سرویس: اقتصادی کد خبر: 95744 ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷

مدیرعامل بنیاد برکت مطرح کرد

راه‌اندازی بزرگترین کارخانه تولید ماسک خاورمیانه توسط بنیاد برکت/ بیش از ۲۴۰۰ پروژه عمرانی در سال ۹۸ اجرا شد

مدنی گفت: در سال گذشته دو هزار و ۴۲۳ پروژه عمرانی در کشور با ظرفیت اشتغالزایی ۱۲۰ هزار شغل در ۲۹ استان کشور اجرا شد و شش هزار نفر در روستاها از این طرح بهره‌مند شدند.

راه‌اندازی بزرگترین کارخانه تولید ماسک خاورمیانه توسط بنیاد برکت/ بیش از ۲۴۰۰ پروژه عمرانی در سال ۹۸ اجرا شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت امشب در دیدار با آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، و امام جمعه بیرجند با بیان اینکه مجموعه ستاد اجرایی امام خمینی (ره) به‌ویژه بنیاد برکت در سال‌های گذشته خدمات گسترده‌ای را در سراسر کشور داشته، اظهار کرد: استان خراسان‌جنوبی نیز یکی از استان‌های هدف بنیاد برکت است.

۴۳۴ طرح بنیاد برکت در خراسان جنوبی

وی افزود: در بحث توانمندسازی اقتصادی در بخش توسعه، کارآفرینی و اشتغالزایی تاکنون ۴۳۴ طرح با سرمایه‌گذاری ۲۶۸ میلیارد تومان در استان خراسان‌جنوبی دنبال شده که این طرح‌ها ظرفیت اشتغال ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر را مهیا کرده است.

مدیرعامل بنیاد برکت بیان کرد: از ۴۳۴ طرح، ۱۲ طرح بنگاه‌محور با ظرفیت اشتغال یک هزار و ۲۰۰ نفر و سرمایه‌گذاری ۲۰۲ میلیارد تومان، ۴۱۰ طرح اجتماع‌محور با ظرفیت اشتغال یک هزار و ۱۴۸ نفر و سرمایه‌گذاری ۴۳ میلیارد تومان و ۱۲ طرح تسهیلات‌محور است.

۷۸ پروژه عمرانی و زیربنایی

مدنی عنوان کرد: همچنین بنیاد برکت ۷۸ پروژه عمرانی و زیربنایی به ارزش ۳۲ میلیارد تومان در خراسان‌جنوبی دارد که شامل ۳۱ مدرسه، ۱۶ باب مسجد، بیمارستان، حوزه علمیه، خانه عالم، راه، کتابخانه، اماکن ورزشی و مسکن محرومان است.

وی اظهار کرد: بنیاد برکت ۳۴۶ طرح اجتماع‌ محور با ظرفیت اشتغال ۹۶۹ نفر و سرمایه‌گذاری ۳۱ میلیارد تومان را در آستانه پرداخت دارد.

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: اجرای طرح پایدارسازی اشتغال در استان موضوع مهمی است که باید مورد توجه باشد که در این راستا۲۶ پروژه عمرانی و زیربنایی شامل هفت مدرسه، هشت مسجد، بیمارستان، آبرسانی، بازسازی و تجهیز مدرسه، خانه عالم با سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد تومان در استان اجرا می‌شود.

هدف گذاری ۱۳۰۰ طرح اشتغال زایی در خراسان جنوبی

مدنی از اجرای یک هزار و ۳۰۰ طرح اشتغالزایی با ۱۱۷ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در سال جاری در خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: اجرای این طرح‌ها ظرفیت اشتغال سه هزار و ۶۰۰ نفر را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ۶۰ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام با استانداری خراسان‌جنوبی در سال گذشته، گفت: این پروژه‌ها تاکنون حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان سال به تمام تعهدات به صورت کامل عمل خواهد شد.

اجرای۲۴۲۳ پروژه عمرانی توسط بنیاد برکت در ۲۹ استان

مدیرعامل بنیاد برکت بیان کرد: در سال گذشته دو هزار و ۴۲۳ پروژه عمرانی در کشور با ظرفیت اشتغالزایی ۱۲۰ هزار شغل در ۲۹ استان کشور اجرا شد و شش هزار نفر در روستاها از این طرح بهره‌مند شدند.

مدنی خاطرنشان کرد: امسال ۶۰ هزار طرح اشتغالزایی با ایجاد ۱۸۰ هزار شغل در سراسر کشور اجرایی خواهد شد که سهم خراسان‌جنوبی از مجموع این طرح‌ها دو هزار طرح اشتغالزایی است.

وی به اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت پس از شیوع کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: در وهله اول پیگیر واردات ۲۵ میلیون ماسک در کشور بودیم که متأسفانه برخی از کشورها در مسیر حمل این کالا جلوی آن را گرفتند و زمینه‌ای فراهم شد که به سمت تولید ماسک در داخل کشور حرکت کنیم.

راه‌اندازی بزرگترین کارخانه تولید ماسک خاورمیانه توسط بنیاد برکت

مدیرعامل بنیاد برکت از راه‌اندازی بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماسک خاورمیانه خبر داد و افزود: با راه‌اندازی بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماسک در خاورمیانه ظرفیت تولید روزانه چهار میلیون ماسک در کشور وجود دارد و تاکنون بیش از شش میلیون ماسک توسط بنیاد برکت تولید شده است.

مدنی بیان کرد: همچنین ستاد اجرایی فرمان امام در بحث دارو و واکسن نیز به‌صورت جدی ورود پیدا کرده در بحث سلول‌درمانی، پلاسما درمانی و تولید کیت‌های تشخیص کرونا نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

وی عنوان کرد: در پی شیوع کرونا تا کنون یک میلیون بسته معیشتی بین محرومان توزیع شده که سهم استان خراسان‌جنوبی از این تعداد ۱۷ هزار بسته بود.

هزینه کرد ۸۰۰ میلیارد تومانی بنیاد برکت در حوزه حمایتی

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: برنامه‌ریزی شده هشت میلیون بسته پروتئینی بین نیازمندان توزیع شود که سهم خراسان جنوبی ۴۰ هزار بسته‌ است.

مدنی افزود: در مجموع ۸۰۰ میلیارد تومان در حوزه حمایتی توسط ستاد اجرایی و بنیاد برکت هزینه شده است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب