی، اجرای طرح هادی در ۱۱ روستا، احداث سالن ورزشی، توسعه کتابخانه، توسعه و بهسازی معابر شهری، اورژانس جاده ای ۱۱۵، احداث استخر ذخیره آب و احیا و مرت قنوات از جمله این پروژه ها است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب