سرویس: اجتماعی کد خبر: 95860 ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور خبر داد

برگزاری نهضت جهش تولید در سراسر کشور/ بیش از 7 میلیون بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد

زهرایی گفت: امسال نهضت جهش تولید در همه استان‌های کشور برگزار می‌شود و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

برگزاری نهضت جهش تولید در سراسر کشور/ بیش از 7 میلیون بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور پیش از ظهر امروز در همایش مجمع عمومی جهادگران خراسان جنوبی، ضمن درود به روح پاک شهدا و امام خمینی(ره) اظهار کرد: در نظام مقدسی، نَفَس می کشیم که از مبانی آن مظلوم نوازی و ظلم ستیزی است.

وی با بیان این که در این ۴۲ سال بعد از انقلاب اسلامی با تحریم روبه رو بودیم، افزود: در زمان جنگ تحمیلی در میدان جنگ خدمت می کردیم اما در زمان حال در عرصه‌های دیگری مانند سیل، زلزله و بیماری خدمت می‌کنیم، امروز دفاع مقدس نوینی داریم که همزمان با تکنولوژی رشد کرده، در واقع عرصه جهاد متفاوت شده اما نَفس آن تغییر نکرده است.  

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به این‌که ما امروز به ملت مقاوم نیاز داریم، گفت: عدالت اجتماعی، مقاومت سیاسی و مردم سالاری باید از جمله دستاوردهای این ملت می‌بود که متاسفانه محقق نشده است.

زهرایی با اشاره به این‌که بسیج باید در عرصه‌های مختلف ورود پیدا و تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند، تصریح کرد: هسته‌های جهادی خودجوش، تپنده و با عدم وابستگی به بروکراسی‌های اداری می‌توانند موفق باشند.

وی با بیان این‌که گام دوم انقلاب، گام مسئولیت پذیری است و به بلوغ رسیده است، افزود: در حال حاضر ما به دنبال جریان و تفکر جهادی و فناوری انقلاب هستیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان این‌که تفکر بر جریان جهادی باید به یک جامعه اسلامی برسد، گفت: محصول جریان جهادی تربیت انسان و بهانه‌ای برای تربیت نسل تراز انقلاب است.

زهرایی با اشاره به این‌که کار جهادی یک عرصه برای انسان سازی است، خاطرنشان کرد:خط شکنی یکی از تفاوت های انقلاب اسلامی با سایر نظام‌های دنیا است.

وی با اشاره به این‌که متأسفانه برخی می‌گویند بسیج حاکمیتی است اما متوجه شدند بسیج در طرح ملی مبارزه با کرونا به خوبی درخشید و نظام پزشکی ما را سربلند کرد، افزود: ۱۵۰ جهادگر بسیجی طلبه بدون ابلاغ برای تدفین اموات کرونایی وارد میدان شدند و  این یک خط شکنی است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور تصریح کرد: کرونا یک ویروس نا شناخته برای همه بود و کشورهای به اصطلاح پیشرفته نتوانستند با آن مقابله کنند اما در ایران همبستگی و همراهی بین مردم افزایش یافت و این تمدن اسلامی است.

زهرایی خاطرنشان کرد: در رزمایش کمک مومنانه هفت میلیون و ۱۵۰ هزار بسته معیشتی در ۵۰ روز بین نیازمندان تقسیم شد که ۴ میلیون این بسته‌ها با مشارکت مردم تهیه شد.

وی افزود: در این مدت تنها ۴۰۰ میلیارد تومان از کمک مردمی را توانستیم بر روی کاغذ بیاوریم و ۸۰۰ میلیارد تومان دیگر را نتوانستیم حتی بر روی کاغذ بیاوریم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به این‌که رزمایش کمک مومنانه یک مشق بود و مقام معظم رهبری از این رزمایش خشنود شدند، گفت: 3.5 میلیون خانوار نیازمند و آسیب دیده از کرونا که تحت حمایت هیچ نهاد حمایتی نبودند، شناسایی شدند. 

زهرایی ادامه داد: امسال نهضت جهش تولید در همه استان‌های کشور برگزار می‌شود و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

وی همچنین از تشکیل قرارگاه ویژه عملیات جهادی خبر داد و گفت: از جهادگران خواستاریم ماموریت حل نظام مسائل کشور را موضوع محور و جغرافیا محور بپذیرید و اگر نقطه ای دچار آسیب شده به آن توجه شود چرا که در غیر این صورت تبعات اجتماعی دارد.

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب