سرویس: اجتماعی کد خبر: 95762 ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

طی هفته گذشته انجام شد؛

امدادرسانی نیروهای هلال احمر به 84 حادثه دیده در خراسان جنوبی

رضایی از امداد رسانی نیروهای هلال احمر به 33 مورد حادثه و ۸۴ حادثه دیده طی هفته گذشته در خراسان‌جنوبی خبر داد.

امدادرسانی نیروهای هلال احمر به 84 حادثه دیده در خراسان جنوبی

به گزارش خاورستان، محمد رضا رضایی مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به حوادث هفته گذشته گفت: طی این مدت نیروهای هلال احمر به 33 مورد حادثه امدادرسانی کرده اند.

وی افزود: 26 مورد از خدمات امدادی در حوادث جاده‌ای، سه مورد شهری، دو مورد کوهستان و دو مورد به صورت حضوری ارائه شده است.

رضایی با بیان اینکه در مأموریت‌های هفته گذشته به 84 حادثه دیده امدادرسانی شده است، افزود: 73 نفر از حادثه دیدگان در حوادث جاده‌ای، هفت نفر در حوادث شهری، دو نفر در حوادث کوهستان و دو نفر به صورت حضوری از خدمات امدادی بهره مند شدند.

وی با بیان اینکه 119 نیروی هلال احمر در قالب 46 تیم عملیاتی به این حوادث اعزام شدند، افزود: 29 دستگاه آمبولانس و 18خودروی نجات هم در این حوادث به کارگیری شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین در هفته گذشته شش مورد عملیات رهاسازی توسط نیروهای هلال احمر انجام شده است.

3 ساعت تلاش برای جست و جوی پیرمرد 70 ساله

رضایی از مفقودی پیرمردی 70 ساله در روستای دونخی از توابع شهرستان درمیان در 48 ساعت گذشته خبر داد و افزود: با دریافت گزارشی ساعت 14 روز شنبه مبنی بر مفقود شدن این فرد، دو تیم عملیاتی متشکل از شش نجاتگر به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه پس از دو و نیم ساعت جستجو، فرد مفقود شده پیدا شد، افزود: با توجه به ارزیابی اولیه، رنج پیرمرد از بیماری آلزایمر باعث مفقودی وی شده بود.

رضایی افزود: با همکاری نیروهای انتظامی، امدادی هلال احمر و نیروهای مردمی این فرد با حال عمومی مطلوب به آغوش خانواده بازگشت.

سقوط از ارتفاع حادثه آفرید

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به دیگر حوادث 48 ساعت گذشته بیان کرد: با دریافت گزارشی مبنی بر سقوط یک فرد از ارتفاع در ساعت 12:21 روز جمعه، نیروهای هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه سقوط یک فرد از ارتفاعات روستای ارک بیناباد باعث صدمه وی شده بود، افزود: این فرد در قسمت هایی اعم از ناحیه سر، شکم و ران دچار آسیب شده بود.

رضایی گفت: پس از انجام اقدامات اولیه توسط نیروهای امدادی هلال احمر، فرد حادثه دیده ساعت ۱۶:۲۱ به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

وی با بیان اینکه نیروهای امدادی همواره برای خدمت به شهروندان و رسیدگی به حوادث احتمالی آماده هستند، اظهار کرد: شهروندان در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای ضمن حفظ خونسردی با شماره ۱۱۲ تماس گرفته یا به نزدیکترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب